Gönderen Konu: T-129 ATAK PROJESİ  (Okunma sayısı 677951 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: T-129 ATAK PROJESİ
« Yanıtla #1910 : 02 Aralık 2023, 23:28:44 »
Sn Putty 10 tane demiş be yav…lafımı olur

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1911 : 19 Aralık 2023, 10:46:38 »
Filipinler e 6 helikopter teslim edilmiş ek sipariş vermişler. Ek sipariş miktarı bilinmiyor ama 6 adet olduğu tahmin ediliyor. Gümbür gümbür geliyoruz

https://www.savunmasanayist.com/filipinler-t129-ataki-begendi-ilave-siparis-geldi/
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1912 : 06 Şubat 2024, 21:20:02 »
Defence Turk
@Defence_Turk

🔴Nijerya ilk ATAK taarruz helikopterini teslim aldı!

🔸TUSAŞ tarafından Nijerya ordusu için üretilen T129 ATAK helikopteri bugün yapılan törenle hizmete girdi.
🔸Nijerya, Türkiye’den toplamda 6 adet T129 ATAK helikopteri tedarik edecek

https://twitter.com/Defence_Turk/status/1754919927343960169

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1913 : 06 Şubat 2024, 23:50:19 »
Kartlar yeniden dağıtılıyor. Düşük bütçeli Afrika ülkelerine atak/tb2 gibi ürünler vererek onlar için ulaşılmaz teknolojiyi ulaşılır yaptık.bu oralardaki merkezi hükümetlerin sağlamlaşmasına hemde bizimle olan bağlarının yükselmesini sağladı.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1914 : 06 Şubat 2024, 23:57:18 »
Türklerin hizmet anlayışı çok gönülden bu bizim fıtratımızdan gelen bir şey. Bu ülkelere bir şey satarsak peşinden oraya çadır kurarız dertlerini çözmek için. Parça mı lazım özel jet kiralar yollarız filan bu biraz budalaca ama buna benzer şeyler illa yapıyoruzdur. Şaşırıp ta bir Türk silahı alan oh ne güzel ya Türklerle çalışmak diyordur kesin. Türkleri tanıyan biri olarak benim hissiyatım böyle. Özellikle bu itilmiş kakılmış ülkelerin bizim birinci sınıf hizmetimizden çok daha mutlu olacaklarına inanıyorum.
Bizim Nijerya ya sağlayacağımız T129 desteğini emin olun İtalya bize sağlamıyordur
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2024, 23:58:57 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 23
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1915 : 07 Şubat 2024, 00:40:36 »

Maalesef bu ülkeleri tek tek Rusya'ya kaptırıyoruz.

Ekonomik açıdan kredi bağlantısı gibi yöntemlerle destekleme yapamadığımız sürece silah ticaretimiz amacına ulaşamıyor.

Dünya pastasının tekrar bölüşümünün başladığı bu sürece çok acıdır ki parasız yakalandık.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1916 : 07 Şubat 2024, 01:21:10 »
Türklerin hizmet anlayışı çok gönülden bu bizim fıtratımızdan gelen bir şey. Bu ülkelere bir şey satarsak peşinden oraya çadır kurarız dertlerini çözmek için. Parça mı lazım özel jet kiralar yollarız filan bu biraz budalaca ama buna benzer şeyler illa yapıyoruzdur. Şaşırıp ta bir Türk silahı alan oh ne güzel ya Türklerle çalışmak diyordur kesin. Türkleri tanıyan biri olarak benim hissiyatım böyle. Özellikle bu itilmiş kakılmış ülkelerin bizim birinci sınıf hizmetimizden çok daha mutlu olacaklarına inanıyorum.
Bizim Nijerya ya sağlayacağımız T129 desteğini emin olun İtalya bize sağlamıyordur
İş silah sanayiine geldimi normalde olmayan farklı bir ruh haline bürünüyoruz. Mesela yıllarca f16ları hatasız ve mükemmel ürün kalitesinde üretebildik. En az Lockheed kadar iyiydik. Seviyoruz bu işleri. Sanırım milli gururumuz okşanıyor

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1917 : 07 Şubat 2024, 11:06:50 »
İş silah sanayiine geldimi normalde olmayan farklı bir ruh haline bürünüyoruz. Mesela yıllarca f16ları hatasız ve mükemmel ürün kalitesinde üretebildik. En az Lockheed kadar iyiydik. Seviyoruz bu işleri. Sanırım milli gururumuz okşanıyor

İşin orasında burasında bir sürü liseden beri mutlak bir disiplin oto kontrolü ile yetiştirilmiş asker ve emekli askerlerin olmasının verdiği bir başka pozitif etkende var.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1918 : 14 Mart 2024, 22:39:43 »
Nijerya, AH-1Z Viper Taarruz Helikopteri tedariki için ABD’li Bell şirketiyle 455 milyon dolar tutarında biz sözleşme imzaladı.

ABD Savunma Bakanlığı, Nijerya hükümetinin AH-1Z Viper taarruz helikopterinin üretimi ve teslimatı için Bell ile sözleşme imzaladığını duyurdu. 455 milyon dolar değerindeki tedarik anlaşması, 12 adet AH-1Z Viper helikopterinin tedarikini kapsıyor.

Sözleşme hükümleri uyarınca Bell, AH-1Z Viper helikopterlerinin yanı sıra ilgili mühendislik, program yönetimi ve lojistik destek hizmetleri de sağlayacak. Helikopterlerin üretimi ve teslimatı Fort Worth, Teksas’ta gerçekleştirilecek ve Temmuz 2028’e kadar tamamlanması bekleniyor.

ABD, Nijerya’nın talebi üzerine 14 Nisan 2022 tarihinde AH-1Z satışını onaylamıştı. Onay; 12 adet AH-1Z helikopteri, 2 bin adet APKWS mühimmatı, gece görüş, iletişim, hedefleme ve 20mm otomatik top sistemlerinin tedariki için 997 milyon dolarlık bir bütçeye işaret ediyordu.

Nijerya, AH-1Z Viper'dan önce Türkiye'den 6 adet T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri tedarik etmeye karar verdi. Kısa süre önce TUSAŞ, ilk ATAK helikopterlerini Nijerya'ya teslim etti.

Nijerya ne yapmak istiyor ?

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1919 : 14 Mart 2024, 22:59:33 »
Nijerya videosunda soyluyor Serkan Hocam. Afrika'nin en guclu ulkesi olmak istiyor. 230 milyon nufusu ile bunu yapmak cok zor olmayacak.