Gönderen Konu: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları  (Okunma sayısı 47354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #50 : 19 Şubat 2012, 22:32:55 »
İran rest çekti!

"Petrol satışını durduruyoruz!"
19 Şubat 2012 Pazar, 14:41:07

HABERTURK.CON DIŞHABERLER SERVİSİ

İran Petrol Bakanlığı İngiliz ve Fransız şirketlere petrol ihracatını durdurdu.

Petrol Bakanlığı sözcüsü Alireza Nikzad, bakanlığın internet sitesinde yayınlanan açıklamasında "İngiliz ve Fransız şirketlere ham petrol satışını durdurduk. Petrolümüzü artık yeni müşterilere ihraç edeceğiz." dedi.

AB'NİN PETROL AMBARGOSUNA REST
İran'ın bu kararı, Ocak ayında Avrupa Birliği'nin İran'a karşı aldığı petrol ambargosunun ardından Tahran yönetiminin ilk fiili uygulaması oldu. Avrupa Birliği'nin ambargo kararı 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

İran Petrol Bakanı, 4 Şubat'ta bazı Avrupa ülkelerine petrol ihracatının durdurulacağını duyurmuştu.

Geçtiğimiz çarşamba günü de, İran'ın 6 Avrupa ülkesine yönelik ham petrol ihracatını durdurduğu haberleri gelmiş ancak bu haberler İran Petrol Bakanlığı tarafından yalanlanmıştı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/717380-iran-rest-cekti
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #51 : 20 Şubat 2012, 11:46:06 »
İsrail'e 'İran'ı vurmayın' mesajı
İngiltere ve ABD, İsrail'den İran'a saldırmamasını istedi
20.02.2012 - 00:17

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey bugün ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarla, İsrail'den İran'a saldırmamasını istedi.
"AKILLICA BİR ŞEY OLMAZ"

İngiliz Yayın Kurumu BBC'ye konuşan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, İsrail'in İran'a saldırmasının ciddi sonuçları olacağını belirterek, olası İsrail saldırısının "akıllıca bir şey olmayacağını" vurguladı.

Ülkesinin İran'a diplomatik yöntemlerle baskı yapmaya odaklandığını kaydeden Hague, "İsrail'in İran'a bir askeri saldırı düzenlemesinin şu an için akıllıca bir şey olduğu kanaatinde değilim" diye konuştu.
"İRAN'LA MÜZAKERE ÇAĞRISI"

Hague sözlerine şöyle devam etti: "Bence İsrail de, dünyadaki diğer herkes gibi, güçlü ekonomik yaptırımlar ve ekonomik baskı uygulamayı ve İran ile müzakereye hazırlıklı olmayı içeren bizim yaklaşımımıza gerçek bir şans tanımalıdır".

Hague dün Daily Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada da İsrail'in İran'a saldırı düzenlemesinden yana olmadıklarını belirtmişti. Tüm seçeneklerin masada olduğunu kaydeden Hague, buna karşın askeri müdahalenin "büyük dezavantajları olacağı" uyarısında bulunmuştu.
ABD de İran'a yönelik İsrail saldırısına karşı

CNN televizyonuna bugün konuşan ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey de İsrail'in İran'a saldırı düzenleme ve İran'ın nükleer silah geliştirmesini "muhtemelen bir kaç yıl geciktirme yeteneğine sahip olduğunu, buna karşın bazı hedeflerin büyük bir olasılıkla İsrail'in erişebileceğinin ötesinde olduğunu" söyledi.
MİSİLLEME KAYGISI

Dempsey, İsrail'in İran'a yönelik saldırısının bu ülkenin, Amerikan güçlerinin üslendiği Basra Körfezi veya Afganistan'daki ABD hedeflerine yönelik misillemede bulunmasına yol açmasından kaygı duyduğunu ifade ederek; "Bizim boğuştuğumuz sorun budur ve bunun sebebi de bu noktada İran'a saldırı düzenlemenin akıllıca olmadığı kanaatinde olmamızdır" dedi.

İran'ı "akılcı bir oyuncu" olarak tanımlayan Dempsey, İran'a yönelik uluslararası yaptırımların etkisini göstermeye başladığına inandığını söyledi.
"AKLA EN UYGUN YOL"

Dempsey, "Bu nedenle bence biz şu an takip ettiğimiz yolun bu noktadaki en akla uygun yol olduğu kanısındayız" dedi.

Dempsey, İsrail'in İran'a saldırmaktan caydırılabileceğine inanıp inanmadığı" şeklindeki bir soruya da "İsrail'in, şu zamanda İran'a saldırmanın istikrarı bozacağına ve kendi uzun dönemli amaçlarını yerine getirmeyeceğine ilişkin bizim kaygılarımızı anladıklarına eminim. Ancak İsrail'in de kendi ulusal çıkarlarının bulunduğunu anlıyorum" diye konuştu.

Bu arada Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Danilon İsrail ile ABD arasında yürütülen üst düzeydeki görüşmelerin yeni bir aşaması olarak İsrail'i ziyaret ediyor.

Danilon'un bugün geç saatlerde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesi bekleniyor. Danilon yarın da ülkeden ayrılmadan önce İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak ile görüşecek

http://www.ensonhaber.com/israile-irani-vurmayin-mesaji-2012-02-20.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #52 : 23 Şubat 2012, 13:04:10 »
Lieberman'dan ABD ve Rusya'ya İran resti


İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman: İran konusundaki kararımız onları (ABD ve Rusya) ilgilendirmez.
23.02.2012 - 08:07

Rusya, nükleer programını bahane ederek İran'a saldırı planı içinde olan İsrail'i uyardı. Rusya Dışişleri Bakanı yardımcısı Gennady Gatilov, böyle bir saldırının tüm uluslararası ilişkileri altüst edeceğini söyledi..
ABD DE UYARDI

CNN televizyonuna bugün konuşan ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey de İsrail'in İran'a yönelik saldırısının bu ülkenin, Amerikan güçlerinin üslendiği Basra Körfezi veya Afganistan'daki ABD hedeflerine yönelik misillemede bulunmasına yol açmasından kaygı duyduğunu ifade ederek; “Bizim boğuştuğumuz sorun budur ve bunun sebebi de bu noktada İran'a saldırı düzenlemenin akıllıca olmadığı kanaatinde olmamızdır” dedi.
İNGİLTERE'DEN ABD VE RUSYA'YA DESTEK

ABD ve Rusya'nın bu açıklamalarına İngiliz Yayın Kurumu BBC'ye konuşan İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'den de destek geldi. Hague, İsrail'in İran'a saldırmasının ciddi sonuçları olacağını belirterek, olası İsrail saldırısının “akıllıca bir şey olmayacağını” vurguladı.
İngilizce konuşmak için kursa gitmek şart değil. Nasıl mı? TIKLAYIN !
ABD VE RUSYA'YI İLGİLENDİRMEZ

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ''yabancı ülkelerin baskısının'' İran'la ilgili kararlarını etkilemeyeceğini söyledi. İsrail'de yayın yapan Kanal 2 televizyonuna konuşan Lieberman, Amerika ve Rusya'nın, İran'a muhtemel bir saldırı konusunda İsrail'in kararını etkilediği yolundaki iddialarla ilgili olarak, ''Bu onları ilgilendirmez'' diye konuştu.

Lieberman, ''İsrail vatandaşlarının güvenliği, İsrail devletinin geleceği, bu İsrail hükümetinin sorumluluğundadır'' dedi.
http://www.ensonhaber.com/liebermandan-abd-ve-rusyaya-iran-resti-2012-02-22.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #53 : 28 Şubat 2012, 00:35:28 »
"İsrail, İran'ın nükleer tesislerini çoktan imha etti"

Hürriyet Panet
27 Şubat 2012
"İsrail, İran'ın nükleer tesislerini imha etti"
Wikileaks'in, dünyaca ünlü istihbarat-analiz şirketi Stratfor'dan sızdırdığı e-postalarda, İsrail kara kuvvetlerinin Kürt militanların da yardımıyla, İran'a ait nükleer alt yapıyı çoktan imha ettiği iddia edildi.

Yayımladığı gizli bilgilerle tüm dünyada olay yaratan Wikileaks, son olarak, ABD'de bulunan ve "gölge CIA" diye nitelendirilen Stratfor'un binlerce e-postasını internete koyacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Haaretz gazetesi, İsrail'in İran'ın yer altındaki nükleer tesislerini yok ettiği iddiasının yer aldığı e-postaya ilişkin bir haber yayımladı.

Haaretz'in haberine göre, Stratfor'dan sızdırılan e-postalarda, şirket çalışanlarının İsrail ile ilgilli bu iddianın doğru olup olmadığı üzerine yazışmaları yer alıyor.

ANONYMOUS İLE ÇALIŞTILAR

Wikileaks'in internet korsanları Anonymous ile çalışarak elde ettiği e-postalardan, 'İsrailli komandoların Kürt militanların yardımını alarak İran'ın nükleer tesislerini imha ettiği' ihbarının, şirket yetkilileri tarafından sorgulandığı anlaşılıyor.

Kasım 2011 tarihli bir e-postada, Stratfor yetkililerinin Tahran'da yakınlarındaki bir askeri üsteki patlama hakkındaki görüşleri bulunuyor.

"KÜRTLER YARDIM ETTİ"

Yazışmalarda, bir haber kaynağından alınan, İsrail'in İran'a yönelik saldırı hazırlığında olduğu bilgisinin "yanıltıcı bir istihbarat" olduğu, İsrail'in İran nükleer tesislerini haftalar önce yok ettiği, iddiası tartışılıyor.

E-postalarda, bazı Stratfor analistleri bu bilginin doğruluğunu sorgularken, bazılarıysa söz konusu operasyonların İsrail'in İran'a yolladığı komandolar tarafından yapıldığı, Kürt militanlardan ve İsrail'de yaşayan İranlı Yahudilerden yardım alındığını öne sürüyor.

Dün gece Wikileaks yetkilileri, 2004-2011 arasında Stratfor'un e-posta kutusuna düşen 5 milyona yakın e-postayı yayımlayacaklarını açıklamış, bunların nasıl ele geçirildiğiyle ilgili bir bilgi paylaşılmamıştı.

Stratfor'un yöneticisiyse, bu e-postaların çalındığını daha önce açıkladıklarını ve bunların sıkıcı günlük yazışmalar olduğunu, kimsenin işine yaramayacağını öne sürmüştü.

CASUSLAR ESKİ ABD MEMURLARI

E-postalardan anlaşıldığı üzere, "Gölge CIA"in müşterileri arasında ABD yönetiminin istihbarat ajansları, Dow kimya şirketi, savunma sektörünün devleri Lockheed Martin, Northrop Grumman ve Raytheon bulunuyor.

Haaretz'in bildirdiğine göre, yazışmalar, birçok Stratfor casusunun ABD yönetiminin eski çalışanı olduğunu ve istihbarat kaynaklarına düzenli olarak ödeme yaptığını gösteriyor.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/20011628.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1421
 • 1
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #54 : 28 Şubat 2012, 11:37:03 »
Adamlar törenle ilk  nükleer cubuğu reaktöre yerleştirdi ,  iranın nükleer tesislerini yok edecek adam şimdiye kadar yapardı  , iranla  israilin danışıklı döğüşü bütün dünya medyasını meşgul ediyor  tabi bu arada iki ülke neler yapıyor  bilinmiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #55 : 18 Kasım 2012, 13:16:36 »
3 trilyon dolar
İran'ı vurmanın global ekonomiye maliyeti hesaplandı

18 Kasım 2012 Pazar, 12:23:01Güncelleme: 12:23:53   
İran'ı vurmanın global ekonomiye maliyeti hesaplandı


DIŞ HABERLER SERVİSİ / Kasım CİNDEMİR

ABD'nin İran ile topyekun bir savaşa girmesinin global ekonomiye çıkaracağı fatura üç ayda üç trilyon dolara ulaşıyor.

Düşünce kuruluşu "Federation of American Scientists" ABD'nin İran ile savaşmasının çeşitli senaryolarını dokuz uzmana değerlendirdi. Bütün maliyet tahminleri 'ortalama' rakamlara göre ve savaşın ilk üç ayı için yapıldı. Üç ayı aşan maliyetlerin değişken sayısının çok artacağı ve yapılacak tahminlerin gerçeği yansıtmayacağı ifade edildi. Buna göre ilk üç ayda iki trilyon dolarlık bedel kesin ve bu rakam üç trilyon dolara  kadar çıkabilir.   

YENİ YAPTIRIMLAR
ABD mali baskıyı artırır ve İran'la iş yapan yabancı bankalara cezalar gelir. Yeni yaptırmlar, İran'ın enerji sektörünü dünya ekonomisinden tamamen koparmayı hedefler. İran'ın döviz rezervleri  biter. Bu senaryonun maliyeti 64 milyar dolar.

ABLUKA
ABD İran'ı ablukaya alır ve Basra Körfezi'ne büyük bir askeri güç yığar. İran gemilerinin Körfez'e çıkması engellenir. İran'ın enerji sektörüne dünya çapında yasak getirilir, İran'a uluslararası borçlar ve krediler yasaklanır. Maliyeti 325 milyar dolar.

NOKTA VURUŞLARI
ABD sınırlı bir hava ve özel harekat eylemi başlatır. Sadece nükleer tesisler ve kaygı veren askeri tesisler vurulur. Bu hedef  alanı genişletilmez. Bu senaryonun bazı riskleri var ve maliyeti de 713 milyar dolar. 

BOMBALAMA KAMPANYASI
Kapsamlı bir hava harekatı ile nükleer ve askeri tesisler vurulur. İran'ın hava savunma sistemleri, radarlar ve hava komuta kontrol merkezleri de hedef alınır. Maliyeti bir trilyon dolar.

İŞGAL
ABD İran'ı işgal eder. Aynı zamanda abluka ve uçuşa yasak bölge uygulanır. Tüm askeri tesisler imha edilir. Çok sayıda asker ile İran'a girilir. Bu senaryonun faturası 1.7 trilyon dolar.

GERİLİMİN DÜŞMESİ
ABD, nükleer program konusunda bazı ödünler verir. Yaptırımlar yavaş yavaş askıya alınır. ABD, Basra Körfezi'ndeki askeri varlığını azaltmaya başlar. Dünya petrol fiyatları düşmeye başlar. Bölgede yatırımlar artar. Çatışma olasılığı tamamen ortadan kalkar. Bu senaryonun 60 milyar dolarlık bedeli var.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/795169-3-trilyon-dolar
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #56 : 01 Aralık 2012, 11:45:51 »
ABD Senatosu’ndan Obama'ya altın yetkisi
Tolga TANIŞ / WASHINGTON
1 Aralık 2012

    e-posta

ABD'den İran hamlesi
ABD Senatosu, son bir yıl içinde üçüncü kez, nükleer programı nedeniyle İran’a yönelik uygulanan tek taraflı yaptırımları sertleştirme kararı aldı. Karar, ABD'nin "Türkiye'nin İran'la altın oyununu bozma" girişimi olarak yorumlandı.

New Jersey Senatörü Demokrat Partili Bob Menendez ve Illinois Senatörü Cumhuriyetçi Mark Kirk tarafından hazırlanan, 100 üyeli Senato’da hiç karşı oy olmadan 94 kişinin desteğiyle geçen tasarı, ABD Başkanı’na İran’ın yaptırımları aşmak için Türkiye’de yaptığı gibi altın türü değerli maden satın almasını da yaptırım kapsamına alma hakkı tanıdı.

İran, ABD yaptırımları nedeniyle Türkiye'ye verdiği gaz karşılığındaki alacaklarını transfer edemiyordu. Tahran bu nedenle Türkiye'nin TL olarak yatırdığı bedelleri altına çeviriyordu.

Paket, ağırlıklı olarak İran’ın enerji ve taşımacılık sektörlerini hedef alıyor. Ve İran’a alüminyum, çelik gibi hem gemi yapımı hem de nükleer santral yapımında kullanılabilecek malzemelerin satışının cezalandırılmasını öngörüyor.

   ABD'DEN ÇOK SERT UYARI
TÜRKİYE'NİN ALTIN OYUNUNU BOZACAĞIZ

BABACAN AÇIKLAMIŞTI
Uzun süredir gündemde olan ancak dün apar topar oylamaya sunulan tasarıyı hızlandıran gelişme, önceki hafta Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın Ankara’daki Meclis Plan Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, İran'dan alınan gazın parasını Türk Lirası olarak ilgili bankaya yatırdıklarını, İran’ın da parayı döviz olarak kendi ülkesine götüremediği için bununla Türkiye’den altın aldığını açıklaması olmuştu. Babacan’ın açıklamasının ardından, İran’a tarihin en katı tek taraflı yaptırımlarını uygulayan ve sadece İran şirketlerini değil, İran’dan petrol alan 23 ülkeyi de yaptırım uygulanabilir ülkeler arasında sayan ABD Dışişleri Bakanlığı, geçen haziran Türkiye’ye bu kapsamda sağladığı yaptırım muafiyetini önümüzdeki aya denk gelen 6 aylık gözden geçirme toplantısında tekrar değerlendireceğini açıklamıştı.

   BAKAN YILDIZ'DAN ABD UYARISINA CEVAP

OBAMA'NIN ONAYI GEREKİYOR
Tasarının yasalaşması için şimdi en son ABD Başkanı tarafından onaylanması bekleniyor. Oylamadan önce tasarıyı desteklemediğini açıklayan Beyaz Saray’ın ise uygulamayı yürürülüğe sokmak için 90 günlük süresi bulunuyor. Tasarı, ABD Başkanı’na ulusal güvenlik çıkarları söz konusu olduğubnda istisna uygulama hakkı da tanıyor. Menendez ise tasarıyı savunurken yaptığı açıklamada , “En son kabul edilen yaptırımlar işliyor ama İran denemeyi bırakmıyor” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/22053290.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #57 : 28 Aralık 2012, 18:54:38 »
İran, Hürmüz'de tatbikata başladı
Hürriye Planet
28 Aralık 2012

İran, Hürmüz'de tatbikata başladı
İran Donanması, dünya petrol ticaretinin kilit noktalarından Hürmüz Boğazı'nda altı gün sürecek bir deniz tatbikatına başladı.

İran devlet televizyonu, sabah erken saatlerde başlayan tatbikata savaş gemileri, denizaltılar, hovercraft'lar ve savaş uçaklarının katıldığını duyurdu.

Hürmüz Boğazı, Basra Körfezi ve Kuzey Hint Okyanusu bölgesinde bir milyon metrekarelik alanda yapılacak tatbikatın altı gün süreceği açıklandı.

Donanma komutanı Habibullah Seyyari, tatbikatın, silahlı kuvvetlerin İran sınırlarını koruma konusundaki gücünü göstermeyi ve komşu ülkelere barış mesajı göndermeyi amaçladığını söyledi.

İRAN'IN HÜRMÜZ KOZU

Deniz yoluyla yapılan petrol ihracatının yüzde 40’ı Hürmüz Boğazı üzerinden yapılıyor. İran daha önce nükleer tesislerine saldırılması halinde Hürmüz Boğazı’ndaki trafiği engelleme tehdidinde bulunmuştu.

İran Aralık 2011'de de Hürmüz Körfezi'nde 10 günlük bir tatbikat yapmıştı. Dört ay önce de ABD ve müttefiklerinin Körfez'de tatbikat yaptığı dönemde bölgeye denizaltı ve destroyerlerini göndermişti.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22250505.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 474
Suriye'ye karşı savaşın üssü Türkiye!
« Yanıtla #58 : 07 Ocak 2013, 01:45:14 »

Mihmanperest: O füzeler İsrail için


TAHRAN, (DHA)
6 Ocak 2013

O füzeler İsrail için
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Patriot füze bataryalarının olası savaşta İsrail’i İran füzelerine karşı koruma amacıyla Türkiye’de konuşlandırılmak istendiğini iddia etti.

Lübnan’ın El Manar televizyon kanalına konuşan Mihmanperest, Patriot'ların, İsrail’in İran’a saldırması durumunda İran’ın yapacağı karşı atağa karşın İsrail’i korumak amacıyla Türk topraklarında yerleştirmek istendiğini savundu.

İranlı sözcü, “Türkiye’ye yaptığım ziyarette Türk makamları Türkiye topraklarını Suriye füzelerine karşı koruma maksadıyla Patriot'ların Türkiye’ye konuşlandırılacağını söyledi. Fakat İran’a göre bu sistem Batı ve NATO tarafından İsrail’i koruma amacıyla Türkiye’ye yerleştiriliyor” diye konuştu.

TÜRKİYE İRAN SALDIRISINDA YER ALMAYACAK

Türkiye’nin İran’a yapılacak her hangi bir askeri harekâtta yer almayacağını düşündüklerini söyleyen Mihmanperest, “Bize göre Türkiye hava sahasını İran’a karşı kullandırmaz, fakat Türkiye’deki füze sistemlerinin kontrolü Türklerin değil Batılı ülkelerin elindedir” açıklamasında bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/22302889.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı akrep

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 303
 • 1
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #59 : 07 Ocak 2013, 01:56:44 »
bu iranin baska isi yokmu ya.... durmadan adamlar türkiyeye satasiyor... sanki onlar bilmiyor patriot füzelerin emnzillerini.... sanki iran füzelerini türkiye üzeri gönderecek azerbaycan sinirinda....
adamlar türkiyeye karsi piskolojik savas yürütüyor... yutan ve bilincsiz kisilerde inaniyor...