Gönderen Konu: Çin malı uçak başarılı  (Okunma sayısı 2603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Çin malı uçak başarılı
« : 16 Temmuz 2009, 13:07:17 »
ARJ21-700 tipi yolcu uçağı 1,300 kilometrelik en uzun deneme uçuşunu başarıyla tamamladı
16 Temmuz 2009 Perşembe, 12:11
Çin'in kendi imkanlarıyla geliştirdiği ilk uçağı olan ARJ21-700 tipi yolcu uçağı 1,300 kilometrelik en uzun deneme uçuşunu başarıyla tamamladı.

Şinhua ajansının haberine göre, üretim sahası olan Şanghay'dan Şian şehrine 2 saatlik uçuşunu başarıyla yapan jet, askeri uçak ve helikopterlerin de test edildiği kuruluş olan Çin Uçuş Testleri Kurumunda (ÇUTK) son yeterlilik testlerine tabi tutulacak.

İlk deneme uçuşunu Kasım 2008'de yapan uçağın ÇUTK'da yapılacak testlerden başarıyla geçmesi bekleniyor.

Şanghay'dan yerel saatle 10.34'de ayrılan uçak, Şian şehrine yerel saatle 12.53'de ulaştı. Başarılı bir uçuş olduğunu kaydeden uçağın pilotu Cao Pıng, ARJ21-700 ile 9000 metre irtifada tüm hava şartlarında toplam 19 deneme uçuşu yaptıklarını ifade etti.

"21. Yüzyılın Gelişmiş Bölgesel Jeti" isminin kısaltması olan ARJ21-700 tipi yolcu uçağı, Çin'in tamamen kendi imkanlarıyla geliştirdiği bir jet olmasıyla dikkati çekiyor. Maksimum 2,225 kilometrelik yerel uçuşlar için üretilen uçakta 90 koltuk bulunuyor.

ARJ21'in ilk yolcularını 2010'da taşıması bekleniyor.

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/159310-Cin-mali-ucak-basarili.aspx
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com