Gönderen Konu: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi  (Okunma sayısı 26526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) Projesi
« Yanıtla #170 : 12 Mart 2024, 16:41:01 »
Hayırlı olsun , harika haber

+1. En kısa sürede 4'lü paketlemeyi de becerip, sirtakilere nanik yapmamız lazım. Onlar bize rakip olduğundan değil, bu tarz haberlere en çok onların morali bozulduğu için öyle diyorum. Hehe.

Abi keyfin yerinde masallah🤭🤭🤭🤭

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 12 Mart 2024, 16:47:05 »
MİDLAS atış testinden yeni görüntüler. Tekrar vatana ve millete hayırlı olsun deniz platformlarımızın hava savunmasında çok önemli bir kabiliyet kazanıldı.

<a href="http://youtu.be/WZoYN6bJGpI?si=KeZjqAaWNo9ymCMV" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/WZoYN6bJGpI?si=KeZjqAaWNo9ymCMV</a>

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 12 Mart 2024, 17:19:31 »
Vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Bu arada Hisar RF aktif radar güdümlü galiba değil mi? Öyle ise bu onu ESSM'nin önüne geçirir. Bencr lançerlerde bir miktar da Hisar O+ bulundurmayı tercih etmeliyiz.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #173 : 12 Mart 2024, 17:54:45 »
Abi keyfin yerinde masallah🤭🤭🤭🤭

Yerinde yerinde. Teşekkür ederim. Neşelenmemi sağlayan asıl "pasta", Kaan ve TF-6000 haberleri idi. Bunlar artık çileği oluyor. :)

TF-35000 ve Batu Güç Paketi seri imalata girerse, kuş sütü bulmuş gibi olurum herhalde. :)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 12 Mart 2024, 18:06:47 »
MDLAS'tan hava savunma füzesi dışında Atmaca(Kara saldırı-gemisavar) versiyonu da fırlatılabilecek deniliyor...Doğru mu?

MDAS ; Mk-41 Strike paketinden 30cm uzun , SYLVER A-70'den ise 1 metre uzunmuş...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 12 Mart 2024, 18:18:17 »
Arkadaşlar

ABD
İngiltere
Fransa-italya
G.Kore
Çin
Rusya

Gibi ülkelerden sonra bizde bunu yapan 8. Ülke olduk.başka ülke yok bu vb.sistemleri yapan

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #176 : 12 Mart 2024, 19:00:29 »
Bazılarınıza bu mutlu günde antin kuntin bir çıkış gibi gelecek ama dikey atım sisteminde bu kadar zor olan neydi? Ciddi soruyorum çünkü içindeki füzeyi, tepesindeki radarı vs yapan bir ülke için bu şey çok basit geliyor bana. Quadpack konusunu da anlamıyorum. Zaten bunun 4’lü olacağı biliniyorsa ya füzeyi ya da dikey atım sistemini ona göre yaparsın diye düşünüyorum. Füzeyi ufaltamıyoruz diyorlarsa hücreleri büyütüp geçsinler yahu neden bu kadar uzun sürüyor ki.

Ben mi çok basite alıyorum?!? :/

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 12 Mart 2024, 19:04:49 »
Evet size basit geliyor ama füze yükselmek için epey sıcak gaz çıkarıyor,ve bu sistem bu sıcak gazı farklı bir şekilde tahliye ediyor aksi takdirde füzenin kendisine zarar verme ihtimali var,işte bu ihtimali midlas sayesinde kaldırıyoruz.

İşte Midlas bu yüzden önemli

Birde sadece bu sistmeden ötürü ambargo yediğimiz düşünülünce o kadar kritik sistem olduğu anlaşılıyor.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 12 Mart 2024, 19:34:46 »
Türk savunma sanayisi beklenen ihtimalden daha hızlı büyüyor. Devletin yüyüttüğü politika, seçimlerde yeni silahları propaganda olarak kullanması, halkın da buna olumlu tepki vermesi bir nevi militarist topluma dönüşmesi olarak algılayabiliriz. Komşu ülkelere ve düşmana göz dağı vermek amacı için de önemlidir.

İran ve Rusya da aşağı yukarı aynı yöntemi kullanıyor, halkı da militarist diyebiliriz.  Pakistan ve Hindistan aşırı, ütopik diyebileceğimiz gerçek dışı propaganda yöntemini kullanıyor, halkının da hoşuna gidiyor diyebiliriz.

Avrupa öyle değil, mesela İspanyol vatandaşının 99% silahla falan ilgilenmez. Polonya halkı militarist, o da Rus tehditinden ama kalanları üç aşağı beş yukarı aynı.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2024, 19:40:02 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 12 Mart 2024, 20:13:29 »
Türk savunma sanayisi beklenen ihtimalden daha hızlı büyüyor. Devletin yüyüttüğü politika, seçimlerde yeni silahları propaganda olarak kullanması, halkın da buna olumlu tepki vermesi bir nevi militarist topluma dönüşmesi olarak algılayabiliriz. Komşu ülkelere ve düşmana göz dağı vermek amacı için de önemlidir.

İran ve Rusya da aşağı yukarı aynı yöntemi kullanıyor, halkı da militarist diyebiliriz.  Pakistan ve Hindistan aşırı, ütopik diyebileceğimiz gerçek dışı propaganda yöntemini kullanıyor, halkının da hoşuna gidiyor diyebiliriz.

Avrupa öyle değil, mesela İspanyol vatandaşının 99% silahla falan ilgilenmez. Polonya halkı militarist, o da Rus tehditinden ama kalanları üç aşağı beş yukarı aynı.

+ sadece halkın yaklaşımı ile oy getiren değil iyi de para kazandıran bir sektör haline geldi...

Çok yakında otomotiv-Turizm gibi bizi ayakta tutan sektör haline gelecektir...Ostim'deki tezgah bile farketti buradan iyi iş gelecek...
« Son Düzenleme: 12 Mart 2024, 20:15:24 Gönderen: serkan1976 »