Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1028298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #5040 : 12 Aralık 2023, 03:57:17 »
Arkadaşlar VLS hakkındaki düşüncelerim benim şahsi görüşümdür taraftar toplamaya çalışmıyorum ama ben üfürüğü görünce tanırım kusura bakmayın gözümün içine baka baka beni kandırmalarına izin veremem. Arkadaş çok edepli çok üsturuplu her yorumunu saygılarımla diye bitiriyor tamam ama içerikte şöyle olacak böyle olacak yakında haberini alırsınız karar verildi düşünülüyor gibi içerden paylaşım yapıyor gibi konuşuyor. Ben bilgiye direk erişen kişi olmadığını anlıyorum. Söylenenler sizi mutlu ediyor olabilir ama bunlar yanlış bilgiler. Doğru gibi görünmesinin sebebi gerçeğe en yakın en dedikodusu olan şekilde aktarılması. Rica ediyorum sizde biraz uyanık olunuz üfürüğü görünce tanımanız sizin yaşamsal vazifeniz. Üsturuplu efendi saygılı diye bizi keklemesine göz mü yumacağız. Profilinden yanıtlarını okuyun Baykar dan Tübitak TAI ye TEI ye Aselsan a sürekli sanki yönetim kurulunda gibi açıklamalar yapıyor. Öyle açıklamalar var ki TAI de mühendis olsa bilmez anca idari kadroda toplantılara girmesi gerekir öyle bilgiler veriyor. Ben tekrar ediyorum memleket güvenliğinden bahsetmiyorum ben ahlak budalası değilim bana ne kadar bilgi ulaşırsa ben o kadar mutlu olurum bahsettiğim şey edepli saygılı şekilde keklenmek. Ben böyle der demez gitmişse mahcubiyetten gitmiştir küstüğünden olduğunu çıkartmayın hemen. Kusura bakmasın beni kekleyeni bende utandırırım öyle özgürlük yok. Sizde uyanık olun biraz keklenmeyi görünce tanıyın düdüklenirsiniz böyle masum olursanız bu hayatta sürekli yoksa
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5041 : 12 Aralık 2023, 05:09:16 »
Sır sayılabilecek bir paylaşımı daha önce Sadfor veya Sakfor forumda görmüştük. Burada böyle bir şey olmadı. Ben şahsen anılan arkadaşların paylaşımlarından çok istifade ediyorum. Bırakıp gitmeleri bir yana yılın üyesi olarak seçilseler yeridir.

Bilmemne canavarı nickli üye idi hatta sadforda. Yine dediğiniz gibi sayın vls nin o şahsın yazdıklarının ve üslubunun yanına yaklaşması dahi imkansız. Ve yine sevgili putty orada da o şahsa sayın vls ye burada sçylediklerine benzer şeyler söylemişti. Okuyunca gülümsemedim değil,

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5042 : 12 Aralık 2023, 05:20:23 »
Bilmemne canavarı nickli üye idi hatta sadforda.

"kunteper canavarı"? ;D

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #5043 : 12 Aralık 2023, 05:40:00 »
Hayret bir şey bunları nasıl akılda tutuyorsunuz. Yemin ederim en ufak bir şey hatırlamıyorum bahsettiğiniz konuda ne canavarı ne olayı. Ben gerçi her şeyi hemen unutan biri olduğumu biliyorum da siz nasıl akılda tutuyonuz bu kadar şey hatırlanır mı af edersiniz ama normal değil obsesif bir durum bu kadar hafızada. Kenara mı yazıyonuz ne yapıyonuz aferin valla size

Ben biraz gerildim huzurum kaçtı olaylar unutulana kadar bir iki ay uzak kalıcam kimyam bozuldu afedersiniz durulmam lazım biraz. Yılın üyesi oyumda Yaşar a afedersiniz
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 05:50:09 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5044 : 12 Aralık 2023, 10:35:21 »
VLS'nin de yaptığı bundan öte bir durum içermiyor kanaatimdeyim.

+1. Zaten benim isyanım @VLS için değildi ki. Yetkili kişilerin özensiz açıklamalarına kızıyorum.

Dikkat edin, bu açıklama şu açıdan da çok sakıncalı: "Hürjet'te kayda değer hiç bir değişiklik yapmadan bile, kıytırık Hürjet'i ağır siklet savaş uçağına dönüştürebiliriz, bunun yolunu bulduk." diyor bizimkiler.  ;D

Adamların nezdindeki "kötü şöhretimizi" son derece pekiştiriyorler, doğal olarak. Bence Hürjet motorları, salt eğitim uçağı olarak kalsaydı Hürjet, buraya gelirdi. Artık hiç gelmez.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın VLS'ye soracağım bir soru var, hazır sırası gelmişken: Anka-3 için ısrarla "uçan kanat formunda değil" dediniz ama alet uçan kanat çıktı. Bu durum ortada iken, size neden güveneyim?

+1

Sn. Merzifonlu,
Sizlerin paylaşımlarını ve önerilerini dikkatle takip eden birisi olarak, iletimde size yönelik bir ima olmadığını belirtmek isterim.

Anka-3 ile ilgili konuda ise; sormakta haklısınız ki bende bunu irdelemiştim ancak o iletiye sonradan benim yaklaşımım; özellikle Anka-3 resmi paylaşımları gelmeden hemen önce Sn. VLS'nin bir gazete çizim-görsel üzerine yaptığı paylaşımda,

Merhaba,

Kaynak olarak gösterilen Yeni Şafak gazetesine konulan ve Rus Okhotnik-B üzerine fotoşhop ile Tusaş imzası eklenen ve şu an Twitter da sürekli paylaşılan resmin TISU ile uzaktan yakından alakası yoktur.

Bu tarz  çizimler resmi kanallar paylaşmadan kesinlikle sızdırılamaz ve paylaşılmaz,paylaşılması suçtur ve ağır yaptırımları TUSAŞ tarafında vardır.

Tabloit bir gazetenin vermiş olduğu bilgilere kesinlikle itibar etmeyiniz.

Saygılarımla.

Demesi, aslında hiç bilinmeyen ve konjonktür olarak da merak edilen bir ürünün, öncesinde daha büyük yankı uyandırması adına yapılmış bir paylaşım olabileceğini düşündüm ki bu mümkün. Sonraki paylaşımlarında da buna benzer ters köşe yapmadığı için de, o paylaşımı tamamen bu çerçevede yaklaşmıştım. Belirttiğin gibi kendisinin konuya açıklık getirmesi daha uygun olacaktır.

Yaptığı paylaşımların terminolojisine, Kapsam ve içeriğine baktığımda, Kurumsal bir alt yapı ve Savunma Sanayi donanımı olduğu görülmekte...

Kısacası Sn. VLS'nin, bu güne kadar yaptığı paylaşım içeriği ve kapsamında kaldığı sürece Forumdaşların kavramsal veya öznel done ihtiyacını, hiç bir kurumu zor durumda bırakmadan giderebilecek potansiyele sahip bir Formdaş olduğunu değerlendirmekteyim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar bana karşı çıkabilirsiniz yurtdışı ülkelerin hertürlü bilgiye ulaşabildiği bir ülkede.

Çıkıp bir üniformalı askeri yetkinin gazına gelipte bilgi paylaşması sakıncalı olabilir demesi bence gülünç oluyor.

Her kurumda herkez herşeyi paylaşırken birilerinin çıkıp proje gizliliği demesi anlamsız

Sn Arda mevlütoğlu bu konuya deyinmisti bir hatırasında ingilizlere ait bir firma yetkilisi Ankara'ya ziyaret gelir o esnada füze fırlatmasına denk gelirler arda mevlütoğlu ne olduğunu bilmezken yurtdışı firma yetkilisi bunlar sizin geliştirmek istediğiniz hava savunma füzelerinin denemesi der.

Alem ne yaptığımızı hangi aşamada olduğumuzu biliyor sonuçta sattıkları komponentlerle ne yaptığımızı veya ne yapabilceğimizi biliyorlar.

Sözün özü Vls gibi paylasım yapanları küstürmeye gerek yok birkaç yetkilinin sözüne bakıp.

+1

Bizlerin de burada tartıştığımız bazı konularda, kendi düşüncesini de katarak bir açıklama getiriyor. Uçuş kontrol bilgisayarının kusursuz hale geldiğini söylemenin neresinde, gizliliği deşifre olabilir. Bu açıklamalarını hangi temele dayandırdığını da izah ediyor.
Sert ve itham edici yorumlar her insanın geri durmasına neden olur ki burada bunu gerektirecek bir "detay açıklama-gizlilik" durumu da göremiyorum.

Kendi adıma en son siper filo test atışı bilgisini paylaşmış biri olarak bende mi "Gizliliği ihlal" ediyorum? Aslında edinilmiş bir bilgiyi, buradaki tartışma ve sürecin daha sağlıklı olması adına yada değerlendirme becerisi yüksek arkadaşlarıma da bir done olması açısından genel kapsam çerçeveleri ile paylaşılıyor.

VLS'nin de yaptığı bundan öte bir durum içermiyor kanaatimdeyim.

TAI'nin gizleyip de VLS arkadaşımızın açıkladığı hangi konu var? Seçime endeksli Tv programlarında ve Youtube yayınlarında TAI adına zaten her şey açıklanmıyor mu veya bu ürünlerin aşamalarını merak eden ABD vs. gerçekten buralardan mı bilgi topluyor sizce yoksa bunun çok daha kolay ve isabetli bilecek imkanları yok mu.

%90'nı Halkın bir kısmına yönelik "Malı köpürtelim" stratejisinin geldiği nokta, formdaşları kaçırmak olmamalı.
+1

Devlet sırrı açıklamak başka, zaten 1-2 gün sonra medyaya düşecek ve gizlilik değeri olmayan bilgileri forumda paylaşlamak başka.

Buradaki arkadaşlar, Sn archangel99’un da söylediği gibi içeriden duyulan ve sır kabul edilmeyecek bilgileri paylaşmışlarsa bunun bir önemi yok.
Asıl mevzu edilecek konu Tusaş gibi bir firmanın yetkili ağızlarından Almanya’da aleyhimize kamuoyu oluşturacak bilgilerin alenen medyaya servis edilmesidir. Sn Bakan’da bu konuya asıl değiniyor.

Sn VLS’e gelince; bu arkadaşımız, kendi görüşünü ve bildiklerini burada paylaşıyor. Yanlış bir şey paylaşmışsa doğru kaynaklarıyla suratına vurmak varken, farazi ve kaynaksız ithamlarda bulunmak, yanlıştır ve bu arkadaşa karşı ayıp olur.

Sn VLS’e de tavsiyem, öyle “ben küstüm artık oynamıyorum” der gibi davranmaktansa, ithamda bulunanları, hodri meydan isbat edin diyerek er meydanına davet etmesidir.
Guzel aciklamisiniz. Size bir begeni.

Burada kendince bilgilerini paylaşmaya çalışan insanları niye küstürüyorsunuz anlamıyorum. Ayrıca hiçbir arkadaşın forumu yönettiği felan yok gerektiğinde SKYWOLF hocam ve ben müdahale ediyoruz zaten kimsenin kimseye bir şey empoze etmeye çalıştığı da yok. Herkes forum kuralları dahilinde fikrini yazıp tartışıyor bundan daha doğal bir olay olamaz. Tekrar yazıyorum arkadaşlar  bilgilerini paylaşan/paylaşmaya çalışan insanlara karşı kırıcı olmayalım.

Evet ben olayı şakaya vurdum ama, yapılan ithamlar çok ağır. Bu ülkede 12-15 sene önce bir sürü insan, asker, alakasız bir şekilde eskiyen kanun ve mevzuattan da kaynaklı casusluktan, gizli belgeyi elinde bulundurmaktan senelerce tutuklu yattı, kumpaslara uğradı.

Açıkça çöp olmuş güncel olmayan kaynaklar, salakça fotoğraflar, dergilerde, internette yayımlanmış alenileşmiş bilgiler gizli belge sayılarak insanların başı yakılırken, suçlamayı yapanlar, asıl gizli belgelerin bulunduğu devletin kozmik odasını talan edip, buradaki bilgi ve belgeleri paylaştılar.   

Allah kötüye rastlatmasın, belayı uzak tutsun ama yakıştırmalara, dilden çıkanlara dikkat etmeli. Devletin buraları takip eden görevlileri hobi mahiyeti olanlar dışında da muhtemelen zaten vardır. Bir sıkıntı varsa görevi olan yapar. Veya burada biraz samimi ortam varsa özelden atarsın mesaj uyarırsın, yönetimden silinmesini istersin vs vs . Aleni olarak kimsenin diğerinin izzeti nefsi, şerefi ile oynama hakkı yoktur.

+1
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 10:40:14 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 73
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5045 : 12 Aralık 2023, 10:49:33 »

Merhaba,

Güzel noktaya temas ettiniz özellikle ilerleyen günlerde arada bazen flight radar üzerinden cağrı kodunun "unkown status (N/A) " olan uçan cisimleri Mürted bölgesinden takip etmekte yarar var diyebilirim ;)

Pek olası olmasa da 27 Aralıkta canlı yayın ile Kaan'ın uçuşunu görmek imkanı da izleyicilere sağlanması için istişarelerin sürdüğünü belirtmek isterim.

Tabi yine yeniden tekrar ettiğim gibi aksilik durumu olmaz ise.

Saygılarımla

İyi ki varsınız VLS Hocam. En doğru ve spekülasyondan uzak bilgileri sizden aldığımızın farkındayım.

Size birşey sormak istiyorum: Siz Hürjet için uçuş bilgisayarı ve yazılımın İtalyaya ait olduğunu belirttiniz. Hürjet Başmühendisi Sn Nuri Arda GÜNGÖR ise bir videoda yazılımın bize ait olduğundan, ilk uçuşta bunun çok başarılı çalıştığından, eğer bu yazılım başarılı olmasa işlerinin çok zor olacağından bahsetmişti. Siz ise Hürjetin yazılımının İtalyaya, Kaan'ın yazılımının ise bize ait olduğunu belirttiniz. Hürjetin uçuş yazılımı konusunda sanki biraz kafam karıştı.  ???

https://www.youtube.com/watch?v=vI_qAcfRP9I

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 11:03:19 Gönderen: buraktunahan »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5046 : 12 Aralık 2023, 11:11:23 »
Bu söylediklerinizi destekleyebilecek bir argümanınız var mı? Sn. VLS aa.bb.cccc tarihinde şu saatte bir ileti yazdı.İletisinde x dedi y oldu diyebilir misiniz?

@putty iddiasına kanıt sunar mı bilmem, zaten orası beni ilgilendirmez.

Benim sorduğum sorunun nedeni, Sayın VLS'nin şu iletisidir:

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=4544.msg139270#msg139270

Burada Sayın VLS, TİSU projesinin delta kanat veya uçan kanat olmadığını yazdı. Hatırlarsanız, sonradan TİSU projesindeki dronun adı Anka-3 olarak belirlendi.

Sorumun ikinci kısmı yani "bu koşullar altında size neden güveneyim" kısmı amacını aşmış olabilir. Kastım Sayın VLS'yi incitmek değildir. Sadece bu konuya açıklık getirmesini umuyorum. Forumdan ayrılmasını ise hiç istemiyorum.

Ben sormuştum o soruyu Sayın VLS'ye " Bütün gazetelerde Anka-3 resimleri  uçan kanat formunda siz ise  kesinlikle daha farklı olacağını iddia ediyorsunuz, ?" diye
Sonrasında Anka-3 uçan kanat formunda çıkmıştı...

Şüphe iyidir arkadaşlar , bilim klasik açıklamalara getirilen şüphe ile ilerler , motivasyon kazanır...

O zaman biz hiç konuşmayalım savunma sanayinde " TRT,AA yapacağı açıklamaları" bekleyelim tv başında...

Sayın VLS'nin dönmesini , foruma katkı yapmasını dört gözle bekliyoruz ama geri dönünce yine kafamızdaki soruları soracağız ... Forumların amacı bu zaten öteki türlü Blogger yazarlarından farkımız kalmaz....
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 11:13:38 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5047 : 12 Aralık 2023, 12:42:48 »
bu iletim   Sn.  VLS  ile ilgili değil.

madem cin şişeden çıktı,  ben de şikayetimi yazayım,  gerçi parça parça bu durumu  yazmıştım;  ama bir toparlayayım.

arkadaşlar,  bu forum  ben üye olduğum ilk zamanlarda  gerçekten güzeldi,  kaliteli paylaşımlar yapılıyordu.
o zaman adım Korsan idi,  şifremi unutunca  yeni hesap açtım.
seçimlerden  önce başlayan tuhaf   ve aşırı  politik  paylaşımlar vardı.
seçimden sonra biteceğini  umuyordum;  ama malesef  bu durum hala bitmedi;  bitmediği gibi  daha da arttı.

kaynaksız  yazmalar,  sanki  projelerin  anahtar adamıymış  imajı veren  paylaşımlar ve  hatta argo kelime kullanımı...
bazı şeyler artık burama gelince  bir konuda sormuştum.
"TF35000  motorunun parça kesimine başlandığına dair kaynak nedir"
haftalar oldu,  bir kaynak paylaşan olmadı.
başkası  tanka motorun takıldığına dair bir paylaşım yaptı,  sonra  ortaya çıktı ki  meğer takılan motorun maketiymiş.
başka bir konudaysa,  Ukrayna  mühendislerinin Antalya'ya  gelip  çalışmaya başladığına dair  bir şey paylaşılmıştı,  onun da kaynağı pek belli değil.

herkes  savunma sanayisinde çalışan birileriyle arkadaş olabilir,  bu projelerle ilgili  gizli olmayan konularda muhabbet edebilir;  ama  bu muhabbetlerde  geçen bilgileri paylaşırken  amatör  üslubu    terk etmemeye   dikkat edilmeli.
ben de  tahminlerimi yazıyorum,  bazen  üyelerin dikkatini ölçmek için  iletilerin içine  ufak  yanlışlar da sıkıştırıyorum.
bu  yanlışlar  şu ana kadar pek fark edilmedi  malesef.

buna karşın, tahminlerimin tamamına yakını da doğru çıktı,  en son tutan tahminim TF6000  ile ilgili  2028  tarihinin devletin başı tarafından telaffuz edilmesi oldu.
ama ben bu tahmin ve görüşlerimi yazarken,  "bence,  tahminen,  olabilir,  muhtemelen"  gibi  kelimelerle  bunların  şahsi yorum olduğunun altını  çiziyorum.
yoksa Viki'deki  bilgileri  Googleye  çevirttirip  sanki o konunun uzmanıymışım  imajı uyandıran paylaşımlar yapmayı ben de bilirim;  ama amatörlük  gayet iyidir.

bu argo kelime kullanan  kişilere  yönetimin  hoş görüsünü de kınıyorum.
ne oluyor öyle?
foruma reset  atmak gerekiyor.

şimdi  birisi de çıkıp  bana
"hoşuna gitmiyorsa  seni forumda zorla tutan yok"
mealinde bir şey  yazmayıversin bir zahmet.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 12:44:18 Gönderen: korsan2 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5048 : 12 Aralık 2023, 12:51:05 »
"TF35000  motorunun parça kesimine başlandığına dair kaynak nedir"

İfade Sayın Selçuk Koçak'ın idi. O yanıtlasın.

Kendi üzerime düşen kısmıyla ilgili olarak; kesin olarak bilmediğim şeylerde, "bence" kelimesini kullanmaya çalışıyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #5049 : 12 Aralık 2023, 12:56:59 »
VLS nin sürekli içerden aldığını ima ettiği insider bilgileri inandırıcı bulmuyorum ve kendimi kandırılmış hissettiriyor bu durum.
Bu kadar bilgiyi gerçekten bize fısıldasa eve polis gelirdi. Hiç bir insider bilgiye sahip olan böyle forumlarda bilgi paylaşmaz. Yüz bin tane işçisinden teknisyenine mühendisine memuruna askerine insan var tek bir tane içerden bilgi sızdı mı son on yılda ben hiç görmedim. VLS nin böyle her şeyden bize bir şeyler fısıldaması inandırıcı değil bunu ben biliyorum katlanayım diyorum ses etmiyorum ama her mevzuyu böyle bir toparlama noktayı koyma yorumu foruma zarar veriyor. Bence VLS aramızdan birisi ve gündemi iyi takip ediyor ama küçük bir eğlence üretmiş içerden bilgi alıyor gibi bize espiri yapıyor sürekli ben böyle düşünüyorum. Gündeme yakın geçmişe hakim olduğu içinde çok inandırıcı fısıltılar üretiyor. Bende yaparım aynısını istesem bir çoğumuz yapar

Teknik olarak içeriden bilgi sızdırılması konusunda haklısın. Gizli bilgiler gizli kalmalı. Buna zaten kimsenin itirazı yok. Buradaki arkadaşların çoğu bu konularda meraktan çatlayıp ölüyor dahi olsa gizli konular gizliliğini korumalı.

Ancak VLS'nin gizli bilgi paylaştığını hatırlamıyorum. Bakın bu paylaştığım çok gizli vs dediğini, ima ettiğini vs hiç hatırlamıyorum. Eskiden foruma gelip bu şekilde bilgi sahibi olduğunu iddia edenler dahi oldu ve kimse onları ciddiye almadı. VLS onlar gibi değil ama. Ara sıra geliyor, kısa bir bilgi paylaşıyor o kadar. Bunu da kibarca yapıyor. Hatta klasik bir mesaj şekli var bu haliyle sanki bir bot gibi olduğu bile düşünülebilir.  :)  Paylaştığı bilgileri belki çok kişi ilk defa duyuyor. O nedenle belki farklı bir düşünceye sebep oluyor olabilir. Hatta son cümlelerindeki gibi de olabilir. Ama bu kötü bir şey değil ki! Bilgisini paylaşıyor sadece. Bence kendisinden özür dilemelisin.

bu forumda bir kaç kişi var tüm forumu yönettiklerini sanıyorlar. onların dediği doğru, sadece onlar haklı , sadece onların görüşleri değerli gibi haller içerisindeler. kendi siyasi görüşleri kendi anlayışları dışında bilgi verenleri dışlama ötekileştirme hastalığına sahipler. vls gitiğin de galiba mutlu olacaklar çünkü çöplük krallıklarına yeniden horoz seçileceklerini sanıyorlar galiba. yeniden kendi sözlerinin muteber olacaklarını düşünüyorlar belli ki.
bu forumunda tadı kaçtı. tr military denen bok çukurundan dağılanlar nereye giderlerse orayı kirletiyorlar maalesef

Forumda aktif iki yönetici var. Biri ben diğeri Fırtına06. Zaman buldukça kontrol ediyoruz. Forumda herkese eşit mesafede durmaya çalışıyoruz. Açık konuşmayı severim. Siyasi görüşleri nedeniyle kendi anlayışları dışında bilgi vermeye çalışanları dışlayan, kendi savunduğu, yüceleştirdiği siyasi partiye yapılan haklı eleştirileri bile hakaret varsayıp hemen savunmaya ve hakarete geçip "trol" gibi davranan birkaç üye var. Ülkemizde yoğun görülen değişik bir hastalığa sahipler.

Çok şükür ki forumu onlar veya onlara benzeyenler yönetmiyor. Yoksa kendileri yıllardır bu forumda yazamazlardı. TrMilitary'deki gibi sürekli banlananlar arasına girerlerdi.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2023, 15:21:02 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com