Gönderen Konu: Cumhurbaşkanı Açıklamaları  (Okunma sayısı 4563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1415
 • 124
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #60 : 20 Ağustos 2020, 23:29:51 »
Maalesef kapitalleşme yada küreselleşme adı altında tüm şirketlerimiz özelleştirilmiş oldu perde arkası zarar ediliyor dendi enerjiden tekele kadar herşey özelliştirildi bugün bu sahalar devletin gelir kalemi yerine birilerine yok pahasına satıldı Atatürk ün yaptığı işin tamtersini yaptı devletin elinde telekom yol köprü şans oyunları vesair hiçbir işletme bırakmadı.

Ve bunları peşkeş edercesine bu işlemleri gercekleştirdiler ve bu ihaleleri bir rant kapısına dönüştürdüler
Şimdi bunu söyleyenlere kör yada sağır  muamelesi çekmek yerine
Bence mesajlardaki ranta yönelik dikkat çektikleri mesajlara kulak verseniz daha iyi bir iş yapmış olursunuz.

Hayat pahalılığına ve değersizleşen tl mize ve yapılan yorumlara bakılınca bizim milletimize herşey müstahak iktidar yanlılığı gözleri kör ediyor


Hükumeti  elestirin alin duvara carpin isterseniz. Ama ortaya öyle bir tez sunun ki benim ve baskalrin akli alsin. Özellestirme globalesmenin beraberinde getirdigi ekonomik prosedürdür. Özelestirme demek degil ki herzaman kurulusun tümü yabanciya satiliyor. Ama bunun bazi örnekleri var. Avrupanin en büyük robot üretici Alman kurulus KUKA Cin cumhurriyetine tümüyle satti. Aslinda isleri gayet iyi gidiyordu. Dünyada mevcut olan tüm VW fabrikalari KUKA robotlariyla donanimli. Sensör ve Makine üretici  alman kurulusu AIXTRON cinlilere satilacakti ona da Amerikalilar müsaade etmedi. Savunma sanayisinde kullanma riski olabilirmis.
Bu dünyada görülmüs yeni bir sey degil.


Bu millete hersey müstahak derken kelimelerinizi secerek kullanin. Türkiyede kimse sikintilari hak etmiyor. 80´li ve 90´li senelerin yasanan rezillikleri bir görseydiniz nefret üstüne nefret gelirdi size.

Ben demiyorum bu hükumetin cürük tarafi yoktur diye( basta o Bülent Arinc karin agrisi). Ve ne yazik bu böyle bir müddet devam edecek. Neden? Cünkü konstrüktif ve yapici bir muhalefetlerin yerini palyacolar aldi.

Çevrimdışı tumucin

 • DefenceTurk
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1263
 • -4
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #61 : 20 Ağustos 2020, 23:51:08 »
Reuters: Karadeniz'deki Tuna 1 kuyusunda 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu
Reuters'a konuşan bir Türk yetkili, "Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda 800 milyar metreküp doğalgaz bulundu, bu rezerv Türkiye'nin 20 yıllık doğalgaz ihtiyacını karşılayacak büyüklükte" açıklamasında bulundu.

Çevrimdışı Partikül

 • 2017 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1502
 • 190
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #62 : 20 Ağustos 2020, 23:54:28 »

Hükumeti  elestirin alin duvara carpin isterseniz. Ama ortaya öyle bir tez sunun ki benim ve baskalrin akli alsin. Özellestirme globalesmenin beraberinde getirdigi ekonomik prosedürdür.

Karşılaştırmalar benzer şeyler üzerinden yapılır. Bu itibarla Almanya, Amerika gibi devletlerle Türkiye Cumhuriyeti karşılaştırılamaz. Çünkü bu devletler sanayileşmesini tamamlamış; bilimsel, kültürel ve ahlaki yönden kendini geliştirmiş, hukuk sistemini oturtmuş ve tıkır tıkır işleyen devlet mekanizmasına sahip olan ülkelerdir. hal böyle olunca, sıkıyorsa Amerika' da bir kuruş vergi kaçırsınlar; vallahi de adamı yağlı kazığa oturturlar! Peki Türkiye' de öyle mi? Elin yabancısı kelepir fiyatına memleketin en stratejik kurumunu satın alıyor, yetmiyor; kuruluşun kaynaklarını sömürdükten sonra hiçbir şey olmamış gibi çektir olup ülkesine gidebiliyor! Ne hesap soran var, ne yargı mekanizması var, ne çalınan devlet malının peşine düşen var... hülesa, çalınan devlet malı, yapanın yanına kâr kalıyor?

Devlet adabının kalmadığı, hukuk ve kuralların işletilmediği, işletilen kurumların da kapatıldığı; usulsüzlüğü fark edip soruşturma başlatan savcıların , hesap uzmanlarının, gelirler kontrolörlerinin görevden alındığı bir ülkede özelleştirme yapılamaz kardeşim... Ahlakın bittiği bir ülkede özelleştirme yapılamaz. Edebin, erkanın, utanma duygusunun, hesap verme korkusunun kalmadığı bir ülkede özelleştirme yapılamaz. Peki ne oldu? Buna rağmen yaptılar ve devlet malı harimiler tarafında yağmalandı. Örneğin 2005 yılında İzmit SEKA fabrikasını özelleştirdiler; satın alan kişi fabrikayı kapatıp değerleri menkul ve gayrimenkullerini başka amaçlar için kullandı. Artık Türkiye' de kağıt üretiminin hammaddesi olan Selüloz üretilemiyor. Peki ne oldu? kağıt ürünlerinde tam anlamıyla dışa bağımlı bir ülke haline gelmiş oldun. Hesap soran var mı? YOK..! BU NASIL İŞTİR ARKADAŞ YA!

Özetle;

AHLAKSIZLIĞIN OLDUĞU YERDE, HUKUKUN İŞLEMEDİĞİ ÜLKEDE ÖZELLEŞTİRME YAPILAMAZ.

Bu konunun sadece bir boyutu... Gelişmekte olan bir ülkenin, kıt kaynaklarını satarak dışa bağımlı hale gelmesi Şer' en caiz değildir. Öyle yazalım ki, belki Allah' tan korkarlar.

Çevrimdışı Deniz16

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 125
 • 5
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #63 : 21 Ağustos 2020, 00:03:15 »
Şimdi telekom gibi kar eden kuruluş zamanında o kadar karşı çıkmalarına rağmen özelleştirildiyse biz nedesek boş

Özelleştirme niçin yapılır şöyle bir örnek vereyim Sakarya tank fabrikası bunun en güzel örneğidir.
Normalde devlet üretemediği ve yatırımı olmadığı bir alanda özel sektöre başvurur. Yani örnek yerli elektrikli otomobil ihtiyacımız var ve bu alanda üretim yapmamız gerek bu sektörün üst temsilcileri ile bu alanda faaliyet göstermek isteyen işadamlarını sanaiyicilerini toplarsın başlarsın istişare etmeye planınız ne, hedefiniz ne, neyi amaçlıyorsunuz  sonra verilebilecek teşvikler vergi indirimleri arazi tahsis etme ile arge için TÜBİTAK ve üniversitelerden yararlanma şeklindeki somut programdan bahseder ve bunu bir vaat programı olarak uygularım mesela togg bu felsefe'ye uyuyor gibi işin yönetme şekli açısından
Öteki yandan Sakarya tank fabrikası ve Altay ihalesine genel olarak bakıyorsun biz zaten tank üretim kabiliyetimiz varmış niye devlet üretmiyor dedirtiyorsun ihale süreci incelenince takip edenler açısından ve buda yetmezmiş gibi 50milyon dolarlık komik bir meblağ için katarlıyı tanka ve tank fabrikasına ortak ediyoruz iş böyle olunca  özelleştirme mantığı birilerine peşkeş rant sağlama alanına dönüşüyor işte durum bu size iki tane uç örnek verdim özelliştirmedeki durumu açıklamak adına ve olması gereken teşvik paketinden ve sisteminden bahsettim sn. Tigerfish
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2020, 02:24:50 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Yasar

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 1376
 • 119
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #64 : 21 Ağustos 2020, 02:13:18 »
Bir örnek daha vereyim... yahu bunlar gittiler, İstanbul için hayati önemdeki en stratejik tesislerinden olan Atatürk Hava alanı pistinin tam ortasına hastane yaptılar ya..(!) Düşünebiliyor musun! Dünya tarihinde görülmüş değildir. Zaman zaman hava alanının arkasından, yani Florya tarafından geçerken görüyorum. İnsanın içi acıyor ya... nasıl kıydın arkadaş! Sizin vicdanınız, irfanınız, ahlakınız yok mu? Milyar dolarlık devlet malına nasıl kıydınız?
+1

Çevrimdışı Deniz16

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 125
 • 5
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #65 : 21 Ağustos 2020, 03:33:25 »
Ve şunuda söylemek zorundayım ister erken seçim ister zamanında seçim yapılırsa yapılsın yani 2021-2022veya2023 diyelim hükümet veya iktidar seçilemedi muhalefet  seçimi kazandı iktidar bıraktı gitti. Sizce nasıl ekonomik tablo olur. Cevabı çok basit yerine gelicek olan muhalefet her kim ise hükümetin geçmişte uyguladığı ekonomik politikaların hatalarını doğal olarak ise bu hatalardan kaynaklı olan Türkiyenin tüm borcunu üstlenecekler.peki esas soru bu borcu nasıl ödeyecekler soru bir ve yine bu borç ortamında iş istihdam ve katmadeğer sağlıyacak ürün çıkarma büyüme rakamları gibi alanları nasıl oluşturcaklar kasa kocaman sıfır yani ne yapabilecekler başa gelipte. İşte bu sorunun cevabı için geçmişe döneceksin ve şunu diyeceksin biz devlete gelir sağlayan kurumları neden özelleştirdim diye sorgulamaya başlıyacaksın hemde bir anlık rahatlama adına yok pahasına bunları yaptım diyeceksin önce ilk itirafın bu olacak daha sonra kaynak arama ve yaratma peşine düşeceksin

İki seçeneğin var
1-halktan daha çok vergi toplayıp gerekli kaynağı sağlıyacaksın tabi halk kazan kaldırmazsa

Yada geriye birtek seçeneğin kalıyor ona döneriz sonra.

Sadece özelleştirmeler ile devleti gelirsiz bırakmamışsın.

İnsanlardan toplanan işsizlik vergisi deprem vergisi gibi kasada bulunması gereken parayı kullanmışsın yani basit ve açık ifade ile yemişsin sadece işsizlik vergisinden halkın kasasında olması gereken para yada topladığın para 35 milyardolar peki nerede bu vatandaştan topladığın 35 milyar dolar para nereye gitti yada aktı acaba sanayi daha doğrusu inşaat kuruluşlarına finansman olarak mı kullanıldı sonuçta buharlaşıp uçmadılar.buda işin başka boyutu halkın güvenceleri nerelere kullanılıyor yada kullanılmış
Şimdi bu ekonomik tabloda gelecek muhalefetin yapması gereken geriye tek bir iş kalıyor oda şudur devlet eli ile ne kadar zengin edilmiş varsa mal varlığına el koymak birdiğeri ise haksız ve rant şeklinde ne kadar kamu kuruluşu varsa özelleştirilen bunları tekrar geri almak ve toparlamak kalıyor yani özelleştirilenleri tekrar devletleştirme üzerine bir süreci yapmak zorunda kalacaklardır yani oligaraklardan kurtulma şeklinde. Putinin Rusyanın başına geldiği zaman yaptığı işlemin aynısını yapmak zorunda kalarak oligarkları uzaklaştıracaklardır.Ve bu uzaklaştırmayı geçmişten  bir intikam alma şeklinde değil mecbur kaldıkları için yapacaklardır Benim öngörüm bu peki formun geri kalan üyeleri ne düşünür ekonomiyi düzeltmek çıkartmak için ne yapmalı?

Umarım özelliştirme konusunun getirdikleri ve getirecekleri konusu iyi anlaşılır

« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2020, 10:32:22 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı serkan1976

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 2803
 • 214
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #66 : 21 Ağustos 2020, 09:46:47 »
Çevremdeki iktidar yanlıları hep şunu söylüyor:
 " Bu hükümet hiç mi iyi birşeyler yapmıyor,80'ler,90'lar ülkenin hastaneleri,okulları,yolları vb. ne haldeydi şimdi ne hale geldi...Nankörlük yapmayın , sürekli eleştiriyorsunuz , iyi şeyleri hiç görmüyorsunuz..."
Hukuk,kânun vs. arkadaşların iddia ettiği gibi bugün eskiden daha kötü de değil. Eskiden de en az bugünkü gibi berbattı...

Ama insanlar asla bugünkü kadar kötü,vicdansız, umursamaz,çıkarcı değildi...
Yahu insanımız bambaşka bir varlığa  dönüştürüldü ...
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2020, 09:47:57 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41983
 • 473
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #67 : 21 Ağustos 2020, 10:05:52 »
Çevremdeki iktidar yanlıları hep şunu söylüyor:
 " Bu hükümet hiç mi iyi birşeyler yapmıyor,80'ler,90'lar ülkenin hastaneleri,okulları,yolları vb. ne haldeydi şimdi ne hale geldi...Nankörlük yapmayın , sürekli eleştiriyorsunuz , iyi şeyleri hiç görmüyorsunuz..."
Hukuk,kânun vs. arkadaşların iddia ettiği gibi bugün eskiden daha kötü de değil. Eskiden de en az bugünkü gibi berbattı...

Ama insanlar asla bugünkü kadar kötü,vicdansız, umursamaz,çıkarcı değildi...
Yahu insanımız bambaşka bir varlığa  dönüştürüldü ...

+1
Konu hep siyasete kayıyor ama...

Onları söyleyenlerin haklı oldukları kısımlar var. Hastaneler, okullar, yollar vs. Mesela eskinden trafik kazalarından ölümler çok fazlaydı. Yeni yolların yapılması, eskilerin genişletilmesi vs bu konuda büyük fayda sağladı. Mesela hastanelerin sayıları artırıldı. Teknolojik imkanları artırıldı. Artık insanlar randevu almak için kuyruklarda beklemiyor. Fakat bilgisayar başında bekliyor. Bu şekildeyken bile randevu alabilmek büyük sorun. Çünkü her zaman dolu. Alsa bile bu sefer hastanede sırada bekliyor. Artan hastane sayısına rağmen hasta sayısı da artıyor. Neden insanlar bu kadar sağlıksız? Sorunun kaynağı nedir?  Ama bunu kimse sorgulamıyor.

Bütün bu anlatılanlar zaten olması, yapılması gereken şeyler. Çağın gerekleri. Eskiden televizyonlar siyah beyazdı. Sonra renkli oldu. Şimdi Ultra HD vs. Daha öncesinde televizyon bile yoktu. Hangi çağda yaşıyorsak, o çağın gereklerine göreydi her şey. Dünyadaki gelişmeler ne yöne evriliyorsa, biz de o yöne evriliyoruz. Eski hükümetler zamanında da böyleydi, şimdi de böyle.

Bunu görmezden gelip de 80 sene önceki tüp kuyruklarını vs referans göstermek, sanki o durumdan kendi destekledikleri parti kurtarmışlar gibi anlatmaları komik olması gereken bir durum. Ama komik değil. Çünkü bugün orta yaşın üzerinde olup da hayatında tüp kuyruğu görmemiş olanları bile buna inandırabiliyorlar.

Doğru, insanımız bambaşka bir varlığa dönüştürüldü. Ama sadece bizim insanımız mı, yoksa dünya geneli böyle mi? Ona da bakmak lazım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

 • 2020 Yılın Üyesi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 1702
 • 131
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #68 : 21 Ağustos 2020, 10:26:04 »
Sn CB bugun yapacagini aciklamis oldugu ve gunlerdir bu haber uzerinden Siyasi taraflar kendilerine pay cikarmadan once . 1987  yilina kadar uyanik davranip isi dallandirip budaklandirmadan tum karadeniz komsularimiz ile mutabik kalmak sureti ile ,karadenizdeki munhasir ekonomik alanimizin belirlenip anlasmalarin hazirlanmasinda emegi katkisi gecen gercek kahramanlari unutmayalim.  "Bu gun bu anlasmalar olmasaydi karamizdan +100 Km uzakliktaki bir noktada gaz arastirmasi yapilamayacakti"


Çevrimdışı serkan1976

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 2803
 • 214
 • DefenceTurk.com
Ynt: Cumhurbaşkanı Açıklamaları
« Yanıtla #69 : 21 Ağustos 2020, 11:27:24 »
Bu gaz kaynağı inşallah milletin hayrı için kullanılır.
Özel olarak da MMU finansmanı için kullanılır😎😎😎