Gönderen Konu: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 109916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #330 : 26 Şubat 2022, 19:51:26 »
Yaw hemen ölüyü yıkadın, gömdün. Bi bekle bakalım noluyor, ne gelişmeler oluyor.. Sen bunu düşünüyosunda koskoca devletin aklı seyrediyo !...
maalesef koskoca devletin aklı son yıllarda toplumu inanılmaz hayal kırıklığına uğrattı. Ben şuan için Ukrayna Rusya bazında yürütülmüş herhangi bir devlet aklı görmedim. Savaşa dair bir açıklama dışında pasif izleyici durumundayız. Bundan sonrasida ortada Rusya Ukraynayi işgal edecek ve hemen hemen en gerizekali ülke bile iş işten geçti Rusya ile kötü olmayalım bari diye 3 maymunu oynayacak. Bunun içinde herhangi bir akla gerek yok diye düşünüyorum

Adamların uçağını düşürdüğümüzde NATO müttefiklerimiz Patriot'ları çekti mi? Çekti. ABD kalkıp bu Türkiye ile Rusya arasında bir sorun dedi mi? Dedi. Adamlar en büyük düşmanına rağmen senden taraf olmadı aksine NATO müttefiki olmana rağmen Patriot vermedi, gidip PYD-PKK'ya silah yağdırmaya devam etti. Sana parasını verelim Patriot ver dememize rağmen satmadı. Sence Türkiye bunları unuttu mu? Unutmadı. Kalkıp ne yapacaklar? Asıp kesip Rusya akıllı ol aklını alırız mı diyecekler? Askerimizi Ukrayna'da çatışmaya mı gönderecekler? Silah verdik, SİHA sattık vs. politik olarak destek veriyoruz daha ne yapalım?

Ben de bunu anlamıyorum Türkiye tarafsız kalmaya kalksa eleştirilir, taraf olsa eleştirilir. Ne yapalım Allah aşkına ABD dahi verdiği sözleri tutmayıp seyrediyor biz mi gidip tek başımıza karşı koyalım? Valla bekara karı boşamak kolay derler. Suriye uçağını düşürdüğümüzde o dönem muhalefet ve muhalifler niye vurdunuz bakın Rusya ile düşman olduk dostumuz kalmadı dedi. Vurmasak sınırımızı ihlal eden uçağı bile vuramıyoruz derler miydi? Dünden hazırdılar ki daha önce olduğunda da demişlerdi.

Almanya bugün Ukrayna'ya Alman silahı satmama politikamızı sürdüreceğiz dedi, ABD Putin'e yaptırım bile yapamadı, SWIFT'den dahi atamadı. Ama Türkiye politikasında orta yolcu olunca pasif izleyici mi oluyoruz? Kusura bakmayın ama Türkiye sakin kalarak doğru yapıyor. Süreci izlemek şu an en mantıklısı. Sözlerle iki tarafı da itidale ve masaya devam etmek, Ukrayna'ya askeri yardım sağlamak gayet iyi bir politika.

Ülkemize haksızlık etmeyelim. Batı bize bayılmıyor. Hemen batının trenine binmeyin. Ambargo yapan, yaptırım yapan kim? Batı. Hemen batının tarafında olup asıp keselim sonra iş başımıza patlayınca Ukrayna'nın yaşadıklarının aynısını yaşayalım. NATO müttefikiyiz ya NATO işgal edilsek kılını kıpırdatmaz hiç merak etmeyin. İşlerine gelse bizi NATO'dan çoktan atmışlardı ama atmıyorlar. Ama her türlü yaptırımı ve ambargoyu da uyguluyorlar. Kalkıp bu batının afedersiniz kıçını biz mi kurtaralım?
+100
Birilerinin karın ağrısı ile iş yapmaz devlet.
Karın ağrısı nedir ya ? Suriyeye amerikanın lafıyla giren bop esbaskanina da söyleyin lutfen bunu

Bom boş tespitler. Suriye'ye biz ne zaman girdik? Önce DAEŞ sonra da PKK-PYD ile mücadele için girdik. ABD gazıyla sınırını mı temizledin yani? Onun haricinde PKK'ya hamilik eden, gözü Hatay'da olan Esad denilen katili mi destekleyecektik? Senin şehrinde bomba patladan Esad bizim dostumuz falan değildir.

Klasik bilinçsiz muhalif söylemelerini bırak artık. 20 yıldır BOP Eşbaşkanı lafı bıkmadınız mı bundan? Ben iktidar destekçisi değilim ama sapına kadar devletimin tarafında olan bir Türk milliyetçisiyim. Sürekli İngiliz, ABD Büyükelçisi ile görüşüp onlarla yemek yemem her şeyden daha önemli diyenlerde vatanı kurtaracak iktidara gelince değil mi?  PKK destekçilere mavi boncuk dağıtanlar vatanını her şeyden çok seviyor değil mi?

Rusya ile ilişkiler iyidir sizin gibiler kalkar neden ilişkilerimiz iyi der. Kötüleşir tek dostumuz yok Rusya ile de ilişkiler bozuldu dersiniz. Yahu eski bir dizi de dediği gibi. Muhalifliğin dayanılmaz hafifliği sadece konuşur hiç bir sorumluluğu olmaz aynı parayı alır yan gelir yatar. Sizler de öylesiniz. Rusya'ya ağır yaptırım uygulasak BOP Eşbaşkanı oluruz, Rusya ile ilişkileri geliştirsek batıya sırtımızı döndük, otokratik rejimlerin tarafına geçeriz. Hey yavrum sonra da 2. dünya savaşında merhum İnönü'nün denge politikasını översiniz. Dün dündür bugün bugündür kafası!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #331 : 26 Şubat 2022, 20:49:01 »
...Rusya'ya ağır yaptırım uygulasak BOP Eşbaşkanı oluruz, Rusya ile ilişkileri geliştirsek batıya sırtımızı döndük, otokratik rejimlerin tarafına geçeriz. Hey yavrum sonra da 2. dünya savaşında merhum İnönü'nün denge politikasını översiniz. Dün dündür bugün bugündür kafası!

Tartışma yanlış konu başlığından devam edip gidiyor gerçi de... madem öyle bir iki kelamda ben edeyim dedim.

Evvela BOB EŞBAŞKANLIĞI konusunun Rusya' yla alakası yoktur. Direkt Amerikan projesidir ve zat-ı şahaneleri(!) bu görevi büyük bir memnuniyetle kabul etmiş olup, 34 yerde BEN BOB EŞBAŞKANLARINDA BİRİYİM dediğine şahit olunmuştur. Ve bu EŞ BAŞKANLIK sürecinin memleketten neler götürdüğü herkesin malumu olması gerekir. BOB Eş Başkanlık sürecinin savunulacak hiçbir tarafı yoktur, olmaz-olamaz.

Rusya-Ukrayna Savaşına gelecek olursak...

Bu savaşta ''İsmet İnönü'' politikasını uygulamak gerekiyor. Her ne kadar vatandaşların gönlü Ukrayna' dan yana olsa da, açıktan taraf olmak vahim sonuçlar doğurabilir. Hele hele Amerika' nın ipiyle asla ve kat-a kuyuya inmemek gerekiyor. Bu Amerika adamı beş dakikada satar...

Atak-II Motorlarına gelecek olursak... tabii olarak yaşanan süreçte en can sıkıcı konulardan biri de bu olmuştur. Tam her şeyi yoluna koyduk derken!.. Öyle anlaşılıyor ki, bu gidişle yine kendi göbeğimizi kesmek zorunda kalacağız. Şu motor problemlerini çözmeden, bu dünyada bize rahat-huzur yok.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #332 : 26 Şubat 2022, 21:52:41 »
doğru başlık değil;  ama sadece bir kaynak bırakıp  hiç  yorum yapmayacağım.
merak ediyorum,   aşağıdaki  resmi gazetede yazanlar  için de  muhalefeti  eleştirebiliyor musunuz?
tabi on yıl öncenin resmi gazetesi bu.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130328-5.htm
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2022, 21:53:42 Gönderen: korsan »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #333 : 26 Şubat 2022, 22:18:53 »
doğru başlık değil;  ama sadece bir kaynak bırakıp  hiç  yorum yapmayacağım.
merak ediyorum,   aşağıdaki  resmi gazetede yazanlar  için de  muhalefeti  eleştirebiliyor musunuz?
tabi on yıl öncenin resmi gazetesi bu.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/03/20130328-5.htm

Sokağa çık , 100 kişiye bu Resmi gazete kararını göster 60 tanesi bunu Cehape yaptı der...

Milletin yarısı elektrik,benzin zammını Cehape yaptı sanıyor...

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #334 : 27 Şubat 2022, 00:24:29 »
...Rusya'ya ağır yaptırım uygulasak BOP Eşbaşkanı oluruz, Rusya ile ilişkileri geliştirsek batıya sırtımızı döndük, otokratik rejimlerin tarafına geçeriz. Hey yavrum sonra da 2. dünya savaşında merhum İnönü'nün denge politikasını översiniz. Dün dündür bugün bugündür kafası!

Tartışma yanlış konu başlığından devam edip gidiyor gerçi de... madem öyle bir iki kelamda ben edeyim dedim.

Evvela BOB EŞBAŞKANLIĞI konusunun Rusya' yla alakası yoktur. Direkt Amerikan projesidir ve zat-ı şahaneleri(!) bu görevi büyük bir memnuniyetle kabul etmiş olup, 34 yerde BEN BOB EŞBAŞKANLARINDA BİRİYİM dediğine şahit olunmuştur. Ve bu EŞ BAŞKANLIK sürecinin memleketten neler götürdüğü herkesin malumu olması gerekir. BOB Eş Başkanlık sürecinin savunulacak hiçbir tarafı yoktur, olmaz-olamaz.

Rusya-Ukrayna Savaşına gelecek olursak...

Bu savaşta ''İsmet İnönü'' politikasını uygulamak gerekiyor. Her ne kadar vatandaşların gönlü Ukrayna' dan yana olsa da, açıktan taraf olmak vahim sonuçlar doğurabilir. Hele hele Amerika' nın ipiyle asla ve kat-a kuyuya inmemek gerekiyor. Bu Amerika adamı beş dakikada satar...

Atak-II Motorlarına gelecek olursak... tabii olarak yaşanan süreçte en can sıkıcı konulardan biri de bu olmuştur. Tam her şeyi yoluna koyduk derken!.. Öyle anlaşılıyor ki, bu gidişle yine kendi göbeğimizi kesmek zorunda kalacağız. Şu motor problemlerini çözmeden, bu dünyada bize rahat-huzur yok.

BOP Eş başkanlığı konusu 2016'da tamamen sona erdi. Özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra Türkiye-Batı-NATO arasında ciddi kırılmalar yaşandı. S400 alımı ve batının Türkiye'ye ambargosu da bu süreçten sonra başladı zaten. Hatta 2015'teki Rus uçak krizine kadar gidebiliriz. Kimse 2003-2016 arasındaki saçmalıkları zaten savunamaz. Çok büyük hatalar yapılmıştır ve ülkemiz bu hataların bedelini ne yazık ki hala ödemektedir. 4-5 Milyon mülteci bu hataların en büyük sonucudur.

Benim buradaki tepkim Rusya'ya karşı alınacak tavırda bazıları sanki batı bize bayılıyor gibi hemen İngiltere, Fransa gibi tepki vermemizi istemesi. Almanya bile bugüne kadar 3 maymunu oynarken, Putin'e direkt bir yaptırım dahi yapılmamışken, Rusya an itibariyle Swift sisteminden dahi çıkarılmamışken Türkiye'nin Rusya'ya karşı tepkisinin cılız olduğunu iddia edenlere.

Dediğim gibi ben iktidar destekçisi birisi değilim, Mevcut iktidar über süper harika demiyorum ki böyle bir şeyi söylemek zaten akılla mantıkla açıklanacak bir şey değil. Kaldı ki mevcut hükümetin son dönemdeki ekonomi politikaları büyük hatalarla dolu. Ben sadece mevcut krizde Türkiye'nin tutumunun akıllıca ve makul olduğunu düşünüyorum. Burada amacımız siyaset değil ama Türkiye batının lideriymiş gibi hemen asıp kesmemizi bekleyenler fazla rüya aleminde yaşıyor.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 01 Mart 2022, 16:36:45 »
Alıntı
Temel KOTİL: Elimizde 5 helikopter projesi var.

🔹T129 Atak Taarruz Helikopteri
🔹T625 Gökbey Genel Maksat Helikopteri
🔹Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri (Atak 2)
🔹T925 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri
🔹T629 Taarruz Helikopteri
(Elektrikli ve İnsansız)

@TUSAS_TR
https://mobile.twitter.com/ogzhn_uyg

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #336 : 31 Ağustos 2022, 22:07:59 »
Alıntı
ATAK-2'nin üretilen ilk  parçası.

@TUSAS_TR @diyanetbasin
https://mobile.twitter.com/miguyan2000/status/1565042947413917699?cxt=HHwWhoCyrZmRk7grAAAA

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #337 : 01 Eylül 2022, 17:22:42 »
Atak-2 üretimi başlamış yahu hiç söylemiyorsunuz👏👏👏👏

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #338 : 22 Ekim 2022, 00:48:29 »
Alıntı
SAHAEXPO için İstanbul Fuar Merkezi'ndeki hazırlıklar sürüyor.

💢25-28 Ekim tarihlerinde #SAHAEXPO

.
https://mobile.twitter.com/kimlikci_954

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #339 : 22 Ekim 2022, 09:39:29 »
Prototip imalatı devam ediyor şu anda Tusaş'ta...
İlk uçuş hedefi Mart 2023
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2022, 09:42:58 Gönderen: serkan1976 »