Gönderen Konu: Songar Silahlı Dron  (Okunma sayısı 6976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Songar Silahlı Dron
« : 28 Nisan 2019, 10:26:34 »
Songar Silahlı Dron

Alıntı
Türk Savunma Sanayii
‏ @ssavunmasanayi

Tehditleri Songar bertaraf edecek
İsmini sungur, şahin gibi avcı kuşlardan alan ilk milli silahlı drone sistemi Songar, otomatik makineli tüfekle 10 kilometre yarıçaplı menzilde görev icra edebiliyor.

https://twitter.com/ssavunmasanayi/status/1122040347142578177

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: Songar Silahlı Dron
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2019, 11:09:16 »
Bu IHA yı görünce "Ghost Recon Alpha" filmi aklıma geldi. 
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2019, 00:54:13 »
Alıntı

SONGAR 20 Nisan'daki ilk atışında hedefin 10 metre içerisine atış yaparken 7 ayda bu 10 m hassasiyet 10 cm'e indirildi. Seri modda 200 mermi hedefe indiriliyorken aynı namluda toplamda 38 bin atışa ulaşıldı. Namlu dahil herşey SONGAR'a özel üretildi.
@AyhanSunar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2019, 08:32:55 »
Küçük çaplı bir silahla 10 m hassasiyetten 10 cm'e düşülmüş! Gelişme olarak baktığımızda büyük görünüyor ama aslında halen çok yetersiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2019, 09:56:21 »
Küçük çaplı bir silahla 10 m hassasiyetten 10 cm'e düşülmüş! Gelişme olarak baktığımızda büyük görünüyor ama aslında halen çok yetersiz.

Çok da yetersiz gibi durmuyor...

https://twitter.com/asisguard/status/1195029864086228993?s=20

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2019, 10:07:27 »

Çok da yetersiz gibi durmuyor...

https://twitter.com/asisguard/status/1195029864086228993?s=20

Ama çok yakından atıyor.
Kolay iş değil! Küçücük bir hava platformuna geri tepme kuvveti olan bir silah yerleştirip hedefleri vurabilmek!
Ama bu çalışmadaki azimle kısa sürede hareketli hedefleri dahi yeterli mesafeden vurabileceğine inanıyorum.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2019, 04:53:21 »
Alıntı
Türkiye'nin ilk yerli ve millî silahlı drone sistemi SONGAR göreve başlamak üzere.

-Özgün çözümler, 450 m den atışlar.
-Üçlü kol SÜRÜ uçuşunda atışlar.
-SÜRÜ kabiliyeti, Tek yer kntrol istasyonundan SÜRÜ görevi planı. GPS'siz OTONOM uçuş. Eş zamanlı taarruz. Aralık ayında tek yer kontrol istasyonuyla 3’lü sürü (SWARM) uçuşu ve eş zamanlı atış ile hedef imha çalışmaları tamamlanacak.
youtu.be/Tr0I468SUto
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2019, 17:48:47 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2019, 23:42:16 »
Alıntı
Albayraklar A.Ş tarafından geliştirilen Wattozz T61 Ateşli Silah Modifikasyon Sistemi, Drone'larda kullanılan silahlarada entegre edilebiliyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Türkiye'de bir ilk olacak: Songar+Togan
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2020, 14:21:13 »
Türkiye'de bir ilk olacak: Songar+Togan

Milli silahlı drone sistemi Songar'ı geliştiren ASİSGUARD ve TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), insansız hava araçlarını silahlandırmaya yönelik iş birliğini hayata geçirdi.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ASİSGUARD ve TÜBİTAK SAGE, çalışma alanlarındaki kabiliyetlerinden yola çıkarak tümleşik çözümler sunmak üzere mutabakat anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında ASİSGUARD tarafından geliştirilen ve TSK envanterine girmek için gün sayan Songar silahlı drone sistemi ile TÜBİTAK SAGE'nin Togan Havadan Bırakılan Güdümsüz/Düşük Profil Güdümlü Mühimmatı'nın güçleri birleştirilecek. Böylece, mühimmat, atış kontrol sistemi ve silah yer kontrol istasyonundan oluşan, iç güvenlik, yakın hava desteği operasyonlarında kullanılabilecek maliyet etkin bir platform oluşturulacak.

Yerli ve milli kaynaklarla geliştirilen ileri teknolojilerin yenilikçi çözümlere dönüştürülmesini sağlayacak proje sonunda ortaya çıkan çözüm, silahlı drone sistemiyle yakın hava desteği sağlamak üzere Türkiye'de bir ilk olacak.

ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar, Songar'a yeni yetenekler kazandırma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, "Otomatik makinalı tüfekten sonra bomba atar entegre ettiğimiz Songar'ı TÜBİTAK SAGE ile yaptığımız iş birliğiyle geliştirmeye devam ediyoruz. Hem maliyet anlamında hem de sahada çok daha etkin bir çözüm sunmak üzere Eylül 2019'da başladığımız çalışmalarda, kısa bir süre içinde önemli bir yol kat ettik ve yapılan testlerde başarılı bir şekilde atış yapmaya başladık." dedi.

YAKIN HAVA DESTEĞİNDE YÜKSEK SALDIRI KABİLİYETİ

Platformda öne çıkan özellikler arasında, havada kurulan yakınsama, zaman ayarlı, çarpma etkili tapa sistemi, yüksek etkili harp başlığı, geliştirilmiş atış kontrol hesaplama algoritmaları, kayar harita entegreli yer kontrol istasyonu, görev planlama ve otonom görev icrası öne çıkıyor.

Tekli bomba tutma ve bırakma mekanizmasına sahip platform aynı zamanda sahip olduğu yüksek çözünürlüklü, geniş açılı pilot kamerası ile gerçek zamanlı görüntü aktarımı ve kaydı yapabilecek. Yer kontrol istasyonuna entegre görev planlama özelliğine sahip sistem, otomatik iniş ve kakış kabiliyetine sahip olacak.

Togan silah sistemi, insansız hava araçlarında çoklu taşıma ve bırakma imkanı sağlayan "Salan" ile birlikte envanterdeki NATO 81 milimetre havanların ağırlık eşdeğerinde geliştirildi. Salan entegre atış kontrol sistemiyle kullanılan Togan, personel etkinliği artırılmış bilyeli havanlara havadan atım yeteneği kazandırarak görece çok düşük maliyetli hava-yer mühimmatı elde edilmesini sağlıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/silahli-drone-togan-ile-ilke-imza-atacak-41426347

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2020, 20:17:44 »