Gönderen Konu: Site kullanım bilgileri.  (Okunma sayısı 39822 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Site kullanım bilgileri.
« : 25 Mart 2009, 21:46:41 »
Forum kullanımı hakkında birkaç temel bilgi verilecektir.
Bunlar ilki resim eklemek.Resim eklemenin 2 türlü yolu mevcuttur.
1.Kendi bilgisayarınıza kaydettiğiniz bir resmi,resim sunucularına(imageshack photobucket vs.) yükleyerek foruma aktarmak.
2.Hazır bir bağlantıdan alıntı yapmak.
Biz öncelikle kolaylık sağlaması açısından hazır bağlantıdan alıntı yapmayı göstereceğiz.

Kırmızı çizgi içindeki bağlantıyı kopyalıyoruz.

Resim ekleme butonuna bastıktan sonra...

Bağlantı adresini İmage taglarının arasına yapıştırıp önizleme yaptıktan sonra resmi gönderebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 25 Mart 2009, 23:13:35 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Site kullanım bilgileri.
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2009, 21:54:24 »
Resimleri ille de herhangi bir resim yükleme sitesine yüklemek zorunda değilsiniz! Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri de, üyesi olduğunuz başka siteler de aynı işi görür.

İnternet üzerinde ilginizi çeken bir resmi burada paylaşmak istediğinizi varsayalım. Mesela bu sayfada görebileceğiniz birşey olsun. Profil resmimi ele alalım.

Ben tarayıcı olarak mozilla kullanıyorum. Resmin üzerine sağ tıkladığımda kırmızı ile işaretlediğim "resim konumunu kopyala" kısmına sol tıklamam, resmin adresini kopyalamama yetiyor. Google chrome'da bunun yerine "resmin URL'sini kopyala" var mesela. O da aynı işi görüyor.

İnternet Explorer'da ise resmin üzerine sağ tıklayıp en alttaki kırmızı renge boyadığım "özelliklere" tıklıyoruz. Açılan pencereden Adres (URL) kısmındaki resim adresini mause ile sürükleyerek seçip sağ tıklayarak kopyala diyoruz. Her tarayıcıda farklı olsa da hepsinde resim adresini kopyalama yolları benzer aslında. Şimdi gelelim resmi siteye eklemeye...

Her konunun altındaki "Yanıtla" butonuna tıkladığımızda yazım alanımıza gelmiş oluyoruz. Bu alanda kırmızı ok ile işaretlediğim kutucuğa tıkladığımız zaman yazım alanına otomatik olarak img ifadeleri geliyor. Bu kutucuğun adı "resim ekle" . İşaretçinizi simgeler üzerinde kısa bir süre beklettiğinizde o simgenin adı ekranda beliriyor zaten.

Buraya kadar geldikten sonra yapmamız gereken sadece farenin sağ tuşuna tıklayarak yapıştırı seçmemiz. Adres resimde görüldüğü gibi img komutlarının arasına yerleşecektir. Herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için ön izleme kutucuğuna tıklayarak resmin doğru yüklendiğini kontrol edebilirsiniz.

Ön izlemede örnek olarak kullandığımız profil resmim net bir şekilde göründüğü için, artık gönder butonuna basarak iletiyi gönderebilirim.  :)
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 19:45:30 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2009, 22:08:22 »
Bağlantı Ekleme

İlk önce bağlantı adresini seçiyoruz.

"Site Adresi Ekle" butonuna basıyoruz.

Sonra seçtiğimiz bağlantıyı "Site Adresi Ekle" tag'ının arasına yapıştırıyoruz...

İlk olarak önizleme yaptıktan sonra iletiyi gönderiyoruz...

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2009, 22:16:01 »
Murat abi resimin linkini kopyalayıp sonra 'resim ekleme' butonuna bas,zaten o imleci onun ortasına alıyor.Sende sadece CTRL+V yaptığında direk ekliyorsun.Ben en hızlı böyle yapıyorum. ;D ;D

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2009, 22:31:04 »
Evet..Gayet güzel oluyor....Dahada gelişecek zamanla...Sitenin ilk açılış logosu mükemmel olmuş ve çok anlamlı....

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 25 Mart 2009, 22:33:54 »
Haber ekleme...

"Alıntı Ekle"butonuna basıyoruz.

Ekleyeceğiniz haberi "Alıntı Ekle" Taglarının arasına yapıştırıyoruz...

İlk önce önizleme yaparak sonra iletiyi gönderiyoruz...

Telif hakkı konusunda sorun yaşamamak için lütfen ekleyeceğiniz haberin kaynağını belirtin...!!!
« Son Düzenleme: 25 Mart 2009, 22:40:10 Gönderen: SÜVARİ »

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 25 Mart 2009, 22:45:50 »
Yazı Tipleri...

DefenceTÜRK----Kalın

DefenceTÜRK----İtalik

DefenceTÜRK----Altı Çizili

DefenceTÜRK----Üstü Çizili

DefenceTÜRK----Işıldayan Yazı

DefenceTÜRK----Gölgeli Yazı

DefenceTÜRK----Kayan Yazı

« Son Düzenleme: 25 Mart 2009, 22:49:21 Gönderen: SÜVARİ »

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 25 Mart 2009, 22:55:16 »
Yazı Düzeni...

DefenceTÜRK
----Formatlı Yazı

DefenceTÜRK
----Sola Dayalı

DefenceTÜRK
----Ortalanmış

DefenceTÜRK
---Sağa Dayalı

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Site kullanım bilgileri.
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2010, 18:10:38 »
Çok merak edilen birkaç soruya bu başlık altında cevap vereyim.

Aktif konular...

Anasayfanın en altında DefenceTURK - Bilgiler bölümünde son mesajlar kısmında en son mesaj gönderilen konular görülmekte. En son mesajlar bu konulara gönderildiği için güncel konuları burada bulabilmeniz mümkün. Zaten her bölümde esn son ileti gönderilen konunun adı net bir şekilde görülür.

Tema değiştirme...

Sitemizde çoklu tema özelliği bulunmaktadır. Profilinizde görünüm ve tasarım kısmında Kullanılan Tema'daki değiştire tıklayarak zevkinize uygun temayı seçerek kullanabilirsiniz. Sitemiz SMF tabanllı bir forum sitesi olduğu için temalarımız da SMF temalarıdır. Zaman içerisinde tema sayımız daha da artacaktır.

Tema değiştirmek için >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,5156.0.html
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 18:09:10 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı timsah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Z-3 Anadolu Parsı
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2010, 21:42:36 »
SKYWOLF senden birşey rica etsem ,bu tasarımlar bölümüne birkaç resim eklemek istedim ,nasılsa olmadı.bana email adresi vere bilirmisin, sana göndereyim sen eklermisin?