Gönderen Konu: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi  (Okunma sayısı 26541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi
« Yanıtla #180 : 12 Mart 2024, 20:16:52 »
Bazılarınıza bu mutlu günde antin kuntin bir çıkış gibi gelecek ama dikey atım sisteminde bu kadar zor olan neydi? Ciddi soruyorum çünkü içindeki füzeyi, tepesindeki radarı vs yapan bir ülke için bu şey çok basit geliyor bana. Quadpack konusunu da anlamıyorum. Zaten bunun 4’lü olacağı biliniyorsa ya füzeyi ya da dikey atım sistemini ona göre yaparsın diye düşünüyorum. Füzeyi ufaltamıyoruz diyorlarsa hücreleri büyütüp geçsinler yahu neden bu kadar uzun sürüyor ki.

Ben mi çok basite alıyorum?!? :/

Dünya standartlarında olmalı, yoksa ülkeler bizi niye tercih etsin? Dikey atım sistemini büyüt, füzeyi büyüt, sonrasında gemi oldu mu 100 bin ton ;D :P

Ülkemize ve Türk millerine hayırlı olsun.

Şu milli lafını da bir çöpe atın. Türkçesi olan Ulusal'ı kullanın sayın Savunma sanayi yöneticileri ve ülkeyi yönetenler.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #181 : 12 Mart 2024, 20:55:12 »

+ sadece halkın yaklaşımı ile oy getiren değil iyi de para kazandıran bir sektör haline geldi...

Çok yakında otomotiv-Turizm gibi bizi ayakta tutan sektör haline gelecektir...Ostim'deki tezgah bile farketti buradan iyi iş gelecek...

Asıl önemlisi politik bir güç haline getiriyor bizi. Somali ile on yıllardır dostluğumuz vardı fakat ancak bize deniz yetkisi verdiler. Afrika ve Asya açılımını bu şekilde yapabildik. Bugün dünya ekonomisinde ilk potansiyelli büyüyen ülkeler ile dostluk ilişkilerimiz arttı. Endonezya'dan Nijerya'ya en hızlı gelişen ülkeler bizimle dostluk kurdu. Venezuala ile bile dostluk ilişkisi kurduk. Bunların hepsi savunma sanayisi çarpanı ile oluştu.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #182 : 12 Mart 2024, 22:34:49 »
Eskiden başka gelişmiş ülkelerin sistemlerinden alırken bize çok değerli birşey yaptık gibi gelirdi. F16 lara lantırn podları takınca ne övünmüştük veya Heron gelince yaşar büyükanıt ne sevinmişti artık pkk mağaraları bizim için BBG evi gibidir diye. Şimdi o ekosistemin içinde yaşayınca normal geliyor bazı şeyler. Biz bir yerlere tb2 gönderince o ülkede öyle seviniyor işte

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #183 : 12 Mart 2024, 22:49:49 »
Yeterince gelişmiş bir teknoloji bilmeyene sihir gibi gelir. Rus denizaltısı seyir füzesi atarken denizin içinden adeta doğuyormuşçasına geliyor ama yarın biz onuda yapınca oda normal gelecek hatta fırtına hocam temiz atıştı bile der ;)

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #184 : 12 Mart 2024, 23:17:00 »
Yeni seneye güzel girdik çok güzel haberler alıyoruz.

Kaan
Tf6000
Midlas

Darısı
Siper ve gezgin'e

Kim bilir...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #185 : 12 Mart 2024, 23:44:23 »
Su Gezgintde  göremedik gitti

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #186 : 13 Mart 2024, 00:32:03 »
Gezgin ve Gökhan :)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #187 : 13 Mart 2024, 01:21:52 »
Su Gezgintde  göremedik gitti

Merzifonluyu çağır. O bir haykırırdı mı işler yoluna giriyor.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #188 : 13 Mart 2024, 01:39:06 »

Benim sızlanmam değerlidir. TF-35000 motoruna ve Batu&Utku güç paketlerine saklıyorum onu. ;D

Şaka bir yana, Gezgin'i 2030'lardan evvel göremeyebiliriz. Hem çok acil bir proje değil, hem de para yok. Hava savunma sistemleri, hava platformları ve güç paketleri en öncelikli geliştirme projelerimiz. Seri üretim hariç, para bunlara gidecek.
-----------------------------------------------------------------------

Militarist olmaya gelince, bunu biz istemedik. Üzerimize üzerimize geldiler. Biz de baktık ki bunlar laftan falan anlamıyor, onların anladığı dilden konuşmaya karar verdik. Ne demek lan, dron+HSS+tank satmıyorum? Dalga mı geçiyorsunuz siz? Böyle askeri ittifak mı olur? G..t kadar Norveç bile yeri geldi füze satmadı, neyine güveniyorsa artık!  >:( İran ve Rusya zaten başka bir alem...
------------------------------------------------------------------------

Bir daha söylüyorum, bu dönüşüm tek başına AKP'nin yapabileceği bir şey değil. AKP önermiş olsa da müşterek alınan bir karar.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2024, 03:35:38 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #189 : 13 Mart 2024, 02:00:18 »

Benim sızlanmam değerlidir. TF-35000 motoruna ve Batu&Utku güç paketlerine saklıyorum onu. ;D

Şaka bir yana, Gezgin'i 2030'lardan evvel göremeyebiliriz. Hem çok acil bir proje değil, hem de para yok. Hava savunma sistemleri, hava platformları ve güç paketleri en öncelikli geliştirme projelerimiz. Seri üretim hariç, para bunlara gidecek.
-----------------------------------------------------------------------

Militarist olmaya gelince, bunu biz istemedik. Üzerimize üzerimize geldiler. Biz de baktık ki bunlar laftan falan anlamıyor, onların anladığı dilden konuşmaya karar verdik. Ne demek lan, dron+HSS+tank satmıyorum? Dalga mı geçiyorsunuz siz? Böyle askeri ittifak mı olur? Göt kadar Norveç bile yeri geldi füze satmadı, neyine güveniyorsa artık!  >:( İran ve Rusya zaten başka bir alem...
------------------------------------------------------------------------

Bir daha söylüyorum, bu dönüşüm tek başına AKP'nin yapabileceği bir şey değil. AKP önermiş olsa da müşterek alınan bir karar.

;D ;D ;D
Doğru lafa ne denir ki.

Sahurdan sonra gülmek de varmış. :)