Gönderen Konu: Atatürk ve Kuklalar  (Okunma sayısı 1585 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar Varol

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
Atatürk ve Kuklalar
« : 04 Aralık 2021, 10:12:51 »
AİHM açıklama yapmış yine. Katil Selo'yu serbest bırakacakmışız. Kaçıncı oldu artık saymak mümkün değil. Tek AİHM 'de değil tabi Avrupa'dan, Amerika'dan nerdeyse aklınıza gelen her kurum, bağırıyor. Sadece kurumlarda değil, falanca milletvekili, falanca gazeteci, filanca bilmem ne. Sadece katil Selo'da değil. Bir sürü kişi için. Ama herkes değil öyle ha. Belli bir sürü kişi için. Altan biraderler mesela. Osman Kavala mesela. Tek tek yazmayacağım kim olduklarını hepiniz biliyorsunuz ?

Sadece Avrupa ve ABD'den mi ses geliyor. Hayır. Ya nerden ? İçerden. Herkes mi  ? Hayır. Ya kim ? Cevap vermeyeceğim kim olduklarını hepiniz biliyorsunuz, duydunuz meydanlarda sesini, Asena postuna bürünmüş tasmalı itlere kadar bağıran herkesin.

Kim bu birilerinin çıkarın çıkarın diye bağırdığı insanlar Ve de bağıranlar niye bağırıyor ? Sahte delillerle ne vatan evlatları öldürüldüler, ölüme sürüklendiler, daha taze 10 yıl oldu olmadı. İyi takip ederim olup biteni, ben tek ses duymadım bunlardan ? Mesela kim ? Kıbrıs karamanı Muzaffer Tekin mesela. Siz duydunuz mu Onun için bağıran ? Veya Bosna, Azerbaycan kahramanı Kaşif Kozinoğlu için bağıranı duydunuz mu ? Duymadınız. Bir Tarık Akan bağırıyordu, bir Levent Kırca bağırıyordu, bir Banu Avar bağırıyordu.... Ama bunlar başka adamlar, diğer adamlar. Nasıl diğer adamlar anlatmayacağım, hepiniz biliyorsunuz.

Bir başka konu. Rusya niye bağırmıyor bize. Japonya niye bağırmıyor. Senegal niye bağırmıyor mesela bu adamlar için. Niye ses sadece Avrupa ve Amerika'dan geliyor. Senegal'li olmadıkları içi olsa, e bunlar Amerikalıda değil. Avrupa'lıda değil. Yoksa öylede biz mi bilmiyoruz. Hani diyor ya, güzel insan Neyzen Teyfik. "Geldikleri gibi gitmediler, gibi bitini bıraktı, kimi itini, kimi de piçini. Yoksa bu kadar şerefsizin bizden olması mümkün değil" diye." 

Bugün mü var bu ? Dün yok muydu mesela ? Abdulhamit'e suikast düzenleyen Ermeni terörist için bağırmadılar mı ? Çıkarttırmadılar mı hapisten. Demek dünde vardı ? Peki suçsuz yere idam edilen Boğazlıyan kaymakamına bağırdılar mı? Ben söyleyim. O zamanda bağırdılar. Ama çıkarın diye değil. Asın diye.   

Peki bu monolog mu bu yani. Hep onlar bağırıyor biz susuyor muyuz. Yokkk. Bizde bağırdık. Türkiye'de ki ilk Sosyal demokrat var. Adı DR. Hasan Rıza. Oda bağırıyor, Sosyalist Enternasyonele. O ne diye bağırıyor biliyormusunuz. Bu diktatör Atatürk'ten bizi kurtarın diye bağırıyor yazdığı mektupta. Tarif etmeyeceğim siz onunda hangi tarlanın mahsülü olduğunu gayet iyi biliyorsunuz.

Ne bu olan biten ? Maskeli balo mu? Ben bir maske görmüyorum. Her şey açık. Kuklaları tutan elde apaçık görünüyor. O elde sallanan kuklalarda apaçık görünüyor.

Bunun Atatürk ile ne alakası var diyeceksiniz belki. Bu kuklalar Atatürk zamanında vardı biliyor musunuz. Bazısı silahla meydanlarda karşısına çıktı. Bazısı mecliste karşısında çıktı. Ne için karşısına çıktılar. Yapacaklarına engel olmak için. Peki Atatürk ne yaptı. Silahlı olanların içinden geçti. Diğerlerini de siktir etti, ihtiyacı bittiğinde birer paçavra gibi. Tanrım bize ya bir Atatürk daha gönder. Yada aynısını bugünde yapanlara güç ver. Amin.