Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1026766 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #3250 : 29 Aralık 2022, 10:57:00 »
TFX e motor veren Amarika nın Hürjet de eğitim uçağı şartı koydu iddiası çok komik değil mi.

Yukarıdaki iletime onu da ekledim.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3251 : 29 Aralık 2022, 13:13:32 »
F 110 ayni ayarinda bizde  T 110 yapariz

abdye  güzel kazik olur
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 16:14:28 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3252 : 29 Aralık 2022, 13:28:45 »
Şu Bilal Feyza tadında cümleleri bir kenara bıraksak? Ben hiçbir şey anlamıyorum yazdığınızdan.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3253 : 29 Aralık 2022, 14:16:15 »
ardan zentürk  öyle demiyor  TF-X motorunu Tei kendi yapacagini söyledi

https://www.youtube.com/watch?v=HtStZ_s2qQc

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3254 : 29 Aralık 2022, 14:43:09 »
F 404 vermez ise abd  TF19000 yapmaya girisiriz

secimde bize malseme cikar  dahada uzaklasiriz

avrasya kaydimizi mecburuz bu  ser.... ne zamana kadar idare edecegiz

avrasyada ayi olur baska ülkede olur

erveya gec F 110 T yapacagiz bunu dünya biliyor abd bilse ne olacak

arda zentürk söyledi TF-X ucaginda motor icin  üzüntülüymüsler  uzun bacakli ingilizler

mahmut aksit bizim  motor yapacagimizi söylemis

Türkler  biz sahada konusuruz masa basinda  bagirmayiz  geleneklerimiz  bu vardir

Maalesef hiç bir şey anlayamadım!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3255 : 29 Aralık 2022, 15:52:37 »
TFX e motor veren Amarika nın Hürjet de eğitim uçağı şartı koydu iddiası çok komik değil mi.

Prototip için F-110 veriyor seri üretim MMU için verecekleri belli değil ki herkes iyimser ben değilim.
Bu iş aynı Altay ihalesine evriliyor...

İsmail Demir aylar önce  ilk seri üretim  MMU'lar için F-110 anlaşması yapıldı dedi ama kimseye inandırıcı gelmiyor...Hele de konu ABD olunca...

Ben ABD olsam inim inim iletirim hükümeti seçime kadar ki öyle de yapacaklar görünüyor.
Hürjet motoru teslim edildi diye biliyorduk hepimiz  o bile ortada yok...Ben bunu duyunca şok oldum...

ABD seçimden önce bi koz vermez bu hükümete ,  hangardan motoru çalışır Hürjet çıkış show'u yaptırmaz...
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 15:55:17 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3256 : 29 Aralık 2022, 16:08:36 »
Sosyal Medyada Fetöcü hesapların TEI'nin projelerinde ciddi problemler olduğu, projelerin başarılı olamayacağı yönünde yorumlarının sebebi belli oldu gibi.

F-404/F-110 ilk seçildiğinde bizler bile buralardan bu iş nasıl olacak diye defalarca yazdık. Kotil'in ve SSM'nin bu konuda geçmişte rahatlıkları ilginç. J-79 ile olsa bile Hürjetin uçtuğunu görmek isterim.  Bu tip projeler ulusal dava. Kim zarar verirse ulusa zarar verir.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3257 : 29 Aralık 2022, 16:26:06 »
Rus veya Çin motoru konulur yine de uçurulur o uçaklar, Abd geçecek onu. Uçaklar bitecek, iş o raddeye gelecekte abd'ye dileneceğiz öyle mi
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 16:26:59 Gönderen: baryshx »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3258 : 29 Aralık 2022, 18:15:09 »
Rus veya Çin motoru konulur yine de uçurulur o uçaklar, Abd geçecek onu. Uçaklar bitecek, iş o raddeye gelecekte abd'ye dileneceğiz öyle mi

Bırakın artık oradan alırız buradan alırız hikayelerini...Niye en başında ABD motorunu seçtiniz diye sormazlar mı karşındakiler?
Hadi MMU için çok güçlü motor gerekiyor yahu Hürjet için de mi motor bulamadınız başka bir yerden...

50  kere söyledim buradan Hürjet motor seçimi hatalı gidin Avrupa'dan bulun.Hürjet için en mükemmel seçim EJ-200 idi...ABD hegomonyasından kurtulmak için uçak yapıyorsun sonra gidip F-404 alıyorsun...Çin'den bulun (gerçi Çin de eğitim uçakları için Ukrayna motoru kullanıyor orası da ayrı komedi)

Dangalak Yunanistan bile hem ABD hem Avrupa uçağı alıyor tüm yumurtaları aynı sepete koymak aptallığını yapmıyor...Biz de ABD dışı uçak yok , bu hegomonyadan kurtulmak için uçak yapıyor motor için yine ABD kapısına gidiyorsun...

Daha 17000 ibf'lik motor bulamıyorsun 35000 ibf'lik motoru kimden bulacaksın????
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2022, 18:18:48 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3259 : 29 Aralık 2022, 18:36:45 »

Bırakın artık oradan alırız buradan alırız hikayelerini...Niye en başında ABD motorunu seçtiniz diye sormazlar mı karşındakiler?
Hadi MMU için çok güçlü motor gerekiyor yahu Hürjet için de mi motor bulamadınız başka bir yerden...

50  kere söyledim buradan Hürjet motor seçimi hatalı gidin Avrupa'dan bulun.Hürjet için en mükemmel seçim EJ-200 idi...ABD hegomonyasından kurtulmak için uçak yapıyorsun sonra gidip F-404 alıyorsun...Çin'den bulun (gerçi Çin de eğitim uçakları için Ukrayna motoru kullanıyor orası da ayrı komedi)

Dangalak Yunanistan bile hem ABD hem Avrupa uçağı alıyor tüm yumurtaları aynı sepete koymak aptallığını yapmıyor...Biz de ABD dışı uçak yok , bu hegomonyadan kurtulmak için uçak yapıyor motor için yine ABD kapısına gidiyorsun...

Daha 17000 ibf'lik motor bulamıyorsun 35000 ibf'lik motoru kimden bulacaksın????
Bu işin başındakilere ve sorumluları sormak lazım. Sorsanda yuvarlak cevaplar vereceklerdir, ikna edici bir cevabı var mı?

GE ile ortaklık geliyor en makul. Beraber üretebilmek veya parçalarını üretebilme düşünceleri, aslında doğru bir düşünce ama biz Kore gibi bir ülke değiliz. Bu coğrafyada ABD ile de ters düşeceksin, başka coğrafyalarda da aynı şekilde. Mesela bir Ukrayna, Japonya ve Kore ile ters düşmezsin