Gnderen Konu: Aselsan´dan yeni Gatling-STAMP serisi  (Okunma says 18988 defa)

0 ye ve 1 Ziyareti konuyu incelemekte.

evrimd Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • leti: 941
  • 4
Ynt: Aselsan´dan yeni Gatling-STAMP serisi
« Yantla #20 : 15 ubat 2018, 20:04:31 »
Sayayim, Rusya, Cin, Italya, Fransa, Guney Afrika, Ispanya, Israil, Japonya, Singapur, Kore, Ingiltere ve biraklima gelmeyen o kadar daha

evrimd marmara

• DefenceTurk
  • *
  • leti: 949
  • 56
  • DefenceTurk.com
« Yantla #21 : 15 ubat 2018, 20:31:40 »
Sayayim, Rusya, Cin, Italya, Fransa, Guney Afrika, Ispanya, Israil, Japonya, Singapur, Kore, Ingiltere ve biraklima gelmeyen o kadar daha

+1

Almanya, Belçika, K.Kore, Ýran, say say bitmez liste uzar gider...

Tüfek üretebilen herkes yapýyor, Amerikayý yeniden keþfetmeye gerek yok...

evrimd serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • leti: 1282
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yantla #22 : 15 ubat 2018, 20:49:21 »
Silah endüstrisi kuran ülkenin halletmesi gereken temel ürünler var buda onlardan birisi. Yüz çeþit silah yok toplasan iki düzineyi geçmez.

« Son Dzenleme: 15 ubat 2018, 21:07:36 Gnderen: serkan »
beðen

evrimd asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • leti: 194
  • 2
« Yantla #23 : 15 ubat 2018, 20:55:38 »
Kullanýcý ülkeler demedim gatling silahý üreten dedim,dikkat ederseniz uretilen gatling özgün ve milli  ,bu saydiklarinizýn  çoðu ya kopyalamýþtý(iran,çin,k.Kore)yada  lisanslý üretimdir diye tahmin ediyorum,Neyse öyle yada böyle bir silaha sahip olmak bir güç çarpaný oluþturur uzun yýllardýrordumuzda  görmek istediðim silahtý.....

evrimd serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • leti: 1282
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yantla #24 : 15 ubat 2018, 21:07:21 »
  Ýster Rusya ol Ýster ABD ister Türkiye namlulu silahta yapýp yapacaðýn iki düzine iþ var. Üstün körü amatörce listeleyim mesela tutkulu bir savunma sanayi olan ülke bu aþaðýdaki iþleri halletmesi gerek

Piyade tüfeði
Makineli tüfekler
12,7 mm hafif uçaksavar silahý
20, 25, 30, 35, 40 mm... toplar
76 mm top
105-155 mm toplar
105-120 mm tank toplarý

Birde bunlarýn namlu haricinde silah türevleri var
Tek namlulu silahlar
Gatling namlulu silahlar

Bitti iþte namlulu silahlar aþaðý yukarý. Araya keskin niþancý silahlarý için ara kalibreler ekle basit iþ olarak. Süpergüç te olsan bin yýldýrda uðraþsan yapýp yapacaðýn iþ bu kadar. Türkiye de bu yelpazeyi tamamlýyor. Aferin beklenecek bir mevzu olmasýna gerek yok çünkü mecbursun bunlar yapýlmak zorunda. Bin çeþit silah yok aþaðý yukarý bu kadar yani. Sonra parçacýklý mühimmat atan silah yaparsýn ama sonuçta oda 30 mm silahtýr ucuna bir alet takarsýn programlamak için
Bu ana iþleri yetenekleri kullansanda kullanmasanda yapýp bir kenarda tutman gerek. Yelpazedeki ana iþleri tamamlama mevzu bu. Amarika da olsan bir fazlasý yok ondan sonra en fazla çeþidi arttýrýrsýn ama sonuçta oda 30 mm toptur seninki de ayný iþi yapan toptur.

Gelelim füzeye mesela oda milyon çeþit deðil istersen Amarika ol

Güdüm çeþitleri
IR güdüm
IIR güdüm
SAL güdüm
INS güdüm
GPS güdüm
RF güdüm
SACLOS güdüm
TERCOM güdüm
Anti radyasyon güdüm

Bitti güdüm iþi bu kadar istersen Amarika ol süper güç ol bir fazlasý aklýma gelmediyse vardýr en fazla hepsi o kadar

Sonra füze çeþitleri
Katý yakýtlý füzeler
JEt motorlu füzeler
Birde þimdi RAM JET füzeler çýkýyor bizde ilgiliyiz bu konu ile

Katý yakýtlýlarda Tanksavardan S400 e kadar malum çeþitlilikte G dayanýmýnda bildiðimiz aþaðý yukarý þeyler
Jet motorlular da bizim SOM boylarýnda olan 300 km civarýný geçmeyenler ve birde 1500 km civarý olan süpergüç seyir füzeleri dedimmi iki çeþit. Bizim Gezgin gibi yani oda iki çeþit yani oda bitti

Birde torpidolar var oda iki çeþit küçük büyük. Ona kavitasyon filan uçuk kaçýk bir tane eklersen eklersin ama þart deðil

Birde balistik füzeler var Ýran ýn Kore'nin yaptýý bizim Yýldýrým ile baþladýðýmýz.
Onunda çeþidi Katý yakýtlý sývý yakýtlý iki çeþit
Menzili'de taktik menzilli 150 km sonrasýnda 300- 500 1000 5000 diye artan menziller. Biz 1000 km ye kadar dedikodularý var yaptýk gibi.

Bu iþin nirvanasýn da uzaya uyduyu da yolladým mý iþ bitiyor

Kara araçlarýnda Tank var zýrhlý araç var paletli tekerlekli var kamyon var filan bunlarýn hepsinde biz hazýrýz þimdiden

Elektronikte
Telsiz radar elektronik harp terma lkamera dedimmi ana þeyler bitiyor gerisi fasa fiso

Geriye uçaklar hava araçlarý var onlarda uçak helikopter turbo motor jet motor dedimmi bitiyor aþaðý yukarý ordada çalýþýyoruz

Yani demek istediðim milyon çeþit iþ yok ister süper güç ol ister Türkiye ol önünde sayýsý belli meþgalen olacak onlarý halledicen bir önce

Gatling de bunlardan yani
20 mm 30 mm top yap zýrhlý araca koy bitti iþte bu dünyadaki tank altý çaplardaki top olayýn aþaðý yukarý bitmiþtir. Ýster bu iþe 10 yýldýr ilgilen ister 100 yýldýr hepsi bu kadar. Gatling ide bir varyasyon olarak yapýcaksýn dursun kenarda bin çeþit iþin yok bir iki tane altý üstü yapmadan býrakmaya gerek yok

« Son Dzenleme: 15 ubat 2018, 21:13:31 Gnderen: serkan »
beðen