Gönderen Konu: Türkiye Ekonomisi  (Okunma sayısı 75324 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye Ekonomisi
« Yanıtla #170 : 22 Mayıs 2020, 11:53:00 »
Alıntı
Anadolu sütüne Çin yolu açıldı.

Mevzu peynirden teyağı ve süt tozuna kadar en az 6 milyar dolarlık süt ürünleri pazarı.

mp.weixin.qq.com/s/LQSvSOCoxsanQWx9-McQHA
https://mobile.twitter.com/Dragonomi/status/1263738156735750144

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #171 : 09 Haziran 2020, 13:20:36 »
Alıntı

Brezilya’ya 650 Adet Solunum Cihazı İhraç Edildi.
Biosys

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #172 : 09 Haziran 2020, 13:37:07 »
Tanesi 17.500 dolar çok iyi para yapıyor.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #173 : 09 Haziran 2020, 13:40:36 »
Tanesi 17.500 dolar çok iyi para yapıyor.

Ben kolay begenmem. Ama 1 milyar dolar ediyor dediginiz gibiyse. Aselsan biraksin silah isini bence.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #174 : 09 Haziran 2020, 13:45:45 »
Aslında sağlık sistemlerine biraz kafa yorsak ki ASELSAN yapıyor. Çok iyi paralar var birde dolar bazında oh oh maşallah. Birde Cumhurbaşkanımız 60.000 adet sipariş geldiğini söyledi şimdi ki dolar kuru ile bir solunum cihazı aşağı yukarı 120.000 TL yapıyor.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #175 : 09 Haziran 2020, 14:22:13 »
Aslında sağlık sistemlerine biraz kafa yorsak ki ASELSAN yapıyor. Çok iyi paralar var birde dolar bazında oh oh maşallah. Birde Cumhurbaşkanımız 60.000 adet sipariş geldiğini söyledi şimdi ki dolar kuru ile bir solunum cihazı aşağı yukarı 120.000 TL yapıyor.

Mantıklı olanda bu hocam , eğer sen her sene ülkenin en parlak beyinlerinin büyük kısmını tıp fakültelerine veriyorsan , ülkende her yere devasa şehir hastaneleri kuruyorsan , sağlık turizmin iyiyse , yapman gereken ilaç ve tıbbi araç gereç alanında milli bir altyapı kurmak ilk ithalatı sonlandırmak sonrada ihracatı tetiklemek zaten merkez bir konumda olduğumuzdan bu yolla çok para kazanacağımızdan eminim.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #176 : 09 Haziran 2020, 15:07:20 »
"En parlak beyinler Tıp bölümüne gidiyor."

Aslında çok irdelenmesi gereken bir cümle... Savunma sanayi bu öğrencilere burs sağlayıp savunma sanayi ile ilgili mühendislik bölümlerine çekmeli.
Atıyorum Lys 'de ilk 2000 öğrenciye ayda 3000 tl burs Alanlarında mezun olunca savunma şirketlerinde 5  yıl çalışma şartıyla mesela.

Her tara doktor avukat doldu. Metalürji mühendisi lazım , malzeme mühendisi lazım sensör-optik  vb sistem mühendisi lazım vs vs...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #177 : 09 Haziran 2020, 15:13:16 »

Aslında çok irdelenmesi gereken bir cümle... Savunma sanayi bu öğrencilere burs sağlayıp savunma sanayi ile ilgili mühendislik bölümlerine çekmeli.
Atıyorum Lys 'de ilk 2000 öğrenciye ayda 3000 tl burs Alanlarında mezun olunca savunma şirketlerinde 5  yıl çalışma şartıyla mesela.

Her tara doktor avukat doldu. Metalürji mühendisi lazım , malzeme mühendisi lazım sensör-optik  vb sistem mühendisi lazım vs vs...

O tür şeyler için iş garantili özelleşmiş eğitim veren üniversiteler lazım hocam ; Atıyorum , Cerrahpaşa Tıp Üniversiteis, Atıyorum İstanbul Mühendislik Üniversitesi veya Savunma Sanayi Üniversitesi, Konya Ziraat Üniversitesi gibi .
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #178 : 09 Haziran 2020, 15:22:19 »

O tür şeyler için iş garantili özelleşmiş eğitim veren üniversiteler lazım hocam ; Atıyorum , Cerrahpaşa Tıp Üniversiteis, Atıyorum İstanbul Mühendislik Üniversitesi veya Savunma Sanayi Üniversitesi, Konya Ziraat Üniversitesi gibi .

Hocam ben bunu yıllardır savunuyorum 205 üniversitemiz var. 4 tanesi de savunma sistemleri üniversitesine dönüştürmek neden kimsenin aklına gelmiyor.
Savunma sanayinde para -iş gücü ihtiyacı olduğunu da anladı herkes...Buraya talep çok olur...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #179 : 09 Haziran 2020, 15:39:21 »
Mantıklı olanda bu hocam , eğer sen her sene ülkenin en parlak beyinlerinin büyük kısmını tıp fakültelerine veriyorsan , ülkende her yere devasa şehir hastaneleri kuruyorsan , sağlık turizmin iyiyse , yapman gereken ilaç ve tıbbi araç gereç alanında milli bir altyapı kurmak ilk ithalatı sonlandırmak sonrada ihracatı tetiklemek zaten merkez bir konumda olduğumuzdan bu yolla çok para kazanacağımızdan eminim.

Bence fazla Ticari bir bakis oldu gibi ;)

Ulkemizdeki saglik alanindaki sorunlarimiz temelden basliyor. Tip fakultelerinin yetersizligi.Dr larimizin buyuk bir bolumunun ilk kadavra ile karsilasmalari ancak mezuniyet sonrasina denk gelebiliyor " Yani verilen egitim agirlikli olarak teoriye bagli".Saglik alaninda calisanlarimizin aldiklari maasa ozluk haklarina ve calisma sartlarina hic deginmiyorum. Hali ile butun temel sorunlarimizi alt alta koydugumuzda  saglik kalitemiz de ortaya cikar.

Vatandasina temel saglik hizmetinden ilerisini vermekte zorlanan ulkem de, koca sehir hastaneleri olmus ne yazar.

" Dr, Saglikci dedigin kitlenin zor gunlerinde yaptiklari fedakarliklarin karsiligini ancak kuru alkisla yetinildigi veya hasta yakinlari tarafindan gun asiri dayak yiyen saglik personelinin haberlerini boy boy okudugumuz, adaletin kendilerini savunmadigi saglikcilarin oldugu ulkeden bahsediyoruz .

Parali kesimin yararlandigi saglik sisteminden veya yabancinin yaralandigi saglik turiziminden degil.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2020, 16:01:58 Gönderen: metin62 »