Gönderen Konu: Project 2300E Storm Uçak Gemisi  (Okunma sayısı 2016 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

  • 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 2458
  • 267
  • DefenceTurk.com
Ynt: Project 2300E Storm Uçak Gemisi
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2019, 14:50:47 »
Ekonomik sebeplerden dolayı bu projede iptal olacaktır.

Bencede olsun. Rusya bir konuda bence yanlış yapıyor. Abi tamam bu uçak gemilerini yapıyorsun da neden yapıyorsun ? Bunu ekonomik bir amaçla bağdaştırabiliyormusun ? Hadi amerika Dünyayı filolarına parselleyip istediği ülkeye kıyılarına filo çekip gözdağıyla mal satıyor ? Sen ne satacaksın ? Doğalgaz ? böyle bi teknolojik ve ekonomik sanayi ve sinai ürün gamın var mı ? Yok.  Çinin var mesela onun için bu yollar mübah. Ekonomik dayanakta var. Ama sen yok ?

Bunu zaten çok seneler önce sovyetler düşünmüş ve karar vermiş denizaltılara ve silahla yüklü uzun menzilli füze kruvazörlerine yönelmiş. Sen git denizaltılarını standartizeleştir. Nükleer olmayanların vuruş kabiliyetini arttır aip kabiliyeti kazandır. Stealth mega aesa radarları ve gelişmiş hipersonik anti gemi füzeleri olan kruvazörler yap.

Aynı şekilde “biz niye uçak gemisi istiyoruz?” diye de düşünüyorum. Hadi Rusyanın doğalgaz piyasası var ve Küba gibi Güney Amerika gibi müttefikleri var.

Aslında bizde uçak gemisi istemiyorduk. Ancak yaptığımız lhd'lerin böyle bir kabiliyeti olduğundan ve F-35 gibi bir uçakta alacakken neden olmasın dedik kolay ve ucuz yoldan bir filo F-35 bir deniz filosu için veya çıkarma filosu için büyük bir güç çarpanıdır.
Savaş Var Denildiğinde Biz;