Gönderen Konu: Irak  (Okunma sayısı 85686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Asker girerse Peşmerge saldıracak
« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2010, 00:37:46 »
O kadar çok istiyorum ki saldırmalarını Çölde dümdüz arazide karşında düşman uçağı yokken Hava'dan saldırı yaparak düşman birlikleri imha etmenin verdiği hazı pilotlarımız tatmalı o çok güvendikleri Peşmergenin T55/62/72 ve PT-76 tanklarını havadan imha ederek çok iyi bir eğitim yapar pilotlarımız sonrada M48'lerle bile Musul'u teslim alırız 1 Hafta'da bütün peşmerge yönetimi çöker

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2010, 02:22:50 »
Neyle saldıracaklar bize ? RPG,AK-47.PKM ? 2 tane F-16 yeter onlara.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2010, 02:36:53 »
Irak şu an ABD işgalinde. ABD'ye güvendikleri için böyle konuşuyorlar. Burada önemli olan ABD çıkarları için bizimle çatışır mı, yoksa peşmergelerin kulağını çekip pkkyı feda eder mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2010, 13:45:40 »
Bir denesinler bakalım 500-1000-2000 lb lik nişastanın tadına bakarlar.Üstüne 155 mm lik pudra şekeri.122 mm çok namlulu gül suyu.300mm ve 600 mm balistik kiraz ve çilek taneleri üstüne buz niyetine birkaç yüz bin kişilik üstün piyade gücü.Tahmin edin ne oldu??Bici bici

O kadar mühimmat yemeye gerek yok, uçakların topları dümdüz etmeye yeter tüm oraları :D

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2010, 17:39:22 »
Ben bu (sözde) tehditleri daha öncede duymuştum... Ama TSK 10.000 askerle Irak'a girince Neçirvan Barzani ismindeki (sözde) boşbakanın "ABD nin Türkiye'ye askerlerini çekmesi için baskı yapmasını istiyoruz" dediğini hatırlıyorum...

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #15 : 21 Haziran 2010, 17:56:58 »
türkiye bizim ağabeyimizdir bile dedi.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #16 : 21 Haziran 2010, 22:08:08 »
Barzani açıkça söylüyorum or.spudur.Kiminle yatıp kiminle kalktığı belli değil bir bakmışsınız Türkiye'nin kucağına oturmuş,bir bakmışsınız Amerika'nın,bir bakmışsınız İsrail'in or.spunun lafına iltimat edilmez.Barzaninin en fazla yapacağı kucağına oturduğuna şikayet etmektir.
Eğer Barzani Türk Ordusuna saldırmak gibi bir hata yaparsa Türk Ordusu tarafından değişik fantezilere alet olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Askeri Irak'tan Çekiliyor
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2010, 11:11:58 »

20 Ağustos 2010
Asker gidiyor taşeron kalıyor
Irak’ta ‘Yeni Şafak’: 7.5 yıllık işgalin ardından dün son ABD muharip askerlerinin çekildiği Irak’ta güvenlik taşeronlara devrediliyor. 1 Eylül itibariyle Irak’ta Özgürlük Operasyonu son bulacak yerine “Yeni Şafak” Operasyonu başlayacak.

Kuzey Irak’ta iki karakol: Irak’ta kalan 50 bin ABD’li asker, 2011 Ekim’e kadar Irak’a destek verecek. Sonrasında 7 bin özel güvenlik görevlisi, Amerikan çıkarlarını koruyacak. Kuzey Irak’ta ise peşmerge-Arap çatışmasına karşı iki karakol kurulacak.

ABD Başkanı Barack Obama’nın bu ay sonuna kadar muharip operasyonlara son verme politikası kapsamında 40 bin kişiden oluşan son muharip birlik dün Irak’tan Kuveyt sınırları içine sevinç çığlıklarıyla girerken ülkede yeni ve belirsiz bir dönem başlıyor.
Ülkede Irak ordusunu eğitmek için kalan ve 2011 ekim ayı sonunda çekilecek 56 bin asker artık sadece kendilerini korumak için ya da Irak devletinin talebiyle askeri faaliyette bulunacak. “Peki onlar da çekildiğinde ne olacak” sorusuna New York Times Gazetesi’ne hükümetin konuyla ilgili planını anlatan yetkililer cevap verdi. Plana göre, son Amerikan askeri de Irak’tan çıktığında Dışişleri Bakanlığı Irak polisinin eğitimini üstlenecek. Bu görev de büyük oranda taşeronlarca gerçekleştirilecek.
En gergin bölge Kuzey Irak
Kuzey Irak’ta etnik ve mezhepsel gerilim nedeniyle Kürt Peşmergelerle Irak ordusu arasında olası bir çatışmayı önlemek için ise iki yeni 100 milyon dolarlık karakol kurulması öngörülüyor. ABD Dışişleri Bakanlığı, El Kaide ve İran destekli çok sayıda militandan ülkedeki sivilleri korumak için özel güvenlik görevlilerinin sayısını ikiye katlayarak 7 bine çıkarmayı planlıyor. Taşeronlar ordu gibi hareket edecek. Dışişleri Bakanlığı ayrıca daha önce sivil ölümlerine adı karışan Blackwater gibi özel güvenlik şirketlerine karşı hassasiyeti göze alarak güvenlik taşeronlarının hiçbir bağışıklığı olmadığını, dışişleri yetkililerince gözleneceklerini ve Irak hükümetince kayıt altına alınacaklarını vurguluyor.

18’inde geldi 25’inde döndü

Er Luke Dill, 2003’te Irak’a giren ilk askerlerden biriydi. 18 yaşındaydı. Bindikleri Humvee araçların altını çelik yelekle kaplamışlardı. Bombalara dayanıklı Stryker zırhlı araçla Irak’ı terk eden Çavuş Dill (25), Irak’ta görev aldığı için onur duyduğunu söylüyor.

Basına karartma uygulandı

Bağdat’ın yakınlarındaki Özgürlük ve Taji Kampı’ndaki 4’üncü Stryker Tugayı ve 2’nci Piyade Bölüğü, 360 aracı ve 1200 askeriyle 600 km’lik yolu iki günde kaydetti. Askerlere, tıpkı ülkeye girerken olduğu gibi yine iliştirilmiş basın mensupları eşlik etti. Konvoya yönelik saldırı riskini asgaride tutmak için basın askerler Kuveyt sınırına yaklaşıncaya kadar yayınlarını geciktirdi.

ABD’nin özel ordusu

Kale gibi 5 binada üstlenecek bu özel birlikler radarla düşmanın roket saldırılarını bildirecek, yol kenarına yerleştirilmiş bombaları arayacak, insansız keşif uçakları uçuracak hatta zor durumdaki sivillere yardım etmek için acil tepki güçleri oluşturacak.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/15593951.asp?gid=373
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2010, 11:14:02 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #18 : 21 Ağustos 2010, 10:00:02 »
Benim merak ettiğim bunlar çekilinde o kadar yığdıkları silahlar, zırhlılar, tanklar hatta üsler ne olacak? kime gidecek...

Bu konuda türkiyenin çok ciddi çalışması lazım...

Pkk ya gideceğine silahlar biraz para harcayarak biz alalım 2. el fiyatına...Çünkü silahların ne olacağı açık bu ülkede.. >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #19 : 21 Ağustos 2010, 10:48:34 »
Zırhlılar, tanklar vs...
Pkknın ne işi var bunlarla? Keşke öyle bir aptallık yapsalar. Bu silahların çoğunluğu Irak ordusuna bırakılır. Parayla satılmaz, hibe edilir muhtemelen. ::)