Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 507168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2590 : 01 Mart 2020, 15:13:43 »
İki uçak düşürmüşüz.

https://twitter.com/turksavunmaa/status/1234090517555798021

Demek ki rejimin uçaklarına karşı hava savunması sağlayabiliyormuşuz.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 15:28:06 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2591 : 01 Mart 2020, 15:41:16 »

Hocam harbi Suriye savaş uçağı diye ANKA'yı vurmuşlar videoları izledim. Sosyal medya'da Suriye'liler dalga geçiyorlar neredeyse göbek atıyorlar.

Alıntı
T.C. Millî Savunma Bakanlığı
@tcsavunma
Bir SİHA’mızı düşüren Hava Savunma Sistemi ile diğer iki Hava Savunma Sistemi imha edilmiş, uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait iki adet SU-24 tipi uçak düşürülmüştür.
https://msb.gov.tr/SlaytHaber/132020-48754

O göbek atan Suriyelileri şöyle pistin ortasına doğru alalım...

-TSK kaç tane rejim uçağını düşürdü?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 15:45:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2592 : 01 Mart 2020, 15:45:45 »
Yok uzakta, masa altindan rakı yudumlayan saplar masasi vardir ya dugunlerde. Taki torenine gecmeden toz olurlar.

Hah donus yolunda trafik cevirmesine yakalanmislar, ehliyet gitmis, arabayi baglamislar, 1500 tl ceza yemisler!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2593 : 01 Mart 2020, 16:06:05 »

Hocam harbi Suriye savaş uçağı diye ANKA'yı vurmuşlar videoları izledim. Sosyal medya'da Suriye'liler dalga geçiyorlar neredeyse göbek atıyorlar.

Alıntı
T.C. Millî Savunma Bakanlığı
@tcsavunma
Bir SİHA’mızı düşüren Hava Savunma Sistemi ile diğer iki Hava Savunma Sistemi imha edilmiş, uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait iki adet SU-24 tipi uçak düşürülmüştür.
https://msb.gov.tr/SlaytHaber/132020-48754

O göbek atan Suriyelileri şöyle pistin ortasına doğru alalım...

-TSK kaç tane rejim uçağını düşürdü?

Bu Esad karşıtı militanlara dost/düşman eğitimi vermeden manpads verirsen böyle olur. Gitti 20 milyon dolar!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2594 : 01 Mart 2020, 16:28:16 »

Bu Esad karşıtı militanlara dost/düşman eğitimi vermeden manpads verirsen böyle olur. Gitti 20 milyon dolar!

ANKA'yı düşürenler muhalifler değil, Suriye'ye ait bir hava savunma sistemiymiş. Milli savunma bakanlığının açıklamasına göre o HSS ile birlikte iki HSS daha imha edilmiş.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2595 : 01 Mart 2020, 16:53:22 »
Ihanin üzerindeki Atatürk imzasını görünce "bizim iha değilmiş diyen Arap özentisi vatansız pic kurulari var bu ülkede... O imzayı görmeye devam edeceksiniz, o imza hep olacak. Hasedinizden gebersenizde o imza hep olacak. Sizler gideceksiniz o imza kalacak vatansız adiler.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2596 : 01 Mart 2020, 17:06:09 »
Teyit göremedim. Ama rejimin S300 sisteminin de vurulan hss ler arasında olduğu iddia ediliyor değişik forumlarda.
Kasırgaların Halep’in güneyini ve askeri fabrikaları vurduğu haberide var.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 17:57:23 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2597 : 01 Mart 2020, 17:14:12 »
Rejim askerlerinin sihaların görüş alanını kapatmak için lastik yakmaya başladıkları, ayrıca rejime ait uçakların üslerine döndükleri, ve şu anda hava sahasında uçan rejim uçağı olmadığı bildiriliyor. Türk ordusu zorlayarak hava sahasını rejim uçaklarına kapatmış.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2598 : 01 Mart 2020, 17:17:41 »
Vurulan tank sayısı 103 olmuş.

Daha önce forumda tartıştığımız konuda önemli bir kriter. 103 tankın kaçını bizim tanklar vurdu? Yoksa çoğu insansız hava araçları ve birazı da tanksavar füzelerle mi imha edildi!
Tekrar edeim: Tanka karşı tank devir kapanalı çok oldu!

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2599 : 01 Mart 2020, 17:28:32 »
Vurulan tank sayısı 103 olmuş.

Daha önce forumda tartıştığımız konuda önemli bir kriter. 103 tankın kaçını bizim tanklar vurdu? Yoksa çoğu insansız hava araçları ve birazı da tanksavar füzelerle mi imha edildi!
Tekrar edeim: Tanka karşı tank devir kapanalı çok oldu!
Sn Skywolf’un parmak bastığı nokta çok önemli. Bu adette tankın ne kadarını kendi ve hangi tankımızla vurduk? Çoğunluğu siha ile vurulmuşsa ki videolardan o sonuç çıkıyor. Tanklar savaş meydanlarında iş görse de eldeki kıymetli elemanlara tabut görevi görüyor da olabilir.
Modern tanklı orduya karşı tanksız savaş yaptığınızı düşünün. Karşınızdaki tank birlikleri oyun oynayacak arkadaş bulamamaktan sıkılmazmı? Ya da El-Bab’ da hastane bölgesinde bizim leo-4 lere olan mı olur?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 17:32:56 Gönderen: Yasar »