Gönderen Konu: Guneydogu`da tehditlerle bir seçim yarışı yaşanmıştır  (Okunma sayısı 3598 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siyah

  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 92
  • 0
Başbakan Erdoğan Londra’da düzenlediği basın toplantısında Güneydoğu’da yerel seçimlerin tehdit altında yapıldığını açıkladı: “Yani buna demokratik ortamdır diyemem”

Başbakan Erdoğan, G-20 zirvesi için gittiği Londra’da düzenlediği basın toplantısında yerli ve yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan Konakladığı The Dorchester Otel’de’ki basın toplantısında bir gazetecinin Genelkurmay’ın Güneydoğu’da alınan seçim sonuçlarına ilişkin açıklamasının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

DEMOKRATİK DİYEMEM: Bunu değerlendirme yetkisi bende değil. Kişisel bir değerlendirme, o bende kalmalı. Her açıklama sahibi bu değerlendirmeyi halka verdiği gibi, tabii ki kişisel olarak bir değerlendirme varsa o bende kalmalı. Çünkü ben de şu anda yetkili konumdayım ve o bölgede seçim yarışının içinden çıkmış birisiyim. Hangi şartlarda nasıl bir seçim yaşadığımızı açıkladık. Yani tehditlerle bir seçim yarışı orada yaşanmıştır. Vatandaşlar evlerinin altından atılmış mektuplarla ciddi tehditler almıştır. Yani demokratik ortamdır buna diyemem.

PARTİMİZ BİRİNCİDİR: Sıkıntılı bir ortamda ne yazık ki Güneydoğuda bir seçim yaşanmıştır. Ama buna rağmen birilerinin iddia ettiği gibi, şu anda seçimin oradaki neticesinde, Güneydoğu’da da Doğuda da yüzde 34,24 gibi bir oy oranıyla, miktara vurduğunuz zaman da miktarla da partimiz yine birinci parti olarak çıkmıştır. Güneydoğuda da Doğu Anadolu’da da, bunun altını özellikle çiziyorum.

GENELKURMAY: Üzerinde düşünüyoruz

GENELKURMAY Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak haftalık basın toplantısında, Genelkurmay Başkanlığı’nın, gazetecilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki yerel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinin istemesi üzerine seçim sonuçlarına ilişkin bir değerlendirme yapmalarının mümkün olmadığını söyledi. Tuğgeneral Gürak, “Ancak bu durum özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinde alınan sonuçların nedenleri üzerinde düşünmemize de engel değildir” dedi.

TEHDİT BİLDİRİSİ

Van’da seçimlerden bir gece önce bazı evlerin önüne kendilerini Halk Fedai İntikam Birlikleri olarak tanıtan kişiler tehdit bildirileri atmıştı. Erdoğan’ın Londra’daki konuşmasında atıfta bulunduğu bildirilerde DTP’ye oy vermeyenlere tehditler savruluyordu.

vatan

Çevrimdışı SKYWOLF

  • SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 44306
  • 614
Ynt: Guneydogu`da tehditlerle bir seçim yarışı yaşanmıştır
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2009, 18:00:42 »
Partilerinin adları sözde demokratik. Her fırsatta insan hakları feryadını basan bu varlıkların esasen ne kadar demokrasi aşığı olduğunu bizler gayet iyi biliyoruz.

Baskı, tehdit ve faşist düzenle yönetilen herşeyin sonu gibi bir gün bunların da sonu gelecek.

Ayrıca bu konuda veryansın edecek son kişinin başbakan olması gerektiğini düşünüyorum. Öyle ki şikayetçi olduğu durumun gerçekleşmesi için adeta elinden gelen herşeyi yaptı. "Görünen köy kılavuz istemez" diyenlere oy kaygısıyla kulaklarını tıkayacağına, bu günlerin değerlendirmesini o zamanlar yapması gerekirdi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com