Gönderen Konu: ASELSAN STABÝLÝZE TARET SÝSTEMLERÝ  (Okunma sayısı 19551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
ASELSAN STABÝLÝZE TARET SÝSTEMLERÝ
« : 05 Kasım 2009, 19:05:56 »
Aselsan bilinen iki ürünü Stamp ve Stop'un ardýndan kara araçlarý üzerineden kullanýlacak olan yeni bir model üzerinde çalýþmalarýný sürdürüyor.Henüz bir isim belirlenmeyen kara versiyonunda isimlendirmenin kullanýcý tarafýndan yapýlabileceði belirtiliyor.Sistemin ilk görüntüleri MSÝ dergisinde yayýnlandý aþaðýya ekliyorum.MSÝ dergisinin deðerli yayýn yönetmeni Ümit bey'e de bu güzel röportaj ve fotoðraflar için teþekkürlerimi iletiyorum.

Sistemi yorumlarsak:Bence pazarda yer bulmasý zor olmayacak gayet kompakt bir tasarýma sahip.Bu arada röportajdan bir alýntý yapýp iyi bir haber daha vereyim.Stamp sistemini dost bir ülke için üç namlulu 12,7 mm lik bir silah ile entegre ediliyor.Yani T-129 da kullanýlan M-197 benzeri bir silah adapte ediliyor stamp'a.

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2009, 07:50:11 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2010, 15:50:07 »
Bildiðiniz gibi SSM ve Aselsan arasýnda yapýlan ek sözleþme ile bir LeoIIA4 üzerinde Altay tankýnýn atýþ kontrol sistemi ile diðer yerli ürünler entegre edilip denenecek.Bu sözleþmede bir de kule üzerine stabilize MT geliþtirilerek entegre edilmesi durumu var.Bende nasýl birþeyin ortaya çýkacaðýný hayal etmeye ve sizlerle paylaþmaya çalýþtým.Sonuç olarak biraz photoshop çalýþýp mini stamp'ý Leopard IIA4 üzerine entegre ettim.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2010, 18:32:47 »
Eline saðlýk sn.AVCI Çok güzel görünüyor, biraz büyük bir makine sanki ama genede çok iyi. :)

Bu arada m 197 dediðinin silah otomatik top, Biraz büyük kaçmaz mý boyut ve güç açýsýndan. Sonuçta kule makineli tüfekleri tanklarda asimetrik tehditlere karþý kullanýlýr, bu ise bana saldýrý silahý gibi geldi, Ama yukarýdaki resme bakarsak üzerinde özgün yapýlý bir silah var. bildiðimiz silahlara benzemiyor en azýndan ben çýkartamadým. bununla ilgili m-197 harici hangi silah kullanýlýr bir bilginiz var mý?

M-197   20 mm

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2010, 18:40:31 »
Birþey daha sorayým, Yukarýda kullanýlan araçlar dan biri Pandur 8x8 bir Streyker ZPT leri. Bu araçlara nasýl sistem testi yaptýrabiliyoruz.yani nasýl kullanabiliyoruz. Uluslar arasý izinler varmý bu konuda ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 623
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2010, 19:07:29 »

Bu arada m 197 dediðinin silah otomatik top, Biraz büyük kaçmaz mý boyut ve güç açýsýndan. Sonuçta kule makineli tüfekleri tanklarda asimetrik tehditlere karþý kullanýlýr, bu ise bana saldýrý silahý gibi geldi, Ama yukarýdaki resme bakarsak üzerinde özgün yapýlý bir silah var. bildiðimiz silahlara benzemiyor en azýndan ben çýkartamadým. bununla ilgili m-197 harici hangi silah kullanýlýr bir bilginiz var mý?

AVCI zaten M 197 kullanýlacak demiyor dikkat edersen. M 197 gibi 3 namlulu ama 12,7 mm olan bir silahtan bahsediyor.
ADALETÝN OLMADIÐI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETÝN OLMADIÐI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENÝM KARAKTERÝMDÝR! BEN ÞEREFÝM ÝÇÝN YAÞAR, ÞEREFÝM ÝÇÝN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUÐUM KUDRET DAMARLARIMDAKÝ ASÝL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2010, 19:48:54 »
Pardon ben m-197 olacak okumuþum.. ::)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Aselsan STAMP-STOP
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2011, 13:48:28 »
Sipariþ Alýnmasý

Özel Durum Açýklamasý (12.01.2011)

Þirketimiz tarafýndan bir yurt dýþý müþterinin Sahil Güvenlik Botlarýna entegre edilmek üzere Uzaktan Komutalý Stabilize Platform tedariki maksadýyla 4.900.000,- Avro bedelli sipariþ alýnmýþtýr. Söz konusu sipariþ kapsamýnda teslimatlar 2011-2013 yýllarý arasýnda gerçekleþtirilecektir.

Kaynak: http://www.aselsan.com.tr/haber.asp?haber_id=269

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Aselsan STAMP-STOP
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2011, 14:05:50 »
 guzell haber . tebrikler...
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Aselsan STAMP-STOP
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2011, 14:08:19 »
guzell haber . tebrikler...
Gerçekten  güzel  haber   demekki  stamp  gerçekten  baþarýlý bir  sistemki yurt dýþýndan  sipariþ  alýyor   ,  acaba  kaç  tane istediler   

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
Aselsan STAMP-STOP
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2011, 14:23:58 »
adet bazinda daha net bilgi yok ama para cinsini bakilirsa avro bolgesine mi satilacak diye insanin aklina geliyor :) saygilar
Özgürlük için Pardus...