Gönderen Konu: Milli Modern Makinalý Tüfek Projesi  (Okunma sayısı 88558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
Milli Modern Makinalý Tüfek Projesi
« Yanıtla #40 : 16 Ocak 2011, 15:37:21 »

Bu silah gerçekten iyi birþeye benziyor. Bakalým ortaya çýksýn bir görelim. :)
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #41 : 16 Ocak 2011, 15:45:43 »
Bu silah Ýdef-2009 da sergilenen silahýn Çizim hali deðil mi? Manga destek silahý olarak adlandýrýlan silah yani..

Ben yeni projedeki silahýn 7.62 mm olacaðýný zannediyordum.. 5.56 baþka bir proje sanýrým..

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #42 : 16 Ocak 2011, 18:40:41 »
Bu tip silahlarda iki farklý namlu tipi üretilmeli 5,56 ve 7,62. Hatta bütün silahlar için. Gerekli olan kalibreye göre bölgelere daðýtýlýr. Marmara bölgesinde, Ege'de nöbet tutan asker nerde 7.62 kullanacak ki? Þehir içinde çatýþma 200 metre altýnda gerçekleþir genelde.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #43 : 16 Ocak 2011, 18:48:17 »
Resmin önündeki makinalýlarý süs olsun diyemi koymuþlar.

Bu resim nasil ? insallah buda eski degildir  :-\

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #44 : 16 Ocak 2011, 18:49:26 »
Evet...
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #45 : 16 Ocak 2011, 19:02:03 »
tören alanindan bir kaç fotoraf daha var , kullanmak yasak ama isteyen anadolu ajansi nin fotoraf arsivinde bulabilir
zaten yeni makinali tüfek hakkinda önemli bisey gözüme çarpmadi fotolarda ..

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #46 : 17 Ocak 2011, 15:05:38 »
Top Secret gizlilikten sonra orta menzilli lazer silahý bekliyorum...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #47 : 17 Ocak 2011, 17:37:48 »
Hatýrlarmýsýnýz altay tankýnýn imza töreninde toprak renginde bir tankýn tasarýmý vardý, bir çok insan üç aþaðý beþ yukarý ayný tank tasarýmýný bekliyordu. sonra baþka tank tasarýmý ortaya çýktý. Yukarda görülen silahýn tasarýmýda aldatmaca olabilir..

Konumuza dönecek olursak; insansýz hava araçlarýnda (döner kanatlý platformlarda) kullanýlmak üzere makinalý silah üretimine er geç baþlanmalý. imza törenindeki ön tarafta duran makinalý silahlarýn insansýz araçlara takýlabileceðini düþünüyorum. durduk yerede kimse o silahlarý getirip oraya koymaz... özelikle 5.56 mm silah tasarlanýyorsa bu silahýn hafif olmasý özellikle istenmiþ olabilir... Zira birçok ülkenin askerleri kurþun geçirmez yelekler kullanýyor 7.62 mm mermiler bile kurþun geçirmez yelekleri delmekde zorlanýrken biz neden 5.56 mm silah üretelim.... Bakarsýnýz bu projeden insansýz helikopterlerde kullanýlacak 5.56 mm makinalý tüfek çýkar....

Tai'nin sivrinineðini gördükten sonra böyle bir proje neden olmasýn!

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2011, 17:40:32 Gönderen: tr(b) »

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #48 : 17 Ocak 2011, 18:14:07 »
Menzil???

Ýhada kullanýlacak hafif makineli tüfeðin handikapý menzildir.Hedefe çok yaklaþýrsan sen hedef olursun...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #49 : 17 Ocak 2011, 20:14:19 »
Menzil???

Ýhada kullanýlacak hafif makineli tüfeðin handikapý menzildir.Hedefe çok yaklaþýrsan sen hedef olursun...

Bu sayfanýn en üstündeki resimde 5.56 nýn menzilinin 750-1000 metre aralýðýnda olduðu yazýyor... insansýz hava araçlarýný karakollarda kullanmak için mutlaka silahlandýrmalýyýz. cirit türevi roketlerinin maliyeti yüksek olduðuna göre mermi atan silahlarin geliþtirilmesi doðaldýr.