Gönderen Konu: Simülasyon ve Yapay Zeka  (Okunma sayısı 4632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: Simülasyon ve Yapay Zeka
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2024, 09:46:07 »

Sayın Putty

Fikirlerinize katılıyorum ve arttırıyorum, yapay zeka, uygarlık tarihimizin en korkutucu sıçrama tahtası olacak, ateşin bulunması veya elektrik ile kıyaslanamaz bir şafak arefesindeyiz.

Yapay zeka algoritmalarına hakim uluslar hariç diğer uluslar Dünya arenasından silinecekler, eğer ortak etik kurallar kabul edilmezse ileride Dünya üzerinde bir elin parmakları kadar milletler kalacaktır.

Hiç abartmadan söylemek gerekirse, insanlığın sonunu getirebilecek bir konudan bahsediyoruz.

Gerçekten öyle. İnsan aklı kuantum fiziği değil hadron çarpıştırıcısında aranan atom altı parçacıklar değil kara delik gibi öte galaksiler gibi zamanın sırrı gibi insan kabiliyetini aşan zorlukta bir şey değil. Akıl zeka beyin düşünme bunlar çok basit bir yapıda beyinde olan atom üstü hücre bazında çalışan mikroskopla bakınca bile görülen seviyede insanın çözebileceği simüle edebileceği bir şey. Akıl Allah'ın katından gelen anlaşılamaz çözülemez bir şey değildir. İnsanlar aklı çözme yoluna girdiler her sene ikiye katlanarak gelişiyor ve on yıl sonrayı kimse hayal edemiyor. Olmaz sanıyoruz ama olacak bu çok kesin bir şey. Taşlar üst üste kondu her mevsim eskisini katlayan gölgede bırakan şeyler ortaya çıkıyor. Bu treni kaçıran kahrolabilir. Beyin basit bir makinedir çözülemez hiç bir yanı yok insanlar çok daha iyisini yapma yoluna girdi
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2024, 09:49:21 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 10 Nisan 2024, 12:40:25 »
Bu treni kaçıran kahrolabilir.

"olabilir" Değil Sayın putty, kesinlikle ama kesinlikle, olacak!! Şansa falan kalmaz bu iş.

Küresel ısınmadan dolayı herkes 10 sene içinde mevta olmazsa elbette. Sadece ve sadece, o tarzda bir kıyamet senaryosunda bu süreç akamete uğrar...

Motor olayına asıl bu yüzden çok üzülüyorum. Motordaki gerilik, bizi yapay zekada da geri bırakıyor. Çok değerli kaynaklarımızı ve daha da değerli zamanımızı çalıyor. Motor dosyasını bir an evvel kapatmalıyız ve tüm enerjimizi yapay zekaya vermeliyiz.
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2024, 12:42:09 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #22 : 10 Nisan 2024, 19:37:54 »

Sayın Putty

Fikirlerinize katılıyorum ve arttırıyorum, yapay zeka, uygarlık tarihimizin en korkutucu sıçrama tahtası olacak, ateşin bulunması veya elektrik ile kıyaslanamaz bir şafak arefesindeyiz.

Yapay zeka algoritmalarına hakim uluslar hariç diğer uluslar Dünya arenasından silinecekler, eğer ortak etik kurallar kabul edilmezse ileride Dünya üzerinde bir elin parmakları kadar milletler kalacaktır.

Hiç abartmadan söylemek gerekirse, insanlığın sonunu getirebilecek bir konudan bahsediyoruz.

Gerçekten öyle. İnsan aklı kuantum fiziği değil hadron çarpıştırıcısında aranan atom altı parçacıklar değil kara delik gibi öte galaksiler gibi zamanın sırrı gibi insan kabiliyetini aşan zorlukta bir şey değil. Akıl zeka beyin düşünme bunlar çok basit bir yapıda beyinde olan atom üstü hücre bazında çalışan mikroskopla bakınca bile görülen seviyede insanın çözebileceği simüle edebileceği bir şey. Akıl Allah'ın katından gelen anlaşılamaz çözülemez bir şey değildir. İnsanlar aklı çözme yoluna girdiler her sene ikiye katlanarak gelişiyor ve on yıl sonrayı kimse hayal edemiyor. Olmaz sanıyoruz ama olacak bu çok kesin bir şey. Taşlar üst üste kondu her mevsim eskisini katlayan gölgede bırakan şeyler ortaya çıkıyor. Bu treni kaçıran kahrolabilir. Beyin basit bir makinedir çözülemez hiç bir yanı yok insanlar çok daha iyisini yapma yoluna girdi

""Akıl Allah'ın katından gelen anlaşılamaz çözülemez bir şey değildir."" KATILMIYORUM
""Akıl zeka beyin düşünme bunlar çok basit bir yapıda beyinde olan atom üstü hücre bazında çalışan mikroskopla bakınca bile görülen seviyede insanın çözebileceği simüle edebileceği bir şey."" KATILMIYORUM
""Akıl Allah'ın katından gelen anlaşılamaz çözülemez bir şey değildir.""  KATILMIYORUM
""Beyin basit bir makinedir çözülemez hiç bir yanı yok"" KESİNLİKLE KATILMIYORUM ÇOK YANLIŞ BİR ÇIKARIM.