FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY > Fuarlar, Geziler ve Tatbikatlar / Expositions, Travel and Military Exercises

Büyük şov başlıyor... Eurasia Airshow, 25-29 Nisan 2018

(1/2) > >>

EfsaneANKA:
http://nabizapp.com/jump.php?id=12428915

EfsaneANKA:
Uçak Ve Helikopterlerin Görsel Şovları Nefes Kesti
https://www.youtube.com/watch?v=r--1JEx-kn4&t=3s
Türkiye’nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow'da, dünyada sadece bir adet bulunan Katar Airways'e ait Airbus A350-1000 yolcu uçağı ile Türk Hava Yolları'nın kargo uçağı büyük ilgi gördü. Uçak ve helikopterlerin şovları da ilgiyle izlendi.

Eurasia Airshow, Antalya Uluslararası Havalimanı'nda uçakların sergilenmesi ve gösterilerle devam ediyor. 400 firmanın katıldığı fuara Rusya ve Ukrayna yoğun katılım gösterdi. Yaklaşık 400 bin ziyaretçi gelmesi beklenen fuarın 10 milyar dolarlık iş hacmi oluşturulması hedefleniyor. Antalya ekonomisine de 200 milyon liralık katkı vermesi öngörülen fuar kapsamında Türk polisi, sahil güvenlik ve jandarma hava kuvvetlerinin alandaki gösterileri ilgiyle izlendi. Sıcak havaya rağmen katılımcılar alandaki birbirinden ilginç ve dev uçakları inceledi.67 ton ağırlığındaki Ukrayna’nın AN-70 Antonov model dev uçağının kalkışı ve havadaki manevraları büyük beğeni topladı. Alandaki onlarca uçağı inceleyen ve bol bol hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, uçaklara dokunma fırsatı da yakaladı.

“Bu uçakta yaşam var”

Statik sergileme alanında fuarın en gözde uçağı ise dünyada sadece bir adet olan Katar Airways'e ait Airbus A350-1000 model yolcu uçağı oldu. Kapalı kapılar ardında 6 kişilik ailelik özel bölüm, 46 business, 281 ekonomik koltuğu ile dünyada tek olan uçakta konfor ve özel yaşam ön planda tutulduğu bildirildi. Bir aydır Katar'dan (Doha) Londra'ya uçan uçakta her koltuk masaj yapma özelliğine sahipken, koltuklar yatak haline gelebiliyor. Doha'dan Londra'ya business koltukta uçmak isteyen bir kişi tek yön için 12 bin ile 15 bin arasında Katar Riyali ödüyor. Fuarda Dünyanın en hızlı ultra uzun mesafe Katar Executive G650ER business jeti de katılımcıların ziyaret ettiği uçaklar arasında yer aldı.

“THY’nin kargo uçağı”

Fuarın diğer gözde uçağı ise Türk Hava Yolları'na ait kargo uçağı oldu. Boeing 777 tipi kargo uçağı THY'nin en yeni ve en büyük kargo uçağı ve tam 106 tonluk kargo taşıyabiliyor. 44 metre uzunluğunda ve iki kat olarak tasarlanan uçak, 10,5 saat havada kalabiliyor ve 9 bin 500 kilometre yol alıyor.Kıtalar arası kargo taşıma imkanı sağlayan uçakta, canlı hayvan, bozulabilir gıdalar ile tehlikeli maddeler rahatlıkla taşınabiliyor. THY'nin bu özelliklere sahip iki kargo uçağı, 2017 yılının aralık ayından bu yana hizmette olduğu kaydedildi.

EfsaneANKA:
Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, hafta sonu halkın ziyaretine açılacak. 300 bin kişinin fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.
GÖKSEL YILDIRIM - Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, hafta sonu büyük bir heyecana sahne olacak.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Anadolu Ajansının "Global İletişim Ortağı" olduğu Türkiye'nin şova dayalı ilk havacılık fuarı Eurasia Airshow, hafta sonu halkın ziyaretine açılacak.

Etkinliğin organizatörü Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fuar kapsamında dünyanın ikinci büyük kargo uçağı Antonov 124'ün yarın sabah itibarıyla Antalya'ya ineceğini ve sergilenmeye başlanacağını bildirdi. Kurt, "Bu Türkiye'de ilk olacak ve Antonov 124 Türkiye'de ilk kez gösteri uçuşu gerçekleştirecek." dedi.

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları ile Türk Hava Yollarına ait bir uçağın da ortak kol uçuşu yapacağını dile getiren Kurt, "Bu da Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek. Bir sivil uçakla askeri uçak ekipleri aynı anda gösteriyi ilk kez Türkiye'de yapacaklar. Doyumsuz bir seyir zevki olacak" diye konuştu.

Halkın etkinliğe yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kurt, taleplerin 50 bini geçtiğini, hafta sonu 300 bin kişinin üzerinde bir seyirci kitlesini beklediklerini bildirdi.
http://nabizapp.com/jump.php?id=12505730
https://www.haberler.com/eurasia-airshow-ilklere-sahne-olacak-10796773-haberi/
Türk Yıldızları 28 - 29 Nisan Antalya Gösterisi
Türk Yıldızları "Antalya Havalimanında gün boyu sürecek Eurasia etkinlikleri kapsamındaki gösterilerimiz Cumartesi ve Pazar günü saat 16:45'de başlayacaktır."
https://www.youtube.com/watch?v=-2CrqItbBJ4

EfsaneANKA:
'Türkiye'nin girişimiyle başladı'
Antalya’da düzenlenen Eurasia Airshow fuarında Türkiye ile Ukrayna’nın birlikte geliştirdiği An-188 tipi askeri nakliye uçağı projesinin tanıtımının yapıldığı duyuruldu.
Ukrayna'nın devlet uçak üretim şirketi Antonov'un Facebook'tan yaptığı açıklamada, şu anda yeni uçağın uygulama projelerinin üzerinde çalışıldığı kaydedildi.
Şirketin yayınladığı metinde, Türkiye'de düzenlenen Eurasia Airshow fuarında Türk-Ukrayna projesi An-188'in bugün basın mensuplarına tanıtıldığı ifade edildi.
2 YIL ÖNCE BAŞLANDI

 Antonov Başkan vekili Aleksandr Los, bu program üzerindeki çalışmaların Türkiye'nin girişimiyle yaklaşık 2 yıl önce başladığı, bir dizi memorandum imzalandığı ve yol haritasının geliştirildiği bilgisini verdi.
https://www.yeniakit.com.tr/foto-galeri/turkiyenin-kamikazeleri-dunyanin-ilgisini-cekti-15339

カメせ:

--- Alıntı ---Antalya’ya askeri hava aracı akını.

20-26 Nisan 2020 tarihlerinde Antalya Uluslararası Havaalanı’nda ikinci kez düzenlenecek olan Eurasia Airshow 2020’ye katılım gösterecek hava araçları belli oldu.

İlk defa 2018 yılında düzenlenen Eurasia Airshow’a; Gripen, MiG-29, An-124, T-129 ATAK, A330MRTT gibi birçok askeri/sivil hava aracı katılmış ve gerek sektör profesyonelleri gerekse halk tarafından yoğun ilgi gösterilmişti. Toplamda 67 ülkeden 27.256’si profesyonel olmak üzere 157.000’den fazla kişinin ziyaret ettiği Eurasia Airshow 2018’e, 73 ülkeden 168 askeri/sivil delegasyon katılmış ve 100 adetten fazla uçuş gösterisi icra edilmişti. 20-26 Nisan 2020 tarihlerinde ikinci kez kapılarını açmaya hazırlanan Eurasia Airshow’a katılacak hava araçları belli olmaya başladı.


https://www.savunmasanayist.com/eurasia-airshow-2020/amp/?__twitter_impression=true
--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git