Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 189520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 50
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #790 : Bugün, 00:12:48 »
Benim bir sorum var bazen Uh60 helikopterlerimiz dağda taşta hiçbir ulasımın olmadığı yerde bazen terör ateşi bazen teknik arıza sonucu mahsur kalıyordu ve yardıma İngiliz chinook yada ABD ch53 stalion gibi helikopterler geliyordu arızalı helkopteri almak için

Şimdi bizim kara şahin PKK ateşi yada teknik arıza sonrası düşse ve şehitler versek bunuda eisinhower uçak gemisinden kalkan bir ch53 kurtarsa ve dönüşünde bir Abd bayrağı çizse ve bunu sosyal medyada yayınlasa ülke ve forum olarak ne tepki verirdik?

Kısaca böyle şeylerde empati kuracaksın...

Benim cevabım:
Amerikanlara minnet duyar fakat yaptıklarının  ulusal yas günümüz için iyi ve samimi bir mesaj vermediğini düşünürdüm

Peki forum böyle bir durumda ne düşünürdü?
Amerika niye böyle bir şey yapsın gider sinir ihlali yapar ya da sihayi vurur. Provokasyon da mesaj verme konusunda Amerika'nin üzerine yok. Bir de Amerika bölgede ulusal sorunları için bulunmuyor ki ulusal mesaj versin.

Sn. Bogü Alp ya anlamadınız yada ben anlatamadım bazen bizim helikopterlerimiz G.doğuda  teknik arıza nedeniyle kimsenin ulaşamadığı coğrafayada mahsur kalıyordu o zamanlar ch47 gibi platforumumuz olmadığı için ABD veya İngiliz chinookları gelip helikopterimizi kurtarıyordu..

Diyorum ki

Helikopterimiz onarılabilir şekilde mahsur kaldı fakat şehitler verdik ABD geldi helikopterimiz kurtardı ve sonra üssüne dönerken ABD bayrağı çizdi ve bunu yayınladı...

Böyle bir durumda milletçe ne tepki verirdik?

Amerikan bayrağı biraz zor çizerdi o yüzden düşünmeye gerek yok :) belki hava kuvvetleri roundelini becerirler.
Özel kuvvetlerin kafasına çuval geçirdiklerinde ne tepki verdik ?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 29
« Yanıtla #791 : Bugün, 00:51:27 »
Bazi arkadaslarin niye zoruna gitti bu bayrak meselesi? Abd bize yapsa zorumuza gidermis?  Yahu amerika her turlu halti yadi on yillarca zorumuza gitmiyorda akinci bir bayrak cizince mi zorunuza gidiyor. Israil gecen seneki depremde yardim diye bir suru hirsizlik yapinca zorunuza gitmedide simdi mi zorunuza gidiyor. Bence biraz damadin ihasi gozuyle baktiniz. Iran bizim arkamizdan yuzyillarca her turlu kotulugu yapti. Ee neden zorunuza gitmedi. Yahu birakin bir bayrak cizdi diye irani ne savunuyorsunuz. Gecen bir arkadas arap devleti diye dalga geciyordu farslar icin..fatih altayli ve nevsin menguc soytarilarida hazmedemediginden... kanada kamerasi ve motoru olmasa bulamazdi diyorlar.

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #792 : Bugün, 04:13:51 »
İran, karabağ meselesinde açıkça ermenistanı desteklemiştir. Aylarca azerbaycan sınırında gerçek mermili tatbikatlar yapmıştır ve sınıra getirdikleri koca zırhlı tugayları daha iki ay önce tekrar ırak sınırına yolladılar. Ülkemize afgan göçünü teşvik ettiler. Suriyede milisleri üzerinden açıkça askerimize kurşun sıktılar. İran her alanda mücadele edilip ezilmesi gereken bir devlet. Komşu olduğumuz, acil ihtiyaçları olduğu için yardım istediler bizde etmek zorunda kaldık mevzu bu. Havaya uçmuş konsolosluk binasında general kaybeden ülke, türk bayrağına alınmaz merak etmeyin.