Gönderen Konu: Türkiye-Filistin İlişkisi  (Okunma sayısı 2734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Türkiye-Filistin İlişkisi
« : 26 Haziran 2020, 22:20:05 »
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
Ynt: Türkiye-Filistin İlişkisi
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2023, 17:53:25 »
Başımıza son dönemlerde ne geldiyse Mavi Marmara gemisi sonrasındaki olaylar yüzünden geldi. Yani Filistin yüzünden geldi bu yüzden ABD ile papaz olduk F35 krizi bu yüzden yaşandı ölçemeyiz ama belki de doların hali de bu yüzden.

Kimler için gemileri yaktık görün. Kırım, Doğu Türkistan, Karabağ, Bosna, Pakistan, Myammar Kıbrıs Türkiye bunların umurunda değil onlar için ümmet demek Arap demektir.

Error 404 (Not Found)!!1
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2023, 17:59:01 Gönderen: re »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2024, 17:57:44 »
Türkiye Gazze'yi kılı kıpırdamadan oturdu seyretti bu kadarını ben beklemiyordum. Şu olanları bir kaç yıl önce anlatsalar en önde kıyameti koparırız sanırdım ama hiç bir şey yapmadık en pasif ülkelerden birisi olduk hatta. Doğrusu duyguların aklın önüne geçmemesi boyumuzu aşan maceralara girmeyişimiz bana güven verdi. Keşke yapabileceğimiz işe yarar bir şeyler olsaydı üzülüyoruz tabi ki. Sanıyorum bu pasifliğimiz bize hiç belli edilmeden bu kalkışmanın İran politikalarını destekleyen öncelikler ile başlatılmış olması olabilir.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2024, 17:59:11 Gönderen: putty »

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2024, 18:28:43 »
ben Filistin konusunu tam bilmiyorum.

*Filistin denilen yer tam olarak neresi?
*Gazze başka Filistin başka yerler mi?
*Doğu Kudüs denilen yer neresi ve orada ne var?
*Doğu Kudüs varsa Batı Kudüs de vardır,  orada herkes  anlaştı mı?
*Osmanlı sonrası bu topraklar  nasıl  idare edildi?
*68  sınırları ne?
*Gazze şeridi ne?

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2024, 22:09:52 »
Türkiye Gazze'yi kılı kıpırdamadan oturdu seyretti bu kadarını ben beklemiyordum. Şu olanları bir kaç yıl önce anlatsalar en önde kıyameti koparırız sanırdım ama hiç bir şey yapmadık en pasif ülkelerden birisi olduk hatta. Doğrusu duyguların aklın önüne geçmemesi boyumuzu aşan maceralara girmeyişimiz bana güven verdi. Keşke yapabileceğimiz işe yarar bir şeyler olsaydı üzülüyoruz tabi ki. Sanıyorum bu pasifliğimiz bize hiç belli edilmeden bu kalkışmanın İran politikalarını destekleyen öncelikler ile başlatılmış olması olabilir.
Kılını kırpmadan oturdu seyretti mi ?? Savaşın başladığı dönem öncesine göre ihracatını da ticaretini de katladı, ümmet de müslümanlık da bir yere kadar , sonrasında “money talks”
 En çok para böyle puslu kimin ne dediği anlaşılmayan her kafadan bir ses çıktığı ilüzyon  sanatının en has örneklerinin verildiği havalarda kazanılır

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2024, 23:54:10 »
Delku yağdırmışın maşallah. Üstümüze bir ihale kalmasa bari

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2024, 00:47:28 »
Kılını kırpmadan oturdu seyretti mi ?? Savaşın başladığı dönem öncesine göre ihracatını da ticaretini de katladı, ümmet de müslümanlık da bir yere kadar , sonrasında “money talks”
 En çok para böyle puslu kimin ne dediği anlaşılmayan her kafadan bir ses çıktığı ilüzyon  sanatının en has örneklerinin verildiği havalarda kazanılır
Kaynak nerede? Turkiye'nin israil'e ihracati 2023'un son 3 ayi su sekilde: 347m$, 319m$ ve 429m$.
2022'nin son 3 ayi su sekilde: 489m$, 568m$, ve 610m$.
Ben artis falan goremiyorum ustune baya buyuk bir azalma var. 2023'un ilk 9 ayina gore kiyaslasaniz da, savas sonrasi muthis bir dusus var.

Dandik haber kaynaklarindan duydugumuz her "bilgiye" isimize geldigi icin inanmayi biraksak mi?

Kaynak: tuik, asagidaki adresten tum ulkelere tum yillara gore ihracati bulabilirsiniz (ulkelere gore ihracat excel dosyasi sagda):

https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Index?p=Dis-Ticaret-Istatistikleri-Kasim-2023-49629

« Son Düzenleme: 02 Mart 2024, 00:49:00 Gönderen: Prof. Dogu »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2024, 02:10:16 »

Bir üstteki iletinde başımıza ne geldiyse Mavi Marmara konusundan sonra geldi, F-35'leri kaybettik, dolar hali, ABD ile papaz olduk deyip şimdi de Filistin ve Gazze konusunda ülkeyi pasif kalmakla suçluyorsun.

Bir karar ver. Pasif mi kalalım yoksa yine aksiyon mu alalım? Ne yapılsa beğenmiyorsunuz. Fazla tepki versek eleştiri, pasif kalınsa eleştiri. Dediğim gibi net olun net bir karar verin.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2024, 02:59:41 »
Öneride bulunmadım benim fikrimin bir önemi yok. Sadece geçen seneki Türkiye'nin bu olaylara bu kadar tepkisiz kalacağı düşünülemezdi onu belirtmek istedim. 

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 65
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2024, 08:22:42 »
Konu Filistin ama ...

Gerek İsrail gerek başka konularda atarlanmaya sert tepkiler vermeye gerek yok..

Ulusal çıkarlarımızda şayet kazanacağımızdan çok kaybedeceğimiz ortaya çıkar,matematiksel olarak hesaplanırsa gereksiz anlamsız bize mali açıdan kazandırcağımızdan daha çok harcama yapçağımız ortaya çıkarsa gereksiz mücadele ve zıtlaşmalardan kaçınmalıyız..

Ama burnumuzu sokmamız gereken gereksiz zıtlaşmalardan kaçınmalıyız....