Gönderen Konu: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 109255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #71 : 22 Şubat 2019, 14:50:36 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4x5s3CIuers" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=4x5s3CIuers</a>

« Son Düzenleme: 22 Şubat 2019, 14:52:14 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 35
« Yanıtla #72 : 22 Şubat 2019, 15:15:48 »
burnundaki top üstündeki siyah kutu biraz büyük durmuyor mu ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #73 : 22 Şubat 2019, 15:55:04 »
Galiba milimetrik radar da altta iki teker arasında...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 35
« Yanıtla #74 : 22 Şubat 2019, 16:15:26 »
kuyrukta dümdüz olmuş, yani küçük kardeşi daha güzel duruyor

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 22 Şubat 2019, 16:38:23 »
Harika görünüyor. İlk başta 6-7 ton denmişti ATAK II ama 10 ton olarak güncellenmiş. Resmen bir canavar olmuş alet.

Kafamı kurcalayan bir şey var ama. Bu aletin resmi ismi henüz belli değil. Bazı kaynaklar bunun ATAK II değil ondan daha büyük bir helikopter olduğunu, ATAK II'nin T-129 ATAK'ın bir boy büyüğü olacak şekilde üretileceğini söylüyor.

Bu helikopter ilk uçuşunu 2024 yılında yapacak ki envantere girişi en erken 2026. O aradaki 7 yıllık açığı dolduracak helikopterin ATAK II olacağı. Bu helikopterin ise ATAK II değil daha büyük gerçek bir ağır saldırı helikopteri olduğunu söyleyen var.

Bu işin aslı astarı nedir merak ettim. Benim anladığım 3 adet saldırı helikopterimiz olacak ATAK, ATAK II ve bugün açıklanan Ağır Taarruz Helikopteri. ATAK küçük, ATAK II orta boy ve bugün açıklanan büyük helikopter.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 22 Şubat 2019, 16:38:44 »
Türklerde beğenmeme huyu var.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #77 : 22 Şubat 2019, 17:13:11 »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #78 : 22 Şubat 2019, 17:57:07 »
Super begendim, tek aklima takilan lazer engel tanima sensoru hemen ana silahin arkasina yerlestirilmis. Ana silah engel gorusunu engeliyor gibi geldi bana.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #79 : 22 Şubat 2019, 18:31:32 »
Super begendim, tek aklima takilan lazer engel tanima sensoru hemen ana silahin arkasina yerlestirilmis. Ana silah engel gorusunu engeliyor gibi geldi bana.

Ben muhendis degilim ama daha kac falso saydim ben. Bu sadece bir bilgisayar cizimi.

İnsanin daha neler diyesi geliyor da... Neyse. "Hayirli olsun" diyelim biz yine de!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''