Gönderen Konu: TUFAN Elektromanyetik Top  (Okunma sayısı 8203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 267
  • DefenceTurk.com
Ynt: TUFAN Elektromanyetik Top
« Yanıtla #20 : 10 Mayıs 2023, 18:28:56 »
ABD bu elektromanyetik top iþinden vazgeçmiþti galiba hatýrladýðým kadarýyla...

200 km menzil, mermiyi güdümleyebiliyorsan anlamlýdýr. Aselsan'ýn þimdiye kadar yaptýðý en baþarýsýz iletiþim giriþimidir bu, benim gözümde. "Murad AESA radarýný hizmete aldýk" de, gerisi önemli deðildir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 464
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 10 Mayıs 2023, 19:02:49 »

200 km menzil, mermiyi güdümleyebiliyorsan anlamlýdýr. Aselsan'ýn þimdiye kadar yaptýðý en baþarýsýz iletiþim giriþimidir bu, benim gözümde. "Murad AESA radarýný hizmete aldýk" de, gerisi önemli deðildir.

Yosemite-Sam" border="0

Demek ki güdümleme iþini gerekli görmemiþler...200 km gitti mi gitti , tamam...  :D :D :D

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 464
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 10 Mayıs 2023, 19:07:16 »

Buldum ....

https://www.defenceturk.net/abd-donanmasi-elektromanyetik-top-projesinden-vazgecti

Hipersonik füzelere daha çok yatýrým yapmaya baþlayan ABD son bütçe teklifinde elektromanyetik top araþtýrmalarý için ayrýlan fonu kesti. Avascent Group savunma analisti Matthew Caris “elektromanyetik top þu an için öldü” dedi. Finansmanýn kesilmesi ile ilgili teknolojinin uygulanmasýndaki zorluklar ve hipersonik füzelere kýyasla elektromanyetik toplarýn menzilinin kýsa olmasý mesnet olarak sunuluyor.

Donanma sözcüsü araþtýrmalarýn bu yýl sonunda durdurulmasý kararý ile hipersonik füzeler, yönlendirilmiþ enerji silahlarý ve elektronik harp sistemlerine daha fazla kaynak ayrýlacaðýný açýkladý. Sözcü, elektromanyetik top testlerinde toplanan bilgilerin Deniz Araþtýrmalarý Ofisi’nin gelecekte programý devam ettirmek istemesi durumuna karþýn saklanacaðýný belirtti.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 362
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #23 : 10 Mayıs 2023, 21:50:44 »

+1