Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 158201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #1060 : 04 Haziran 2024, 23:08:57 »
Hoþgeldiniz sn.Kabardey, Geldiðiniz yerdeki Arkadaþlarada selamlar yazýlarýnýzý keyifle okuyorum
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2024, 23:10:32 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1061 : 04 Haziran 2024, 23:24:27 »
Benim bildiðim kuvvet yada bürokrasi öyle isterler koyuyordu ki resmen teste girmeden seçimin galibi leo2a6 idi Amerikan'ýn elenme sebebi gastürbin motor ve du olmayan zýrh önermeleriydi yani daha zayýf zýrh...

Ukrayna tanký ise prototipti fakat onu üretmek için gereken hatlar kurulur 2005-2010 gibi bizim için t84 üretebilirlerdi t6 d 1200 bg dizel motor 120 mm namlu ve kule arkasý özel otomatik yükleme sistemi ile batý standartý bir tank idi aslýnda bu bakýmdan k2 ye benzer otomatik doldurucu sistemi bakýmýndan .

yedek mühimmatda arkada kulenin alt tarafýna gövdeye ekli motorun önüne geliyordu batý tanklarýnda ise yedek mühimmat genelde sürücünün yanlarýnda olur birtek bu kýsmý farklý idi yani vurulsa bile önden yada yandan patlama olasýlýðý düþük gibiydi...

Olmadý malesef

Çevrimdışı kabardey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1062 : 05 Haziran 2024, 00:30:42 »
Hoþgeldiniz sn.Kabardey, Geldiðiniz yerdeki Arkadaþlarada selamlar yazýlarýnýzý keyifle okuyorum

Hoþ bulduk, selamlar saygýlar.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1063 : 05 Haziran 2024, 11:29:07 »
Benim bildiðim kuvvet yada bürokrasi öyle isterler koyuyordu ki resmen teste girmeden seçimin galibi leo2a6 idi Amerikan'ýn elenme sebebi gastürbin motor ve du olmayan zýrh önermeleriydi yani daha zayýf zýrh...

Ukrayna tanký ise prototipti fakat onu üretmek için gereken hatlar kurulur 2005-2010 gibi bizim için t84 üretebilirlerdi t6 d 1200 bg dizel motor 120 mm namlu ve kule arkasý özel otomatik yükleme sistemi ile batý standartý bir tank idi aslýnda bu bakýmdan k2 ye benzer otomatik doldurucu sistemi bakýmýndan .

yedek mühimmatda arkada kulenin alt tarafýna gövdeye ekli motorun önüne geliyordu batý tanklarýnda ise yedek mühimmat genelde sürücünün yanlarýnda olur birtek bu kýsmý farklý idi yani vurulsa bile önden yada yandan patlama olasýlýðý düþük gibiydi...

Olmadý malesef

Bende hatýrlýyorum, o zamanlarý,
Ve size kesinlikle katýlýyorum sn Denizci16, biz o Yataga'ý almamýz lazýmdý; ne þu yýlan hikayesi olurdu nede tank sorunumuz.
Zaman da haklý çýkartýyor bu savý özellikle Ukrayna-Rusya savaþý o tarz bir coðrafyada tank disiplinin çokta önemli olmadýðýný ispatlýyor; ha soviyet ha batý tanký... Ki Doðu Trakya'yada ovalýk olmasýna esas yaðmur dönemi daha kýsadýr muhtemelen... Aþaðý yukarý benzer çoðrafya deðil mi!

Hem bu iþi ucuza çözmüþ olurduk, hem de baþka bir disiplinin motoru da olsa elimizde bir motor neslinin üretim kapasitesi olurdu...
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2024, 11:30:27 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 79
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1064 : 05 Haziran 2024, 22:38:59 »
<a href="http://youtu.be/6A4CqxGMBQw?si=RviqXnjUIbszqslX" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/6A4CqxGMBQw?si=RviqXnjUIbszqslX</a>

Burda da Rus tanklarýnýn kronik sorunu olan personelden tecrit edilmemiþ mühimmat yuvasýna deðinilmiþ,tamam hem otomatik doldurucu hem yerleþimi sayesinde hacim kazanýlýyor böylece hem alçak hem küçük hem hafif tank yapýyorsun ama personelide riske atýyorsun

T84 böyle deðildi mesela batý tipi mühimmat yerleþimi vardý.