Gönderen Konu: HÜRJET  (Okunma sayısı 10918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +35/-46
Ynt: HÜRJET
« Yanıtla #80 : 10 Aralık 2018, 22:10:20 »
2700kg biraz komik geliyor. Hurjet isterlerine baktim hemen hemen Koreli K-50 ucagi ile uyusuyor.

Hemen hemen ayni uzunluk, ayni motor gucu, ayni agirlik  ama faydali yuke gelince yari yariya nasil oluyor?
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2018, 22:11:27 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +30/-16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 10 Aralık 2018, 22:45:32 »
2700kg biraz komik geliyor. Hurjet isterlerine baktim hemen hemen Koreli K-50 ucagi ile uyusuyor.

Hemen hemen ayni uzunluk, ayni motor gucu, ayni agirlik  ama faydali yuke gelince yari yariya nasil oluyor?

Ayrıca maksimim kalkış ağırlığı ne kadar, ne kadar yakıt alıyor bu bilgiler de verilmemiş. Silah yükü az olduğuna göre yukarıda yazdığım performansları T-50`den az olacağı kesin diyebiliriz.

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +2/-0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 11 Aralık 2018, 02:48:19 »

acaba az gösterip üretilince de bakın normalden daha iyi yaptık demek için mi ya da hedeflenen kapasite ye ulaşamayınca yapamadı demesinler gibisinden mi bi amaç var?
bu arada fırlatma koltuğu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +231/-37
« Yanıtla #83 : 11 Aralık 2018, 08:20:03 »
Hürjet'in fırlatma koltuğu hakkında bilgim yok. Bu zamanda fırlatma koltuğu olmayan bir eğitim taarruz uçağı olabilir mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +144/-198
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 11 Aralık 2018, 11:40:43 »
İniş takımları fırlatma koltuğu kanopi kapağı ve tabi motoru saymaya gerek yok bunlar çok daha sonra endüstrinin el atacağı işler. Baştan yerli uçak diye yerli fırlatma koltuğuda beklemek yanlış olur. Ayrıca koltuk çok niş bir teknoloji dünyada bir kaç güvenilir imalatçısı var belkide motordan bile sonra en son yerlileşecek olan bile olabilir. İniş takımlarıda öyle ama onda biraz yerli hareketlenme var tahminimce ilk ortaya çıkacak olan o olur. Bizim mevzumuz gövde avionikler radar yazılım silahlar şu an için.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2018, 11:42:11 Gönderen: serkan »