Gnderen Konu: BMC Pick Up.  (Okunma says 10368 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd カメせ

• 2020 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • leti: 6731
  • 189
  • DefenceTurk.com

evrimd fýrtýna06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • leti: 5089
  • 235
  • DefenceTurk.com
Ynt: BMC Pick Up.
« Yantla #1 : 05 Eyll 2019, 16:53:45 »
Hummer'leri andýrýyor gibi ama güzel araç olmuþ.

evrimd BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • leti: 2677
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yantla #2 : 05 Eyll 2019, 17:48:51 »
Ýlk görüþte öso'ya yollanýlan defender ve toyota pickuplarýn yerine yerli bir alternatif olarak öne çýkýyor. Keza arkada doçka, roketatar koymak için bayaðý müsait olmuþ.

Ancak aracýn kamuflajlý deðilde normal renkte lanse edilmesi muhtemel sivil kullanýmýna en azýndan kamu birimlerince de kullanýlabilecek bir araç olmasýna dikkat çekiyor.

Üstündeki motor þu an yerli deðildir ama 600 hp'lik motor geliþtiriyorlar 250-300 beygirlik bir versiyonu varmýdýr bilinmez. Bmc Milli Otomobil grubunda olan bir þirket pikap kanadýný þimdiden parsellemiþ olmak isteyebilir.

Arkadaþlar sakýn Bmc'yi Altay üretimiyle, taktik kamyon ve kirpi üretimiyle kendi sektöründe yer edinecek bir þirket sanmayalým. Hedefleri büyük emperyal bir þirket.

Nasýl ?

Mesela þu an 600 hp 2700 nm torka kadar güç üretebilen bir aðýr ticari araç motor projeleri var ve prototip ateþlemesini yaptýlar.

Bu motoru kendi ürettikleri ve lansmaný yaptýklarý yukarýdaki bmc tuðra týr, yapacaklarý þehirlerarasý otobüs, 8x8 ttza, paletli zma, zpt en az 4 çeþit araçta ayný anda kullanabilecekler. Ve bunu piyasaya sürdüklerinde yerli motor avantajý ve arkalarýndaki destekle her yer birden pýtýr pýtýr bmclerle dolabilir. Mesela ttza ve zma larda aselsanýn korhan çözümüyle felan çalýþýrlarsa tulparý vs. unutun derim.
Savaþ Var Denildiðinde Biz;

evrimd BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yantla #3 : 05 Eyll 2019, 17:58:08 »

Aracýn iç tasarým fotosuda geldi . Tahmin ettiðimiz gibi sivil pazara yönelikde bir araç gibi duruyor.

Ankhises

• Ziyareti
« Yantla #4 : 05 Eyll 2019, 18:09:03 »
Geç bile kalýndý , açýkcasý SUV bekliyordum ama buda hoþ. Hafif hummer ve range havasý var ...Eski bir Amarok kullanýcýsý olarak bu tarz araçlarýn büyük bir alýcý kitlesi var ülkemizde... Koskoca BMC devlet büyükleri için zýrhlý makam aracý yapamaz mý ? bence yapar. Korumalar GMC yerine BMCye binsin..Düþünsünler bunu.
« Son Dzenleme: 05 Eyll 2019, 18:13:00 Gnderen: DonnieBrasco »

evrimd BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yantla #5 : 05 Eyll 2019, 20:51:37 »

« Son Dzenleme: 05 Eyll 2019, 21:31:50 Gnderen: BATTLESTAR »

evrimd Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • leti: 1355
  • 191
  • DefenceTurk.com
« Yantla #6 : 05 Eyll 2019, 23:38:18 »
Wooww. Ýç mekan çok ama çok baþarýlý olmuþ. Bu iç mekan gösteriyor ki araç sivil pazara da girecek. Dýþ tasarýmda oynamalarla daha çekici hale gitirilebilir ama içi çok baþarýlý olmuþ. BMC mühendislerini tebrik ediyorum.

evrimd Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • leti: 1069
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yantla #7 : 05 Eyll 2019, 23:42:56 »
Geç bile kalýndý , açýkcasý SUV bekliyordum ama buda hoþ. Hafif hummer ve range havasý var ...Eski bir Amarok kullanýcýsý olarak bu tarz araçlarýn büyük bir alýcý kitlesi var ülkemizde... Koskoca BMC devlet büyükleri için zýrhlý makam aracý yapamaz mý ? bence yapar. Korumalar GMC yerine BMCye binsin..Düþünsünler bunu.

Bu aracýn ben pazar bulacaðýný sanmýyorum. Amarok ile hiç alakasý yok. Kutu gibi estetik görüntü hiç yok. Daha fazla iþçilik gerekli. Otobüs, Týr, Kamyon bu araçlarda daha baþarýlý olabilirler. Suv, Pick up bunlar daha ince iþçilik istiyor.

Ankhises

• Ziyareti
« Yantla #8 : 06 Eyll 2019, 00:13:34 »

Bu aracýn ben pazar bulacaðýný sanmýyorum. Amarok ile hiç alakasý yok. Kutu gibi estetik görüntü hiç yok. Daha fazla iþçilik gerekli. Otobüs, Týr, Kamyon bu araçlarda daha baþarýlý olabilirler. Suv, Pick up bunlar daha ince iþçilik istiyor.
Ne iþciliði arýyorsun birader. Koskoca mercedesin G class jeeplerinde ne iþcilik var mesela ? O jeepi BMC yapsa ulan hiç mi göz zevkiniz yoktu dersiniz mercedes yapýnca tüm dünyada zenginlik göstergesi oluyor. Bu aracýn hangi amaç için üretildiði belli bile deðil. Olasý bir fuarda -ki teknofestte görücüye çýkacakmýþ kitle tarafýndan deðerlendirilip belki ona göre bir yol haritasý belirlenecek. Tasarýmda deðiþiklikler olacak henüz kimse araç bu demedi. Böyle bir araç çalýþmamýz var adýnda bir görsel paylaþýldý.Ne bekliyorsunuz bilmiyorum ama bir anda yýllarca SUV yada pick-up pazarýnda olan üreticilerle ayný kalitede ürün beklemek biraz insafsýzlýktýr. Küçük bir örnek yýllardýr Hyundainin hiçbir aracýnýn tasarýmýný begenmezdim. Son yýllarda ise en begendiðim tasarýmlar Hyundai araçlarda oluyor. O dediðin ince iþcilikte yapýlýr , herþeyin bir zamaný var. Zaman tanýmak lazým.

evrimd SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • leti: 44344
  • 623
« Yantla #9 : 06 Eyll 2019, 08:46:35 »
Ben dýþ görünüþünü beðenmedim. Estetik bir dýþ tasarýmý yok. Kaput sanki kazadan sonra toparlanmýþ o nedenle aralýk kalmýþ gibi o ne açýklýk öyle! Dýþarýdan bakýnda kibrit kutusundan yapýlmýþ maket gibi duruyor. Ön cam, aracýn üst köþeleri aerodinamik deðil. Belki yakýndan bakýnca farklý görünüyordur. Belki arkasýnda kasa olmasa daha güzel görünecek.

Ýç tasarýmý da tam tersi. Bir pick-up için fazlasýyla lüks. Dikiz aynasýnda bile multimedya sistemi var. Her þey elinin altýnda. Harika...

Ancak düþünürsek bu tasarým fazla satýlmaz bizde. Bu bir pic-up. Domates falan satmak isteyenler için bu lüks fazla. Fiyatý da fazla olacaktýr. Lüks araç isteyenler de dýþ görünüþünü beðenmeyip çok daha güzel olan diðer araçlarý tercih edeceklerdir.

Yine de böyle bir aracý yapanlar, alacaklarý tepkilere göre çok daha iyisini yapabileceklerdir.

Not: Mercedes G serisi araçlarý da beðenmiyorum. Çok kabalar. Ama yan yana koyarsak bu araçtan çok daha iyi görünüyorlar.
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com