Gönderen Konu: ANKA-AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı  (Okunma sayısı 66832 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: ANKA II
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2019, 13:21:33 »
Fransa neden o motoru vermesin ki ? Savunma sanayi belli bir eşiğe geldi zaten. Her türlü biz o motoru üreteceğiz. Vermezse kendisi kaybeder. Savunma sanayi şuan ki durumda olmasaydı ve Fransa ile ciddi çıkar çatışması yaşasaydık o zaman anlardım.

Şimdi onlar dusunsun diyorsun yani.

Üret o zaman neyi bekliyorsun? Üret de kimsenin kapisinda yatma. Herkes de seni alkişlasin.

Motoruda üretiriiz. Sen hic canini sikma. Calismalar devam ediyor bildigin kadariyla.

Ama müsaade et gecici olarak disardan ithal edelim daha uzun menzillisini devreye sokmak icin.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2019, 15:20:35 »
Fransa neden o motoru vermesin ki ? Savunma sanayi belli bir eşiğe geldi zaten. Her türlü biz o motoru üreteceğiz. Vermezse kendisi kaybeder. Savunma sanayi şuan ki durumda olmasaydı ve Fransa ile ciddi çıkar çatışması yaşasaydık o zaman anlardım.

Üret o zaman neyi bekliyorsun? Üret de kimsenin kapisinda yatma. Herkes de seni alkişlasin.

Motoruda üretiriiz. Sen hic canini sikma. Calismalar devam ediyor bildigin kadariyla.

Ama müsaade et gecici olarak disardan ithal edelim daha uzun menzillisini devreye sokmak icin.
Tabi tabi uretirsin. Uzun yillar sonra uretince gel yanima. Tabi onlar bir ust teknolojiye gecmemislerse...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2019, 16:12:39 »

Tabi tabi uretirsin. Uzun yillar sonra uretince gel yanima. Tabi onlar bir ust teknolojiye gecmemislerse...

Tamam o da doğru. Henüz şampiyonlar liginde olmassakta şimdilik iyi bir başlangıç olarak görüyorum. Ne yaparsan yap bu işler uzun zaman ister.

Hele MTU ve Rolls Royce boyutuna gelmek için en az bir 20 yıllı gözünden çıkar.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #23 : 10 Şubat 2019, 20:18:23 »

Tamam o da doğru. Henüz şampiyonlar liginde olmassakta şimdilik iyi bir başlangıç olarak görüyorum. Ne yaparsan yap bu işler uzun zaman ister.

Hele MTU ve Rolls Royce boyutuna gelmek için en az bir 20 yıllı gözünden çıkar.

20 yil sonra o adamlar micro ihalara gecerler. Gecen bir video vardi. Avuc ici kadar iha ile headshot yapiyorlar. Micro siha yani. Video futuristik ama 20 seneye gercek olur.

O 20 senede ne olur? Tr'deki acenteleri iyice semirir, yolunu tutar.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #24 : 10 Şubat 2019, 21:32:26 »
Gelecekte ne olur ne biter kimse bilemez. Şu anda Almanyadaki tartışmalar gibi. Ben Almanyadayim ve şu anda dünyanın en iyi araba üreticileri  burda ve hepsi bir çıkmaz içinde.  Elektirikli arabalar şu anda amerikan tesla ve japon, çinler çok önde,  motorlar var ama akü problemi var . Şu anda Almanyada bir elektirikli Akü üreticisi yok.  Daha yeni bir fabrika planlanıyor.  Benim demek istediğim gelecekte herşey olabilir . Şu anda Almanlar çok iyi ama gelen nesil biraz problemli ve pratik değil bürokrasi çok büyük.  Oyu fikirler var ama uygulanacak yok.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #25 : 10 Şubat 2019, 22:56:17 »
Aslinda bilebilir. Daha dogrusu ongorebilir. 2050'da ab dagilir, alman efsanesi de sona erer.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 11 Şubat 2019, 12:24:00 »
Dağılımı büyük ihtimal ama Almanlar kendilerine bir birlik kurabilir tarihten gelen dostluklarla. Mesele Almanya ve Avusturya bunun yanında slovenya,hirvat , kosova, arnavutluk , macar, çek , bosna bunlar almanlarla iş yapmak ister. AB açılımı türkiye için olmaz çünkü  maaşlar pahalı. Şu anda ben bir Makina üreticisi bir Şirkette çalışıyorum ölçüm mühendisiyim.  Ve Avrupayı Amerikaya gidiyorum, çek ve macarlar Alman şirketleri orda üretiyor yaklaşık 10 yıldan fazla AB deler ama aylıklar 400 - 500 euro civarı bu 6 gün, 3 vardiye.  Yanı işçi maaşı bir asgari ücret,  alış veriş sektörü Almanların Elinde yani fiyatlar aynı almanyadaki gibi. Almanyada askeri ücret 1500 euro civarı . O yüzden türkiye cazip değil,  o

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 12 Şubat 2019, 16:00:00 »
   Motor tartışması açılmışken hatırlatalım https://twitter.com/TyrannosurusRex/status/1094148494800113664 Böyle bir motoru üretmek çok da uzun sürmeyecektir.Burada bahsedilen motor üretildiği zaman GEZGİN SF ve SOM-ER gibi uzun menzilli SF lerin de envanterimize gireceği düşünülebilir.
    Bu MTCR anlaşması biraz da politik bir olay.Elinde teknoloji olan bir ülke işine geldiği zaman çok da güzel deliveriyor bu anlaşmayı.Mesela Polonyaya satılan 900-1000 km menzilli JASSM-ER füzeleri.Bunlardan biz istesek satarlar mıydı sizce?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #28 : 13 Şubat 2019, 23:22:44 »

Bu geliştirilen ihalar Reaper seviyesinde . Amerikadan bu alanda bir 10 sene gerideyiz. Tabi Turbofan motorlu alanda dahada gerideyiz ama emin ol akıncı ve anka II artık son turboprop uçaklar .

Anka 2 turboprop motorlu mu? ???

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 13 Şubat 2019, 23:29:41 »

Bu geliştirilen ihalar Reaper seviyesinde . Amerikadan bu alanda bir 10 sene gerideyiz. Tabi Turbofan motorlu alanda dahada gerideyiz ama emin ol akıncı ve anka II artık son turboprop uçaklar .

Anka 2 turboprop motorlu mu? ???

Doğru turbo dizel. Hava taşıtı ve pervane işin içine girince karışıyor.
Savaş Var Denildiğinde Biz;