Gönderen Konu: YENİLMEZ Silah Sistemi  (Okunma sayısı 7845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44341
 • 622
YENİLMEZ Silah Sistemi
« : 03 Kasım 2019, 21:06:15 »
YENİLMEZ Silah Sistemi

MILDESIGN2019 yarışmasına gönderdiğim tasarım...⦁   Yapay Zeka KURT tüm sistemleri kontrol eder ve hedefleri belirler. İnsansız görevlerde tüm süreçleri ve durumları komutan veya komuta merkezine bildirir. Otonom olarak aracın hareketi, durumsal farkındalık sistemlerinin çalışması, silah sistemlerinin çalışması, insansız yardımcı araçların kontrolü vb. görevleri yerine getirir.

⦁    Çevrenin rengine göre renk değiştiren BUKALEMUN kamuflaj sistemi: Yapay Zeka KURT; ortamdaki görüntüleri, üzerindeki sensörler aracılığıyla alır. Bu, görüntüleri aynı anda yeterli bir 3D görüntüye dönüştürür ve hologram olarak araca yansıtır. Araç hareket halindeyken bile görsel olarak gizlenir.

⦁    Termal Kamuflaj: Araçtaki özel kaplama, araçtaki sıcaklığı ortam sıcaklığına eşitler ve araç termal olarak görünmez hale gelir.
⦁   YILDIRAN Füze Sistemi: İki aşamalı kısa menzilli savunma füzesi, iki tüpte dikey olarak namlunun her iki tarafına yerleştirilmiştir.  Araca bir füze saldırısı yapıldığında, yapay zeka KURT tehdidi tespit eder ve bir YILDIRAN füzesi ateşler. Aracı dikey olarak terk eden Yıldıran, düşman füzesine doğru ilerler. Düşman füzesine yaklaştığında, ikinci aşama Yıldıran'dan ayrılır. İlk önce düşman füzesini elektromanyetik olarak felç eder ve gerektiğinde infilak ederek onu yok eder. Füzenin ilk aşaması yola devam eder ve füzeyi ateşleyen düşman unsuru üzerinde patlar. Ayrıca saldırı helikopterleri gibi hava tehditlerine karşı doğrudan kullanılabilir.

⦁   ARI Füzesi:  Standart bir mermi gibi namludan ateşlenerek  bu enerjiyle ilerler.  Belli bir hızın altına düştüğünde kanatçıklarını açar ve kendi roket modotru ile hareketine devam eder.  Sabit ve hareketli hedeflere karşı yön manevraları ile etkili bir şekilde kullanılabilir. Ateşlendikten sonraki sonraki uçuş süresi boyunca hedefe nişan alınarak yöneldirilebilir. Gerekirse kilitlendiği hedef değiştirilebilir. Standart mermilerden daha uzun mesafedeki hedefleri yok eder.

⦁   GÖZLEYEN: Aracın içindeki mini insansız araç. Aracın altındaki açılan bir kapaktan araç dışına çıkar. Aracın görüş alanı dışındaki hedeflerin tespitini mümkün kılar ve KURT'a hedef görüntüsü canlı olarak sunar.  KURT'un silahlarını hedefe yönlendirmesine yardımcı olur.  Ayrıca elektronik karıştırma yapabilir.

⦁   AKREP Uzaktan Kumandalı Silah İstasyonu: 7.65 mm'lik döner namlulu silahı  12.7 mm'lik bir silah ile birleştiren silah sistemi. 12,7 mm'lik top, düşman piyadelerine ve 3000 metreye kadar olan araçlara karşı isabet doğruluğu için etkili bir şekilde kullanılabilir. 7,65 mm'lik silah, 1500 metreye kadar olan düşman piyadeleri, mini insansız hava araçları gibi hedefleri yoğun ateş altına alabilir.

⦁   KUZGUN İHA: Aracın görüş alanı dışındaki hedeflerin tespit edilmesini sağlar ve KURT'a canlı hedef görüntüyü bildirir. KURT'un silahlarını hedefe yönlendirmesine yardımcı olur. Ayrıca BUKALEMUN kamuflaj sistemini de destekliyor.
⦁   Yüzme sistemi: Aracın içindeki basınçlı hava sistemi, aracın her iki tarafındaki teleskopik körükleri havayla doldurarak büyük bir hacim sağlar. Bu sayede araç nehirden ve göletlerden geçebilir.⦁   KURT; insansız araçlar, uydular, diğer dost hava ve kara araçları veya askeri personel tarafından belirlenen görüş dışı hedeflere saldırabilir. Diğer platformların saldırılarını hedefe yönlendirebilir.

⦁   Görsel nişan sistemi: Hedef sistemler ve daha önce bilgisayarda gösterilmiş olan hedef boyutlar arasındaki mesafeyi hesaplar. Bu nedenle, bir lazer mesafe bulucu kullanılmadan, hedef, lazer uyarı sistemi devre dışı bırakılarak hedeflenebilir.

⦁   Hafif ve sağlam kompozit ek zırh, ısı ve kinetik enerji mermilerine ve füzelere karşı koruma sağlar.

⦁   Çelik paletlerden daha uzun süre dayanıklı ve hafif kompozit paletler.

⦁   Aktif Savunma Sistemleri, aracı yakın mesafeden füze tehditlerine karşı korur ve yakındaki diğer dost araçlara karşı koruma sağlar.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2019, 23:29:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 737
 • 84
Ynt: YENİLMEZ Silah Sistemi
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2019, 21:16:33 »
Yüzen tank ilginç olmuş.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 44341
 • 622
Ynt: YENİLMEZ Silah Sistemi
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2022, 10:17:56 »


Bahsettiğim Bukalemun kamuflaj sistemini Almanlar geliştirmeye başlamışlar.
Biz düşünüyoruz. Elalem yapıyor!

Error 404 (Not Found)!!1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com