Gönderen Konu: İran ve Nükleer Çalışmaları İddiaları  (Okunma sayısı 47396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çiğil42

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 151
 • 1
Clinton: İran Türkiye'ye saldırıyor
« Yanıtla #40 : 14 Ekim 2011, 14:18:42 »
iranın ıraktan  üstün hiçbiryanı yok ,  iranın  üstün  görünmesinin  nedenini birtürlü  anlayamıyorum  ,  abd  ırak  savaşında   ırak  yenilmez  diyorlardı ,  10  günde  yok  olan  dev  bir  ordu  gördük ,  bugün  iranın elinde  modern  hiçbir  silahı  yokken  iranı  üstün kılan  nedir  acaba?

ırak savasında ıraklılar bir birine girdiler ama iranda şialık kürtleri azerileri ve acemleri bir arada tutuyor pjakda zaten iranda zemin bulamıyor şialık ırktan daha öncelikli geliyor iranda

Çevrimdışı amonyak

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 224
 • 0
Clinton: İran Türkiye'ye saldırıyor
« Yanıtla #41 : 15 Ekim 2011, 14:04:07 »
insan gücünden cekiniyor Abd yoksa hemen vuracak ekonimisi istiyor ama arkasi yemiyor
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı kub1lay

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 128
 • -1
Clinton: İran Türkiye'ye saldırıyor
« Yanıtla #42 : 15 Ekim 2011, 22:41:26 »
dediğiniz gibi ırakda insaları birbirine düşürdüler.iranın bu yönden bi eksiği yok ama zayıf bir tarafı var yönetimi sevmeyen genç nüfusu eğer amerika demokrasi bahanesiyle gençleri yanına alırsa işleri çok kolaylaşır.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41988
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışma İddiaları
« Yanıtla #43 : 08 Kasım 2011, 09:56:53 »
R265 bombası

Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA
8 Kasım 2011
R265 bombası
İran’ın nükleer silah üretme yolunda olduğuna dair bulguların yer aldığı BM raporundaki en somut delil “R265 jeneratörü.” Washington Post, Tahran’ın, Rus bir uzman sayesinde atom bombasının fünyesi olarak kullanılan bu karmaşık aygıtın tasarım bilgilerine ulaştığını öne sürdü.

ULUSLARARASI Atom Enerjisi Kurumu’nun (UAEK), son İran raporunu açıklaması beklenirken, Tahran’ın nükleer silah üretimine başlayabilmek için gerekli son teknik adımları attığı öne sürüldü.
Washington Post’a konuşan UAEK’nin eski yöneticisi David Albright, İran’ın, “R265” diye bilinen jeneratörün tasarım bilgilerine ulaştığını öne sürdü. Alüminyumdan yapılma karmaşık bir cihaz olan R265, saniyeden kısa sürede infilak ederek yüksek patlayıcıları harekete geçiriyor ve küçük bir parça zenginleştirilmiş uranyum veya plütonyum sıkıştırarak nükleer zincir reaksiyonunun tetiklenmesine yol açıyor.
Bu ateşleme mekanizmasının nasıl yapıldığının sırrı 40 yıldan beri Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması altına imza atan ülkeler tarafından gizli tutuluyordu. Albright bu aygıtı üretmenin “çok büyük bir teknik meydan okuma” anlamına geldiğini savundu.
Gazeteye göre İranlı nükleer bilimciler; önce eski Sovyet silah uzmanlarından 5 yıl eğitim aldı, ardından Pakistanlı ve Kuzey Koreli uzmanların yardımıyla bu çok kritik teknolojiyi üretebilir hâle geldi. Haberde özellikle, Rus nükleer bilimci Vyaçeslav Danilenko’nun rolünün altı çizildi. ABD’nin taleplerine rağmen Danilenko hakkında bilgi vermeyen Rusya da raporla zorda kalabilir.

ABD ihtiyatlı Rusya öfkeli

İSRAİL’in son BM raporu ile birlikte İran’ın nükleer tesislerine saldırma kararı aldığı yönündeki iddialar sürerken, ABD’nin daha ihtiyatlı bir cevap vereceği bildirildi. New York Times’ın haberine göre Irak’taki kitle imha silahları fiyaskosundan ders alan ABD Yönetimi, rapora ilk aşamada sakin cevap verecek.
Fransa’nın ardından Almanya da dün askeri harekata karşı çıktı. İran’ın nükleer partneri Rusya ise öfkeli.  Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, olası bir saldırının, “öngörülemez sonuçlara mazhar ciddi bir hata” olacağı yorumunu yaptı.
İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile Moskova’da görüşen Başbakan Vladimir Putin de İranlıların kullandığı dili benimsedi. Batılı ülkelerin Kuzey Afrika’da bir zamanlar destek verdiği liderlerin devrilmesine yardımcı olduğunu söyleyen Putin, “Gerçekten dediğiniz doğru. Bunlar küstah dünya güçleri” ifadesini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19189192.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kara4915

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 73
 • 0
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #44 : 08 Kasım 2011, 18:26:48 »
kim abd nin siyah dediği yoğurda beyaz diyebilirki?

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41988
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #45 : 10 Kasım 2011, 08:11:22 »
Nükleer restleşme

10 Kasım 2011
Nükleerden zırnık kadar taviz vermeyiz
İsrail’in İran’a dönük bir askeri saldırı hazırlığında olduğunun konuşulduğu günlerde Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun önceki gün açıkladığı “İran’daki araştırma, geliştirme ve test faaliyetlerinin nükleer silah üretmeye uygun olduğu” yolundaki raporu yeni gerginliğe yol açtı.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’nun bugüne kadar İran’a yönelik kullandığı en sert ifadelerin olduğu İran’ın nükleer çalışmasına ilişkin raporuna iki cepheden de sert tepkiler geldi.

Batı, ‘daha önce eşi benzeri görülmedik’ yaptırım isterken, İsrail, İran’ın ‘nükleer silah ısrarının’ durdurulmasını talep etti. ABD sessiz kaldı. Ahmedinejad ise “zırnık kadar taviz vermeyiz” diye tehdit etti.

Başkanı Japon diplomat Yukiya Amano’nun imzasının yer aldığı, 25 sayfalık raporda İran’ın “nükleer patlayıcı geliştirmeyle alakalı denemeler yapmakta olduğuna dair verilere ulaşıldığı” belirtiliyor. Rapora göre, İran’ın yürüttüğü çalışmalar arasında yer alan bilgisayar modellemelerinin tek amacı, “nükleer bombayı harekete geçirecek sistemleri geliştirmek” olabilir.

Rapora, Batı “yaptırım isteğiyle” sert tepki verdi. Fransa, İran’a yaptırımlar uygulamak üzere düğmeye basma yetkisi olan BM Güvenlik Konseyi’ni acil toplantıya çağırdı. Ülkelerin tepkileri şöyle:

Fransa: Dışişleri Bakanı Alain Juppe “Eğer, İran uluslararası camianın taleplerini yerine getirmeyi, ciddi bir işbirliğini reddederse, bizi destekleyen ülkelerle beraber, daha önce görülmedik yaptırımları uygulamaya hazırız” dedi.

Almanya: Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, “İran, nükleer programı konusunda ciddi şekilde müzakere etmek istememeyi sürdürdüğü takdirde daha sıkı yaptırımlar kaçınılmaz olacaktır” açıklaması yaptı.

ABD: Raporla ilgili etüt için zamana ihtiyaç duyduklarını belirterek açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak ABD Kongresi’nden İran’a yeni yaptırım uygulanması yönünde çağrılar yükseldi. Bunların en başında ise İran ekonomisinin tamamen felç edilmesi için İran Merkez Bankası’na yaptırım uygulanması önerisi geldi.
İsraİl: İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ofisinden yapılan açıklamada “İran’ın nükleer silah ısrarını durdurun” çağrısı yapıldı. Netanyahu, “Raporun önemi, uluslarası kamuoyunun İran’ın, dünyayı ve Ortadoğu’yu tehlikeye atan nükleer silah ısrarını durdurması zorunluluğunu beraberinde getiriyor” dedi.
Rusya: Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadi Gatilov ”İran’a karşı ilave yaptırımlar uluslararası toplumda Tahran’daki rejimi değiştirmek için bir araç olarak yorumlanıyor. Böyle bir yaklaşım kabul edilmez” dedi. Rusya gibi Çin de yeni yaptırıma karşı.

Kod adı ‘Yeşil Tuz’ projesi

ULUSLARARASI Atom Enerjisi Ajansı (UAEK), İran’ın nükleer programıyla ilgili hazırladığı 25 sayfalık raporda, İran’ın 2003’ten sonraki aktivitelerinin bir nükleer silah programıyla ilişkili olduğuna dair endişeler olduğu sonucuna vardı. Tartışma yaratan raporun başlıkları şöyle:

Üye ülkelerden alınan bilgilere göre 1990’ların sonu ve 2000’lerin başında Savunma Bakanlığı için araştırma geliştirme projeleri yürüten Fizik Araştırma Merkezi’nin çalışmaları, AMAD Planı adıyla konsolide edildi. Başına İranlı bilim adamı Mohsen Fakhrizadeh (İran öldürülen bilim adamlarından sonra bugün Fakhrizadeh’i saklıyor ve basınla görüştürmüyor) getirildi.

AMAD Planı çerçevesinde, çalışmalar üç teknik alanda yürütüldü: Yeşil Tuz Projesi, yüksek patlayıcılar ve Şahab 3 füzelerinin yük taşıma kapasitesinin yeniden tasarımı.

‘Yeşil Tuz Projesi’ (Proje 5.13 olarak da geçiyor), Proje 5 olarak bilinen ve açıklanmayan büyük bir zenginleştirme programı için uygun uranyum sağlamak içindi. Bu projeden sağlanacak ürün de, ‘Proje 111’ olarak bilinen bir füze programının savaş başlığında kullanılacaktı.

 UAEK, Mayıs 2008’de bu iki proje arasında bir bağ kanıtlayamamıştı. Ancak sonrasında Proje 5 ve Proje 111 arasındaki bir bağ kurulduğunu gösteren dokümanlar UAEK’ya sunuldu.

Kuşkulu faaliyetler sürüyor

2003 sonunda Irak ve komşu ülkelerde büyüyen güvenlik riskleri nedeniyle İranlı yetkililer AMAD Planı’nı durdurdular. Malzemeler toplandı, çalışma alanları temizlendi.

Ancak UAEK’ın üye ülkelerden aldığı bilgiye göre AMAD Planı çerçevesinde yürütülen bazı çalışmalar sonra tekrar başlatıldı ve Mohsen Fakhrizadeh, önce Savunma Bakanlığı’na rapor eden İleri Uygulamalar Geliştirme ve Teknolojiler (SADAT) adıyla bilinen yeni birimde, 2008’lerin ortasında da Tahran’daki Malik Aştar Teknoloji Üniversitesi’nde (MUT) asıl organizatör olma rolünü korudu.

UAEK, İran’da 2003’ten sonra yapılan bazı aktivitelerin nükleer silah programıyla ilgili olmasından endişe ediyor.

Ahmedinejad meydan okudu: Taviz vermeyiz.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkesinin nükleer programından “zırnık kadar bile sapmayacağını” söyledi. İran’ın nükleer programının enerji amaçlı sivil bir proje olduğu görüşünü tekrarlayan Ahmedinejad, “İran halkı akıllıdır ve sizlerin 20 bin atom bombası karşısına 2 tane atom bombası yapmaz. Ahlaklı ve kültürlü bir milletin atom bombasına ihtiyacı olmaz” dedi.  İran lideri, raporun boş iddialara dayandığını öne sürdü.

İran Parlamentosu’nun Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı S. Hüseyin Nekavi ise “İsrail, İran’ın nükleer tesislerine saldırırsa, “İran ordusu Siyonist askerlerle Tel Aviv sokaklarında çarpışır ve onları Filistin topraklarından kovar” dedi. Parviz Sorouri isimli milletvekili, “Rapor Amerikalılar tarafından hazırlandı, Amano (UAEK Başkanı) tarafından okundu” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19204172.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mariachi

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 3
 • 0
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #46 : 10 Kasım 2011, 11:15:03 »
İsrailin elinde 200 adet nükleer bomba varken, ortadoğu barışı ile ilgili konuşması ne kadar garip bir durum.

İran silah üretirmi bilmiyorum, belki böyle bir niyetleri yok, belkide var ama bi askeri müdahale ile engellenicekler, belkide müdahale olmayacak ve başarıcaklar.

Ancak eğer üretirlerse bölgede nükleer yarış başlar, Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan gelecekde nükleer silah üretebilecek potansiyellere sahip 3 ülke olarak göze çarpıyor.

Eğer bu 4 ülke hatta zaten hali hazırda nükleer güç olan Pakistanıda eklersek bu 5 ülke (Türkiye, İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Mısır)' ninde nükleer güç olduğunu düşündüğümüzde, ortadoğuda ne israil nede amerikanın boRusu öter artık. İslam dünyasının kurtuluşu olur bu durum.

Bu durum bu ülkelerin kendi aralarındaki kavgalarıda sonlandırır ve birazda akıllı davranıp AB benzeri bir yapılanmada kurulursa, gelecekde dünyayı müslüman devletler yönetir.

Fazla bir işe yaramayan İslam Konferansı örgütü yerine, AB ile Nato benzeri bir örgütün kurulmasından ve mezhep kavgalarınında tamamen bırakılmasından bahsediyorum.

Ancak bu AB benzeri yapılanma için Türkiyenin Amerika, İranın Rusya, Pakistanın Çin etkisinden kurtulması, Mısırın ve Suudi Arabistanında silkelenip kendine gelmesi gerekli. Çünkü kimse üye devletleri başka bir devlete satmamalı, aynı AB' deki ülkeler gibi.

Bu birliğe söz konusu 5 ülkenin dışında daha bir çok katılabilecek ülkede var; (Irak, Suriye, Lübnan, Azerbaycan, Türkmenistan, Sudan, Cezayir, Afganistan, Kosova, Arnavutluk vs vs)

Benim düşüncelerim bunlar.

Ancak ben İrana askeri bir müdahalenin olucağını düşünüyorum. Abd iranı rahatlıkla vurabilecek güce sahipken, bu fırsatı harcamaz.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2011, 11:32:52 Gönderen: mariachi »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41988
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #47 : 03 Şubat 2012, 18:54:12 »
Panetta, İsrail'in İran'a saldırı tarihini açıkladı
Hürriyet Planet
3 Şubat 2012
İşte İran'a saldırı tarihi
ABD Savunma Bakanı Leon Panetta’nın, İsrail’in İran’da bulunan nükleer tesisleri “büyük bir ihtimalle” bu yıl ilkbaharda vuracağına inandığını söylediği öne sürüldü. Panetta, Washington Post yazarı David Ignatius’ın köşesinde yer alan bu iddiayı, ne doğruladı ne de yalanladı.

Ignatius, bugün yayımlanan köşe yazısında, açıklamadığı kaynaklara dayanarak, Panetta’nın İsrail’in İran’ı Nisan, Mayıs ya da Haziran ayında vurma ihtimalinin güçlü olduğuna inandığını belirtti. Ignatius, bu tarihlerin, İran’ın nükleer silah üretimi konusunda 'dokunulmazlık alanına' girmesine fırsat vermeyecek şekilde, yani iş işten geçmeden harekete geçilmesi planlanarak belirlendiğini ifade etti.

OLAY MAKALE: "İSRAİL, İRAN'I BU YIL VURACAK"

Ignatius, ayrıca, Başkan Barack Obama ve Panetta’nın İsraillileri ABD’nin bu tarz bir saldırıya karşı olduğu konusunda uyardığını da yazdı. Washington’ın, İran’ın nükleer faaliyetlerini durdurmak için uygulanan ekonomik yaptırım programına ve diğer askeri olmayan stratejilere zarar vereceği gerekçesiyle operasyona karşı olduğunun altı çizildi.
Yazar, “Ancak Beyaz Saray henüz ABD’nin İsraillilerin saldırısına nasıl yanıt vereceğine karar vermiş değil” ifadelerini kullandı.

PANETTA: YORUM YAPMIYORUM

Şu an Brüksel’de bulunan Panetta ise, basın mensuplarının yazıyla ilgili sorularına, “Yorum yapmıyorum” diye yanıt verdi.
“Haberi yalanlıyor musunuz?” soruları üzerine Panetta, “Hayır, sadece yorum yapmıyorum. Ne düşündüğüm ve olayları nasıl gördüğüm sadece beni ilgilendiren bir durumdur. Başkasını ilgilendirmez” dedi.
İsrail’in İran’a askeri bir operasyon düzenlemeyi açıkça ortaya koyduğunu da hatırlatan Panetta, ABD’nin bu konudaki kaygılarını dile getirdiğini belirtti.

HAMANEY: ZAMANI GELİNCE BİZ DE TEHDİT EDERİZ

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ise Cuma vaazında yine İsrail’i ve ABD’yi hedef aldı.

Hamaney, televizyondan yayınlanan vaazında, İran’ın nükleer faaliyetlerini durdurması için uluslararası kamuoyundan gelen baskıya boyun eğmeyeceğini belirterek, “İran’ı tehdit etmek ve İran’a saldırmak, Amerika’ya zarar verecektir. Yaptırımlar bizim nükleerdeki kararlılığımız üzerinde etki yapamaz. Petrol ambargosu ve savaş tehditlerine karşı bizim de doğru zamanda gündeme getirilecek kendi tehditlerimiz var” dedi.

Hamaney, “Siyonist rejime [İsrail] karşı savaşacak bütün ülke ve grupları destekleyeceğimizi söylemekten korkmuyorum” diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19836490.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41988
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #48 : 08 Şubat 2012, 08:06:07 »
Kadın ninja ordusu

İran’dan İsrail’e karşı 3 bin 500 özel kadın savaşçı!
08 Şubat 2012 Çarşamba, 05:41:12GAZETE HABERTÜRK

Batılı ülkelerin Tahran yönetimine karşı olası bir operasyon düzenleme ihtimalinin tartışıldığı bir dönemde, İran Devlet Televizyonu Press TV, ülkenin kadın ninjalarını haber yaptı. Başkent Tahran'da 1989'da kurulan ninja okulunda, bugüne kadar 3 bin 500 İranlı kadının, Japonya'da derebeyliği döneminde ortaya çıkan ninjaların savaş teknikleriyle eğitildiği belirtiliyor. Ninja okulunun müdürü Fatma Muhammed, Press TV'ye yaptığı açıklamada, ülkelerinin saldırıya uğraması halinde, "kunoichi" (kadın ninja) ordusunun da harekete geçmeye hazır olduğunu söyledi.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/713707-kadin-ninja-ordusu
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41988
 • 474
İran'ın Nükleer Çalışmaları İddiaları
« Yanıtla #49 : 19 Şubat 2012, 11:05:18 »
İsrail: İran'ı vurma kararını biz vereceğiz

İsrail Genelkurmay Başkanı: İsrail kendi güvenliğinin baş garantörüdür
19 Şubat 2012 Pazar, 10:44:38


İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, ABD Başkanı Barack Obama'nın ulusal güvenlik danışmanı Tom Donilon'un İsrail'i ziyaret ettiği bir sırada devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, ülkesinin İran'ı vurma kararını kendisinin alacağını söyledi.

''İsrail kendi güvenliğinin baş garantörüdür. Ordu olarak bizim rolümüz bu. İsrail devleti kendisini savunmalıdır'' diyen Gantz, ''İran'ın sadece İsrail'in bir sorunu değil, bölgenin ve dünyanın sorunu olduğunu'' ileri sürdü.

İLGİNÇ ZAMANLAMA
İsrail Genelkurmay Başkanı Gantz, bu hafta sonunu özellikle İran krizi konusunda mülakat vermek üzere İsrail televizyon kanallarına ayırdı. Bu mülakatlar, özellikle İran ve Suriye konularında görüş alışverişinde bulunmak üzere İsrail'e gelen Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Donilon'un ziyaretine denk geldi.

İsrail'in, İran'ın nükleer programını durdurmak için bir askeri operasyon düzenlemesi olasılığından son haftalarda sık sık söz edilirken, Washington ve batılı müttefikleri Tahran rejimini özellikle mali sektörünü hedefleyen ekonomik yaptırımlarla ikna etmeye çalışıyor.

İsrail Başbakanı Netanyahu, önceki gün yaptığı açıklamada, bu yaptırımların sonuç vermediğini söylemişti.

AA
http://www.haberturk.com/dunya/haber/717294-israil-irani-vurma-kararini-biz-verecegiz
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com