Gönderen Konu: Pterodactyl-1 Wing Long İHA  (Okunma sayısı 5076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Pterodactyl-1 Wing Long İHA
« : 03 Haziran 2016, 10:19:33 »
Pterodactyl-1 Wing Long İHA

Habere göre Kazakistan Çin'e bilinmeyen miktarda WingLong MALE iha siparişi vermiş.

Alıntı
Kazakhstan unveil  new Chengdu «Pterodactyl» also known as Wing Loong is a Medium-Altitude Long-Endurance (MALE) unmanned combat aerial vehicle at International Armament and Military-Technical Equipment Exhibition KADEX 2016, reported by military-informant.com.

Kazakhstan has ordered an undisclosed number of Wing Loong unmanned combat aerial vehicles from China in 2016.

The Wing Loong or «Pterodactyl» drone is a unmanned combat aerial vehicle  developed by the Chengdu Aircraft Design Institute (CADI), a division of the Aviation Industry Corporation of China (AVIC). The drone is capable of being fitted with a variety of sensors, including a forward looking infrared turret and synthetic aperture radar. In addition, the aircraft is capable of carrying weapons. The Pterodactyl I’s total payload capacity for sensors and weapons is 200 kilograms (440 lb).

An unknown number of Pterodactyl UAVs were purchased by Saudi Arabia in May 2014.

Since 2011, China has also sold the Wing Loong to several countries in Africa and the Middle East, including Nigeria, Egypt, and the United Arab Emirates, at an estimated $1 million per unit.

http://defence-blog.com/news/kazakhstan-unveil-new-chengdu-pterodactyl-unmanned-combat-aerial-vehicle-at-kadex-2016.html
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2018, 11:39:02 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Wing Long İHA
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2018, 12:37:34 »
Mısır'ın 64 milyon dolarlık bir sözleşme ile Çin'den 32 adet Wing Long insansız hava aracı satın aldığına dair bir haber gördüm sosyal medyada. Acaba doğru mudur?  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Mısır Pterodactyl-1D İHA Alıyor
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2018, 11:56:41 »
Mısır Pterodactyl-1D İHA Alıyor

Çin medyasına göre Mısır, Zhuhai'deki havacılık fuarında,  2016 yılında satın aldığı UAV Pterodactyl-1'e ek olarak 32 yeni Pterodactyl-1D tedariği için Çin uçak üreticisi Chengdu Aircraft Industry Group ile bir sözleşme imzaladı.

Wing Loong olarak da bilinen Chengdu Pterodactyl I, Çin Halk Cumhuriyeti'nde Chengdu Uçak Endüstrisi Grubu tarafından geliştirilen Orta İrtifa Uzun Dayanım (MALE) insansız hava aracıdır. Bir gözetleme ve hava keşif platformu olarak kullanılmak üzere tasarlanan Pterodactyl I, insansız bir saldırı uçağı (UCAV) rolünde kullanılmak üzere hava-yüzey silahları ile donatılabilir. BA-7 havadan yere füzeleri, YZ-212 lazer güdümlü bombaları, YZ-102A anti-personel bombaları ve 50 kilogram LS-6 minyatür güdümlü bombalarını taşıyabilir.

Geliştirilmiş insansız keşif-drone insansız hava aracı Pterodactyl-1D, kanat açıklığı 14 metre olan ana modele göre 17.5 metreye kadar arttırılmış kanat açıklığı ile farklılık gösterir. Bu değişim, önceki modelde 100 kg olan yük kapasitesini 400 kg'a çıkarılır. Pterodactyl-1D insansız hava aracının  sahip olduğu sentetik açıklıklı dijital radar, yeryüzündeki nesnelerin  görüntülenmesine olanak sağlar. Meteorolojik koşullara ve arazinin doğal ışığının düzeyi ne olursa olsun, 7000 metreye kadar irtifada detaylı hava fotoğrafları sunar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Pterodactyl-1 Wing Long İHA
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2018, 15:06:20 »
Cin yakinda IHA'larda liderligi Amerikanin elinden alir, adamlar korkunc hizda ilerliyor

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2018, 17:30:56 »
Füze atma kabiliyeti ve üretilen minyatür bombalar. Anka S'e bu kabiliyetleri kazandırabilsek pazar payımızı ciddi derece de arttırabilir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2018, 18:00:40 »
Füze atma kabiliyeti ve üretilen minyatür bombalar. Anka S'e bu kabiliyetleri kazandırabilsek pazar payımızı ciddi derece de arttırabilir.

Kazandırılmadımı?

http://www.kokpit.aero/anka-s-uydu-kontrol
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2018, 18:04:00 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2018, 18:12:46 »

Kazandırılmadımı?

http://www.kokpit.aero/anka-s-uydu-kontrol

+1
Yani!

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2018, 18:14:51 »
Aktif olarak cirit omtas/umtas atışı ve testleri olmadı. Ciriti attı diyelim asıl önemli olan muadili diyebileceğimiz sihaların kullandığı omas benzeri füze atış kabiliyeti kazandirilmadi. Yalnıs olmasın kimseyi suclamıyorum ellerinde sonuçta kısıtlı kaynaklarla pek çok projeyi yürütmeye çalışıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2018, 18:24:47 »
Aktif olarak cirit omtas/umtas atışı ve testleri olmadı. Ciriti attı diyelim asıl önemli olan muadili diyebileceğimiz sihaların kullandığı omas benzeri füze atış kabiliyeti kazandirilmadi. Yalnıs olmasın kimseyi suclamıyorum ellerinde sonuçta kısıtlı kaynaklarla pek çok projeyi yürütmeye çalışıyorlar.

Yakındır!

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2018, 18:29:11 »
@ Bogü Alp

Ilk önce miniyatür bomba kabiliyetini sordun onun kaynagini sana sundum. Atom bomba atis kabiliyeti daha seneler alir    ;D

TB2 L-UMTAS atis kabiliyeti kazandi. Anka S´nin bunun arkasinda kalacagina hic kanaat getirmiyorum.  Uluslarasi havacilik fuarlarinda Ankalar Umtas ile takili sergilendi.
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2018, 18:32:43 Gönderen: Tigerfish »