Gnderen Konu: Roketsan ve Saab'dan iþbirliði!  (Okunma says 8370 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd levo

• DefenceTurk
  • *
  • leti: 274
  • 4
Roketsan ve Saab'dan iþbirliði!
« : 18 Haziran 2014, 11:37:41 »

Roketsan ve Saab Dynamics AB, kýsa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasýndaki boþluðu dolduracak bir sistem geliþtirmek üzere iþbirliði anlaþmasý imzaladý.

Roketsan'dan yapýlan açýklamaya göre, Fransa'da düzenlenen EUROSATORY Uluslararasý Kara Araçlarý Savunma ve Güvenlik Fuarý'nda Roketsan Yönetim Kurulu Baþkaný Eyüp Kaptan ile Saab Baþkan Yardýmcýsý Görgen Johansson arasýnda imzalanan anlaþma çerçevesinde kýsa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasýndaki boþluðu dolduracak yeni bir sistem geliþtirilmesi hedefleniyor.

Konuya iliþkin açýklamalarda bulunan Kaptan, yeni sistemin hayata geçmesi için sabýrsýzlandýklarýný ifade ederek, iki firma arasýndaki bu anlaþmanýn gelecekte daha geniþ iþbirliði imkanlarý saðlamasýný umduklarýný kaydetti.

Johansson da Roketsan ile antitank füze sistemleri pazarýnda saðlanan iþbirliðinde büyük bir potansiyel gördüklerini ve bu ortaklýk sayesinde yeni olanaklar keþfetmeyi heyecanla beklediklerini ifade etti.

http://kokpit.aero/ortak-fuze-yapacaklar

evrimd SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • leti: 44344
  • 623
Ynt: Roketsan ve Saab'dan iþbirliði!
« Yantla #1 : 18 Haziran 2014, 12:58:59 »
Kýsa ve orta menzilli tanksavar füzeleri arasýnda bir boþluk mu varmýþ?  ;D
Nasýl adlandýrýlacakmýþ peki bu sýnýf? Ne kýsa ne uzun ne de orta menzilli, kýsa ile orta arasý bir þey.  :D :D
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

evrimd Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • leti: 1482
  • 21
« Yantla #2 : 18 Haziran 2014, 14:12:13 »
Bu iþbirliðinden birþeyler çýkar mý?

evrimd Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • leti: 13
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yantla #3 : 25 Ocak 2015, 20:34:31 »

Roketsan ve Saab Dynamics AB, kýsa ve orta menzilli antitank füze sistemleri arasýndaki boþluðu dolduracak bir sistem geliþtirmek üzere iþbirliði anlaþmasý imzaladý.

ROKETSAN'ýn orta ve uzun menzilli (UMTAS) füzeleri zaten varolduðuna göre, demekki daha kýsa menziller için teknoloji eksiliðinden dolayý iþbirliðine gidildi...(biraz mantýksýz gelsede, baþka ihtimal düþünemiyorum.)
Hayýrlý olur inþallah.

Mesela Abd'nin TOW füzesi gibi... Örnek olarak, Suriye muhalifleri kýsa menzilden Rus T-90(s) tanklarýný kolaylýkla yok edebiliyor..üstelik elle ateþleyebiliyorlar..

evrimd SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yantla #4 : 25 Ocak 2015, 20:56:42 »
Suriye'de T-90 tanký yok diye biliyorum ben. Acaba yanlýþ mý hatýrlýyorum!
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.

evrimd Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yantla #5 : 26 Ocak 2015, 03:14:30 »
Suriye'de T-90 tanký yok diye biliyorum ben. Acaba yanlýþ mý hatýrlýyorum!

Her nekadar Ruslar inkar etmeye kalksada, görüntüler aksini gösteriyor..
mesela þurda:
<a href="http://www.liveleak.com/view?i=54f_1354029628" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.liveleak.com/view?i=54f_1354029628</a>

Büyük ihtimal ile son iç savaþ çýktýðýnda, Rusya tek tük T90'lardan Suriye'ye verdi. Çoðunluk T-72 elbette....

evrimd SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yantla #6 : 26 Ocak 2015, 04:20:11 »
Ben o videoda T-90 deðil T-72AV görüyorum ama...

« Son Dzenleme: 26 Ocak 2015, 04:20:46 Gnderen: SKYWOLF »

evrimd Muhozde

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yantla #7 : 28 Ocak 2015, 02:08:08 »
Ben o videoda T-90 deðil T-72AV görüyorum ama...

Ozaman video'yu hazýrlayanlar uydurmuþ heralde... Ama Al-Jazeera kanalýnda bile Rusya tarafýndan Suriye'ye tek tük t-90 verildiðini okudum diye hatýrlýyorum....

Neyse, ister olsun ister olmasýn, sonuçta önemli olan Saab ile iþbirliðinin baþarý ile sonuçlanmasý.  :)
« Son Dzenleme: 28 Ocak 2015, 02:08:55 Gnderen: Muhozde »

evrimd SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yantla #8 : 28 Ocak 2015, 02:10:07 »
Neyse, ister olsun ister olmasýn, sonuçta önemli olan Saab ile iþbirliðinin baþarý ile sonuçlanmasý.  :)

+1 ;)