Gönderen Konu: Rusya'da Askeri İsyan  (Okunma sayısı 7092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2023, 10:39:52 »
Wagner ,Blackwater  benzeri turevindeki parali askerlerin belirli bir sureden sonra temsil ettikleri ulkelere karsin da ne kadar tehdit unsuru olusturabildiklerini birlikte bir daha gormus oluyoruz.

Bizim gecmisimizde bugunku parali askerlerin bir cesit benzerleri olan Yenicerilerin de basimizi ne kadar agrittigini hatirlayalim.

Gecmisten edindigimiz tecrubeler isiginda gunumuzun orneklerinden de faydalanarak.Ulkemiz disindaki operasyonlarda kullanilmak ve kullanilan parali askeri olusumlarin gelistirilmesinin bu gun degilse. Bir gun ulkemizin basini agritacagini tekrardan isaret etmek istiyorum.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2023, 10:41:04 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2023, 10:43:51 »
Belli ki Rusya sallanıyor. Ukrayna’nın arayıp bulamadığı ortam. Uzun vadede de Çin boşluğu doldurmaya çalışacaktır. Rusya ile Çin arası düzlük çok şeye gebe.

Türki unsurların artık bir başka Devlet altında kendini temsil etmesi son bulmalı. Keşke ekonomimiz bu kadar kötü olmasaydı 😒

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2023, 10:46:06 »
Wagner ,Blackwater  benzeri turevindeki parali askerlerin belirli bir sureden sonra temsil ettikleri ulkelere karsin da ne kadar tehdit unsuru olusturabildiklerini birlikte bir daha gormus oluyoruz.

Bizim gecmisimizde bugunku parali askerlerin bir cesit benzerleri olan Yenicerilerin de basimizi ne kadar agrittigini hatirlayalim.

Gecmisten edindigimiz tecrubeler isiginda gunumuzun orneklerinden de faydalanarak.Ulkemiz disindaki operasyonlarda kullanilmak ve kullanilan parali askeri olusumlarin gelistirilmesinin bu gun degilse. Bir gun ulkemizin basini agritacagini tekrardan isaret etmek istiyorum.

Birinin Cumhurbaşkanına bu tehdidi anlatması gerek. Üstte belirttiğiniz şirketimsileri örnek alarak kurulan malum şirketin ne kadar tehlikeli olabileceğini şimdi daha iyi görebilir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2023, 10:55:38 »
Bu Rusya beni çok utandırıyo. Duygularımı kontrol edip realist olayım diyorum bir tane düzgün bir şey yapsınlar dişimi kırıcam nasıl bi Rusya anlamadım valla

Artık " Rusya istese Ukrayna'yı 2 günde darmadağın eder" iddianız rafa kalkmıştır umarım
Kendi komutanları itiraf etti ; günde 1000 kayıp veriyoruz , kayıplarımız resmi açıklamaların 3 katı ...

Yalnız Ukrayna'nın resmi ağızlardan yapacağı ihtiyatsız,sorumsuz açıklamalar Rusya'yı tekrar birleştirebilir...Resmi açıklama yapmadan harekatı hızlandırmali...Rus cephesi en az 48 saat bozulmuş görünüyor..
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2023, 10:56:38 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 24 Haziran 2023, 10:57:12 »
Kim bilir, belki de Putin kendi generallerine karşı Wagner araciligi ile bir hamle yapiyordur..

Wagnerin basindaki adam Putini hiç ağzına almıyor, Şoygu ile durma didisiyor...

Buna darbe demekte yanlış, isyan girişimi demek daha doğru olur..

Firsattan isitfade Ukrayna yararlanmaya kalkabilir...Keşke bizde Suriyede yararlanabilsek ama böyle fırsatlar pek degerlendiremiyoruz..
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2023, 10:59:38 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #15 : 24 Haziran 2023, 11:03:54 »
Rusya ya bu açmazdan çıkış şansı yaratmak için Kırım tatarlarını yok saymayan Bağımsız Kırım Cumhuriyeti fikrini ortaya atmamız lazım

« Son Düzenleme: 24 Haziran 2023, 11:06:38 Gönderen: re »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2023, 11:16:15 »
Tarihin intikam saati geldi...Kavalalı Mehmet Ali Paşa isyanın'da Kavalalı'yı yani kendi valisini bile bir türlü durduramayan Osmanlı , Rus'lara ( yılanın başına) sarıldı...Rus donanması Osmanlı'ya yardım için İstanbul'a kadar geldi...Mısır donanması çekildi...

Şimdi de Türkiye olarak Putin'e yardım çağrısında bulunalım... :D :D :D

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 24 Haziran 2023, 11:32:33 »
Tarihin intikam saati geldi...Kavalalı Mehmet Ali Paşa isyanın'da Kavalalı'yı yani kendi valisini bile bir türlü durduramayan Osmanlı , Rus'lara ( yılanın başına) sarıldı...Rus donanması Osmanlı'ya yardım için İstanbul'a kadar geldi...Mısır donanması çekildi...

Şimdi de Türkiye olarak Putin'e yardım çağrısında bulunalım... :D :D :D

+1...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 24 Haziran 2023, 12:07:09 »
Putin: Vatan hainliğiyle karşı karşıyayız cezalarını çekecekler,yanıtımız sert olacak" diye açıklama yapmıştı az önce ilk kez Putin'i hedef alan Wagner açıklaması geldi...

Wagner: "Putin yanlış tarafı seçti , artık yeni bir başkanımız olacak" dedi...

Wagner-Rus birlikleri çatışması başlayabilir hatta yer yer haberler geliyor...Putin ; Şoygu tarafını seçmiş...

Osmanlı'da yeniçeriler isyan edince ilk önce sadrazamın kellesini isterdi...Vermeyince ne olduğunu hepimiz biliyoruz...

Ukrayna tüm gücüyle yüklensin cephe tamamen çöktü...En azından Kırım hariç tüm doğu Rus yanlısı bölgeleri almalı şu yaz aylarında...
Ukrayna karşı saldırı için neye güveniyormuş belli oldu artık...

Ben artık Putin'in Ukrayna'yı düşüneceğini zannetmiyorum...Rusya'nın her alanda/tüm kurumlarında mutlak bir yenilenmeye-devrime ihtiyacı var...En az toprak kaybıyla
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2023, 12:10:07 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 24 Haziran 2023, 12:15:12 »
Rusya-Ukrayna savasinda ,Rusyanin Ukraynaya karsin girismis oldugu isgali ulkemiz kinamak yaninda bunun bir isgal oldugunu defalarca tum organlari ile acikladi.  Bu savasta ulke olarak taraf olmamiz yaninda savasan tarflara karsin her iki tarafca da kabul gormus dengeli bir politika izlemeyi basardi.

Ulkemiz Nato icerisinde yer almasina ragmen bu savasta kendi ve bolgesel cikarlarin dengesinin bozulmamasi icin de gerekenleri kendi gucu dahilinde yapmayi basardi. Bu asamada RF liderligi ile Wagner arasindaki bir cekismeye mudahil olmak veya bu cekismeyi firsat tanimlayip RF nin zafiyetinden yarlanmayi dusunmek ulke olarak RF ile istikrarli gelisme trendinde olan cok yonlu iliskilerimizi riske atmaya deymeyecegi dusuncesindeyim. "Hedefimiz taktiksel basari ile sinirli bir sure icin basari elde etmek olmamali hedefimiz uzun ve her iki tarafin cikarlarini azami sekilde karsilayabilecek devletler arasi guvene dayali iliski olmali"