Gönderen Konu: İngiliz Hava Kuvvetleri BriteCloud füze aldatma sistemini Typhoonlarla test etti  (Okunma sayısı 764 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

  • Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 2641
  • 145
  • DefenceTurk.com
İngiliz Savunma Bakanı tarafından açıklananlara göre İngiliz Hava Kuvvetleri, BriteCloud adlı füze aldatma sistemini test ediyor. Bu kola kutusu boyutundaki yanıltıcılar, minyatür RF jammer içeriyor.Royal Air Force (RAF), ya da Kraliyet Hava Kuvvetleri, BriteCloud adlı roket yanıltıcının yeni sürümünü Typhoon jetleriyle test ediyor. Almanya’da gerçekleştirilen Typhoon Yönetimsel Buluşması dâhilinde İngiliz Savunma Bakanı Stuart Andrew, tek kullanımlık kola kutusu boyutundaki anti radar elektronik paketlerinin Nisan’dan beri test aşamasında olduğunu açıkladı.

Leonardo Aerospace firması tarafından geliştirilen ve üretilen füze tuzakları, göreve özel olarak programlanabilir elektroniklerle geliyor. Her tüpte yaylı bir set kanat ve minyatür boyutlu radyo frekans jammer modülü bulunuyor.Düşman füzesi bir hava aracına kilitlendiğinde, pilot BriteCloud ateşlemesi yaparak bunların füzeye yakın yerlerde RF jammer donanımlarını çalıştırmasını sağlar. Bu jammer, füzenin radarını şaşırtır ve çakılmasına sebep olur.

İngiliz Savunma Bakanlığı açıklamasına göre BriteCloud birimleri testlerine devam edilecek ve her şey yolunda giderse bu yıl sonunda envantere eklenecek.

https://www.donanimhaber.com/ingiliz-Hava-Kuvvetleri-BriteCloud-fuze-aldatma-sistemini-Typhoon-jetleriyle-test-etti--111190