Gönderen Konu: Jaguar/Kasýrga/Bora Füzeleri  (Okunma sayısı 217907 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 362
  • DefenceTurk.com
Ynt: Jaguar/Kasýrga/Bora Füzeleri
« Yanıtla #340 : 23 Eylül 2020, 20:38:53 »
Hakan Kýlýç her zamanki mütevazi (!) tavrýyla aydýnlatmaya çalýþmýþ. Yalnýz ben yerçekimi ile ivmelenme çok yüksek hýzla artýyor kýsmýný anlamadým!  ::)

Bu arada bu yazýþmayý paylaþabilmek için kendisinden izin aldýn mý?

O konuda sýkýntý yok ama sorun olmasýn tamam sildim arkadaþa özelden atarým hocam.
Sn Battlestar,
Sözünü ettiðiniz yazýþmayý özelden yollarsanýz memnun olurum. Ben silinen iletiyi görmedim. Yalnýz özelden nasýl ulaþacaðýmý da bir zahmet anlatýrsanýz iyi olur.
Saygýlar.
Sen bunu yazmadan önce attým zaten.  Bunu buraya yazmanýn manasý olduðunu düþünüyorum.
Ben almadým yazýlaný. Özel dediðiniz kýsýma nasýl ulaþýlýyor? Buraya yazmanýn manasý diyerek art düþünce ima ediyorsanýz yanýlýyorsunuz. Benim biraz sosyal medya özürlü olduðumu belirtmek isterim. Beni kendiniz gibi forumlarý çok iyi bilen birisi olarak görmeyin ltf. Selamlar!

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #341 : 23 Eylül 2020, 20:40:31 »
Hakan Kýlýç her zamanki mütevazi (!) tavrýyla aydýnlatmaya çalýþmýþ. Yalnýz ben yerçekimi ile ivmelenme çok yüksek hýzla artýyor kýsmýný anlamadým!  ::)

O konuda sýkýntý yok ama sorun olmasýn tamam sildim arkadaþa özelden atarým hocam.
Sn Battlestar,
Sözünü ettiðiniz yazýþmayý özelden yollarsanýz memnun olurum. Ben silinen iletiyi görmedim. Yalnýz özelden nasýl ulaþacaðýmý da bir zahmet anlatýrsanýz iyi olur.
Saygýlar.
Sen bunu yazmadan önce attým zaten.  Bunu buraya yazmanýn manasý olduðunu düþünüyorum.
Ben almadým yazýlaný. Özel dediðiniz kýsýma nasýl ulaþýlýyor? Buraya yazmanýn manasý diyerek art düþünce ima ediyorsanýz yanýlýyorsunuz. Benim biraz sosyal medya özürlü olduðumu belirtmek isterim. Beni kendiniz gibi forumlarý çok iyi bilen birisi olarak görmeyin ltf. Selamlar!

Sayfanýn üstündeki defencetürk armasýnýn altýndaki iletilerim yazýsýna týklayýn.
Savaþ Var Denildiðinde Biz;

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 362
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #342 : 23 Eylül 2020, 20:48:40 »

Sn Battlestar,
Saygýlar.

Sayfanýn üstündeki defencetürk armasýnýn altýndaki iletilerim yazýsýna týklayýn.
Buldum! Saðolun.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 189
  • DefenceTurk.com
Jaguar/Kasýrga/Bora Füzeleri.
« Yanıtla #343 : 20 Kasım 2020, 11:35:19 »
Alıntı

Banglades KKK.ligi Type-A (280-300km) karadan karaya fuze degerlendirmelerine gore Turkiye’den
@roketsan  Bora/Khan ile Çin’den A-300M, M-20 ve SY-400 kisa listeye kaldi.
@DefenseDtb
https://mobile.twitter.com/TyrannosurusRex

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #344 : 02 Ocak 2021, 15:34:37 »
Kuvvetin istediði sayýda BORA Füze sistemi teslimatlarý tamamlandý..

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 362
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #345 : 02 Ocak 2021, 15:51:28 »
Kuvvetin istediði sayýda BORA Füze sistemi teslimatlarý tamamlandý..
Bora 1 den bahsediyorsunuz herhalde. Bora 2 den haber varmý?

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #346 : 02 Ocak 2021, 17:32:06 »
Bora 1 hocam. 2 çalýþmalarý devam ediyordu, hangi aþamada orasý muamma.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 189
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #347 : 07 Mayıs 2021, 22:32:01 »
Alıntı

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #348 : 08 Mayıs 2021, 19:08:19 »

Bora1 sistemini 2 kategoride inceleyin. Ýhraç versiyonu(280km) ve KKK kullanýmý (800 km+)
Bora2 ise (Tufan) çift kademeli (belkide 3 kademe) ve uydu sistemleri üzerinden ilerliyor. Pakistan ile de Hatf-6 Shaheen-2 ile alakalý duyumlar yeni ortaya atýldý.(Ýran kaynaklý)

Bonus olarak Katar üzerinden yürütüldüðü iddaa edilen direk alým olan birþeyler var.. (Paranoyak Yunan ve Rus Kaynaklý)   
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAÞLARDA HAFÝFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ÞÝDDETLÝ BÝR DÝRENÝÞ VE BASKIYA UÐRAR.
3. EN SON TAM BÝR DOÐRU OLARAK KABUL EDÝLÝR..

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yýlýn Üyesi
  • DefenceTurk
  • 362
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #349 : 08 Mayıs 2021, 20:09:18 »

Bora1 sistemini 2 kategoride inceleyin. Ýhraç versiyonu(280km) ve KKK kullanýmý (800 km+)
Bora2 ise (Tufan) çift kademeli (belkide 3 kademe) ve uydu sistemleri üzerinden ilerliyor. Pakistan ile de Hatf-6 Shaheen-2 ile alakalý duyumlar yeni ortaya atýldý.(Ýran kaynaklý)

Bonus olarak Katar üzerinden yürütüldüðü iddaa edilen direk alým olan birþeyler var.. (Paranoyak Yunan ve Rus Kaynaklý)
Bora 1 füzesinin ölçüleri ve genel yapýsý itibariyle 450-500km nin ötesine geçebileceðine inanmýyorum.  Bu füzenin çýktýðý ve bazý teknolojilerinin geldiði Çin’deki en geliþmiþ þekli 400km menzilli. Boyunu ve/veya çapýný büyütecek olursanýz, bu Bora 1 olmaz. Ýþte ancak o zaman daha yüksek menziller konuþulabilir. Bora katý yakýtlý bir roket motoruna sahip. Boyunu ve çapýný büyütüp menzilini rahatlýkla 2000 + km’lere getirebilirsiniz. Kýtalararasý füze üretmeyecekseniz 2-3 kademe yapmaya gerek yok.
Bora1 ihraç modeli (Khan) 280km menzilli. Bizim kullandýðýmýz ise gayri resmî bilgilere göre 360km menzilli. Bu mantýklý.
Bora 2 için, yeraltýndan gelen haberler, ~500+km menzilli ve hareketli deniz hedeflerini vurabilecek bir füze olacaðý yönündeydi. Bu teknik olarak ve stratejik olarak çok daha önemli bir geliþme olur. Girit’in Batý’sýndan itibaren Doðu Akdeniz’de hiç bir gemi emniyette olamaz.

https://defence.pk/pdf/threads/turkeys-anti-ship-ballistic-missile-program-is-a-game-changer-in-e-med.638693/