Gönderen Konu: SB-1 Defiant ilk uçuşunu yaptı  (Okunma sayısı 848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 41867
 • 468
SB-1 Defiant ilk uçuşunu yaptı
« : 22 Mart 2019, 12:29:58 »
SB-1 Defiant ilk uçuşunu yaptıSikorsky, Lockheed Martin ve Boeing firması tarafından geliştirilen genel maksat helikopteri SB-1 Defiant dün Sikorsky firmasının West Palm Beach, Florida yerleşkesinde ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Helikopter ABD ordusu için geleceğin yük helikopteri olması maksadıyla geliştirildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Defiant, günümüz helikopterlerine göre iki kat daha fazla hıza, iki kat daha uzun bir menzile ve çok daha stabilize bir uçuş yeteneğine sahip. Üstün manevra kabiliyeti ve beka kabiliyeti sayesinde düşman faaliyetlerinden etkilenmesi çok zor. Böyle bir helikopteri ortaya çıkardığımız için çok heyecanlı ve mutluyuz” ifadelerine yer verildi.Helikopterin geliştirilme amacı ise ABD Silah Kuvvetleri’nin talep ettiği daha yüksek hız ve daha uzun menzilli, bakım ve idame masrafları düşük yeni nesil bir helikopter olarak açıklandı. Yeni nesil helikopterin 2030’lu yıllarda ABD ordusu tarafından operasyonel olarak kullanılması hedefleniyor.

http://savunmasanayist.com/2019/03/22/sb-1-defiant-ilk-ucusunu-yapti/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3242
 • 163
 • DefenceTurk.com
“SB-1 DEFIANT” ikinci kez havada
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2019, 19:17:42 »
Sikorsky ve Boeing işbirliğiyle geliştirilen SB-1 DEFIANT ikinci test uçuşunu gerçekleştirdi.Sikorsky’nin Florida’daki West Palm Beach bölgesindeki test sahasında ilk kez 21 Mart’ta gökyüzüyle buluşan SB-1 DEFIANT 5 Nisan’da ikinci kez havalandı.

Test pilotu Bill Fell, 15 Nisan’da yaptığı açıklamada, “Deneme uçuşunda 10 kt hıza ulaşıldı. Önümüzdeki test uçuşunda helikopterin hızını 40 kt’a çıkarmayı planlıyoruz. Manevra kabiliyeti, pedal dönüşleri ve zemin seviyesinden 30 fit yükseklikte asılı durma testlerini başarıyla gerçekleştirdik.” dedi.

Günümüz konvansiyonel helikopterlerinin iki katı seyir hızına ve menzile sahip olması beklenen koaksiyel (eş eksenli) rotora sahip Defiant, ABD Ordusunun 2030’ların başlarında hizmete girmesi planlanan yeni helikopterlerin geliştirme projesinde yararlanılacak.

4 mürettebat ve 12 tam donanımlı personel taşıması hedeflenen DEFIANT’ın kaldırma kuvvetini, rijit pallere sahip ve birbirine ters yönlerde dönen 2 adet eş eksenli rotor sağlıyor. Bu sayede helikopter, yatay eksende dengeleyici olarak görev yapan bir kuyruk rotoruna ihtiyaç duymuyor. Öte yandan, helikopterin arkasında, itici konfigürasyonunda yerleştirilmiş bir pervane de bulunuyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/18/sb-1-defiant-ikinci-kez-havada/

Çevrimdışı fırtına06

 • Site Yetkilisi
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3242
 • 163
 • DefenceTurk.com
Sikorsky-Boeing FLRAA tasarımını yayınladı
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2021, 20:26:48 »
Boeing ve bir Lockheed Martin kuruluşu olan Sikorsky şirketleri, FLRAA olarak bilinen ABD Ordusu’nun ‘Gelecek Uzun Menzilli Muharebe Hava Aracı’ ihalesi için tasarlamış oldukları helikopteri lanse ettiler.

Sikorsky ve Boeing, FLRAA olarak bilinen ABD Ordusu’nun Gelecek Uzun Menzilli Muharebe Hava Aracı ihalesi için tasarlanan gelişmiş helikopterinin ayrıntılarını yayınladı. DEFIANT X adlı hava aracı, tarihin en hızlı, en yüksek manevra kabiliyetine sahip ve en dayanıklı muharebe helikopteri olacak.DEFIANT X, ekibin teknoloji gösterim modeli olan  SB>1 DEFIANT üzerinde kanıtlanmış kullanım nitelikleri ve dönüşüm yetenekleri üzerine inşa edilen bir silah sistemidir. DEFIANT X, yerini almak üzere tasarlandığı Black Hawk helikopterinden daha yüksek hıza ve iki kat daha fazla menzile sahip olacaktır. Şu anda simülatördeki bir savaş ortamında testlere tabi tutulmaktadır.

DEFIANT X; sabit eş eksenli rotor sistemi ve itici pervanesiyle düşük hızda taşıma özelliklerini korurken, yüksek hızlarda çalışmasını sağlayan Sikorsky X2 teknolojisini içermektedir. Bu kritik yetenek, personele yüksek tehdit içeren hava savunma ortamlarında artırılmış manevra ve hayatta kalma kabiliyeti sağlayarak, düşman ateşine maruz kalma riskini azaltır ve düşman hattına girmelerine izin verir.

ABD Ordusu’nun, FLRAA ile ilgili teklif talebini bu yılın sonlarında yayınlaması ve 2022’de bir sözleşme imzalaması beklenmektedir.

https://www.savunmasanayist.com/sikorsky-boeing-flraa-tasarimi/