Gönderen Konu: ABD askerinin yerini ifşa eden uygulama  (Okunma sayısı 4708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
Ynt: ABD askerinin yerini ifşa eden uygulama
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2018, 12:19:52 »
Yabgu'ya katılıyorum bu operasyonda nihayetinde Türk Silahlı Kuvvetlerini temsil ediyorsun yaptığın davranış ve  sözlerde bu kurumu bağlar.Bu işe daha profesyonel bakıp profesyonelce davranılmalı bu bir iştir nihayetinde.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2018, 13:09:59 »
Sayın İstiklalFM ; Türkiye Cumhuriyeti devletinde herkes istediği dini yaşar ve mensubu olduğu dinin gerekli vecibelerini yerine getirebilir. Buna askerde dahil. Fakat üstünüzde Türk silahlı kuvvetleri kamuflajı var iken kısaca Türk silahlı kuvvetlerini temsil ediyorsanız biraz ciddiyet gerekiyor. Ha bu kamuflajlı ibadet edemezsiniz demek değildir. kamuflajla namaz kılan askerden rahatsızlık duymuyorum.Kimse duymuyor. Bu ülkenin dini 50 yıl öncede aynıydı. Ama hiçbir asker tekbir getirmiyordu. Bir müslüman ülkenin askerinin tekbir getirmemesi o ülkeyi ateist yapmaz heralde.  Tabiki herkes istediği şekilde istediği yerde tekbir getirebilir banane ama Türk askerleri , o kurumu temsil eden askerler kameraya bakarak tekbir getiremez. TSKyı aşırı islamlaştırarak neyi amaçlıyorsunuz ? 2002ye kadar ateist yada hristiyanlar mı vardı askerde de tekbir getirince milletin ordusu oluyor ? Ben bunu dini anlamda demiyorum. Yani birtek tekbirde değil Askerler kameraya bakarak yılışık yılışık tiplere girip istediklerini söyleyemez.Asker operasyonda iken instadan canlı yayın yapamaz. Konu mankeni gibi fotolar çekinip çakma mankenlik taslayamaz.Biz ne uyduruktan teyyare bir orduyuz nede cihatçıyız.biz şeriatla yönetilen bir ülkede değiliz. Mustafa Kemal Atatürkün bize emanet ettiği laik Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz ve TSKda arap zihniyetiyle donatılmış bir ordu değil. Din insanın kendisiyle Allah arasındadır.  bunu bir kuruma taşımanın lüzumu nedir ? TSK tekbir getirse kime ne ispat etmiş olacaksın. ? Benim annem - babam dedem ninem hepsi müslüman.Sabah ezanıyla kalkarlar akşama kadar tüm namazlarını eda ederler gün boyunca tarlada canları çıkar ama hiç tekbir çekerek gezmezler. Şimdi senin savundukların müslümanda bunlar değil mi ? Bende biliyorum kültürümüzün Allah Allah nidalarıyla savaştıgını.Lakin şuan o an değil. Türk ordusu disiplindir.Her yaptıgı harekette tekbir getirmek Türk ordusunun yaptığı birşey değildir. Siz arapların cihatcılarıyla karıştırıyorsunuz sanırım Türk askerini. Ha ben şimdi bunları yazdım ya din düşmanı sayılırım bu zihniyette. Ayrıca ülkem için herşeyi söylerim. Ülkem bok çukuruna gidiyorsa tabiki konuşcam. Bunaun haddim olup olmamasını söylemekte HİÇ KİMSENİN haddi olamaz.
Ben size bir konu hariç katıldığımı belirttim instagram vs. hiç o konuyu tekrar açmayacağım. Katılmadığım konu da bellidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dini yoktur. Ama TSK'yı oluşturan insanların dini vardır. Bu ülkede kimin hangi dine mensup olduğu beni hiç ilgilendirmez. Ancak Türk askerinin Tekbir getirerek savaşması niye araplaşmak oluyor. Arapların dinimi bu. Eğer manevi olarak kuvvet alıyorsa her an bunu söyleyebilir. Siz bana cephede savaşırken bağırdığında yerini belli ediyor zaafiyet oluşturuyor deseniz tamam. Ayrıca 2002 ile ne alakası var? 2002 takıntısı olan biri değilim, o tür takıntısı olan insanlara bunları söyleyin. Bu ülkenin Askeri bundan önceki savaşlarda tekbir getirmiyor muydu? Allah Allah nidalarıya savaşmıyor muydu? Şu "arap cihatçilar" lafını da anlamıyorum her cihada çıktım diyen cihat mı yapmış oluyor? Her gün birisi çıkıp TSK şunu yapıyor diye yaftalayıp duruyor. Herkes  TSK'yı artık ileri gidip Türk Askerini şekillendirmeye çalışıyor. "Ha ben şimdi bunları yazdım ya din düşmanı sayılırım bu zihniyette." bunu bana dediğinizi düşünmüyorum ben o zihniyette birisi değilim. Din ile ilgili görüşleriniz sizi bağlar beni değil. Ancak TSK ve onun mensuplarına sürekli fütursuzca laf ediliyor. TSK'ya ve mensuplarını haksız bir şekilde karalamak  kimsenin haddine değildir.
Karalamak ? yahu bir tarafımıza ayı kaçmış kurtaramıyoruz sen karalamak diyorsun. TSK denen kurumun prestiji yerlerde diyorum. Bunu sadece tekbire baglamıyorum. Düzensiz kılık kıyafetten tut , askerlerin operasyondaki davranışları olsun , her gördükleri kameralara el kol sallamalar olsun bunlar masum görünebilir ama TSKyı bana göre yıpratan davranışlar. Neden 2002 diyorum çünki laik generallerin ergenekon kumpası altında tasviyesi olsun , yine mevcut sistemin sayesinde subay okullarına yerleşen fetöcüler yüzünden Atatürkçü komutanların önünün kesilmesi , bazı yalanlarla dolanlarla kendisinden olmayan subayların ihraç edilmesi inkar mı edeceksin bunları ? Olmadı mı bunlar bu ülkede. Vatansever generaller ergenekondan içeri alınırken mevcut sistem taraftarları kendini "cia raporunda geçiyor TSK ilk defa Türklerin eline geçti" yalanlarıyla orgazm ediyordu. Gördük TSKdaki Türk subayları 15 temmuzda... yine koşup gelen ergenekon tutuklusu subaylardı. Atatürkçü laik çağdaş asker yapılanmasından "ne olursan ol yine gel" kafasına geçtik. Belki o günün şartlarında teknoloji bu kadar gelişmiş değildi bilmiyorduk ama askerin bu kadar telefon sevdalısı olması beni kızdırıyor ve yine diyorum ben kimsenin dinine tekbirine karışmıyorum. Herkes kamuflajlı yada sivil ibadeti tabiki yapabilir bu onun en dogal hakkı. Bak surda cizrede alınan bölgelerden sonra tekbir getirmeler beni rahatsız etmiyordu. Bu bir zafer sembolü gibi birşeydi. Ama aşırısı orduyu islamcı çizgiye götürüyor. Bir Türk askeri düşmanını öldürdükten sonra eline telefonu alıp ölkdürdüğü pkklı yada her ne haltsa onu çekip tekbir çekmesi beni rahatsız eder.Türk askeri bu değildir. Türk askeri karşısındakini öldürdüğü an onunla işi bitmiştir. Ayrıca chngrninde dediği gibi bu bir meslek sonucta karşılığında para alıyorsun. mesleki olarakta profesyonel olman lazım.Bizi o sana göre cihatcı olan arap unsurlarından ayıran en büyük özelliğimiz bu konuda profesyonel olmamız. Yahu ir TSKmız var sahip çıkalım diyorum. Asker istediği yerde tekbirini çeksin ama o kamuflaj üstünde iken biraz daha ciddi olsun diyorum kötü mü konuşuyoruz.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2018, 13:12:44 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2018, 14:18:57 »
Yabgu eğer askerliğini yapmış yetişkin biriysen böyle zannetmen için sebepler var. Bizim bildiğimiz ordu ile bu TV de izlediğimiz ordu aynı değil biz döve döve disipline edilen zorunlu askerlerdik etrafımızda hep o şekil askerlikti ama bu adamlar profesyonel askerler hepsi .Profesyonel askerin askerliği içselleştirmiş olmasından gelen bir disiplinsizliği olabilir Tezat gibi geliyor ama öyledir. Disiplinsizlik de değilde daha çok tek düzensizlik gibi bir şey olur. Bizim gibi bakmaz tekmil vermez komutan görünce şak diye selam vermez sorulara bizim gibi cevap vermez silahı bizim gibi çapraz tutuşta tutmaz kimsede ona sormaz niye böyle diye. Bahsettiğim bordo bereli değil bizim ayarımız olan profesyonel komandolardan erlerden yani baksediyorum. Şimdi nereye baksan onları görüyorsun bizim gibi asker yok o savaşta hiç. Adam 5 yıldır er tek bir tokat yememiş tek bir hakaret işitmemiş onların askerliği daha doğru askerlik. biz eksi derecelerde nöbette gece altımıza korkudan kamuflajın altına eşofman giymedik onlar internetten altıkları eldivenleri filan takıyorlar. Disiplinsizlik değil profesyonellik olayı içselleştirmenin getirdiği bir görüntü aslında
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2018, 14:23:22 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2018, 14:53:30 »
Standart dışı yamalara ve peçlere'de izin verilmemeli...Evet bende seviyorum bazılarını güzel duruyor ama yine'de yasaklanmalı.

Tabur,tugay,bölük veya en azından manga düzeyinde askerlerin giydiği hemen her şey aynı olmalı.Farklı semboller ve işaretler sanki TSK'nın içinde farklı ideolojik gruplar varmış algısına sebep oluyor ..Bazıları ya birşey olmaz diyor ama her şeyin TSK'nın oterisin de olduğu algısını sağlamak için kurumsallaşma algısı için bu ufak ayrıntılar bile çok önemli.

Algıyı kesinlikle küçümsemeyin bunu normal hayatta da görüyoruz bir restoranda mağazada görüyoruz.Standart kıyafetlerin giyilmesi bizim gözümüzde daha iyi bir algı oluşturmasına neden olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2018, 15:02:03 »
Standart dışı yamalara ve peçlere'de izin verilmemeli...Evet bende seviyorum bazılarını güzel duruyor ama yine'de yasaklanmalı.

Tabur,tugay,bölük veya en azından manga düzeyinde askerlerin giydiği hemen her şey aynı olmalı.Farklı semboller ve işaretler sanki TSK'nın içinde farklı ideolojik gruplar varmış algısına sebep oluyor ..Bazıları ya birşey olmaz diyor ama her şeyin TSK'nın oterisin de olduğu algısını sağlamak için kurumsallaşma algısı için bu ufak ayrıntılar bile çok önemli.

Algıyı kesinlikle küçümsemeyin bunu normal hayatta da görüyoruz bir restoranda mağazada görüyoruz.Standart kıyafetlerin giyilmesi bizim gözümüzde daha iyi bir algı oluşturmasına neden olur.

+1
Askerlikte kıyafet yönetmeliği değişti galiba! Profesyonel olsun veya olmasın askerlik disiplini bazı zorunlulukları içeriyor. Biz havalar ısındığında en üst kademeden emir gelmeden üniformanın kolunu bile kıvıramıyorduk! Aynı birlikte, hatta aynı sınıfta olanların farklılığı olmamalı kıyafetlerinde!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2018, 15:34:42 »
Serkana katılıyorum. Abi yılların askeriye kafası diye birşey vardır. Ispartada çarşı iznine komandolar sivil , piyadeler kamuflaj ile çıkardı. Neden ? zamanında askerin biri bir kadına mı ne laf atmış olay büyümüş hangi birlikten oldugu anlaşılsın diye bu tip bir karar alınmış diye hikayeler duyardık. Bak bir laf atmadan dolayı sen koca birliği kamuflaj ile çarşıya çıkarıyorsun. Bu bir otoritedir. Doğru yada yanlış insandan insana göre değişir ama bana göre olması gereken katı kural budur. Ben tekbir kısmında olayın dini boyutundan ziyade kurumun yapısıyla ilgili olan kısmıyla ilgileniyorum. İstiklalFMe bu zihniyet beni din düşmanı görür diye yazarken ki amacım ordunun bu kafayla oluşmasını isteyen kesim var. Yarın birgün askere sakal bıyık serbest olursa hiç şaşırmam. Çünki o tarafa dogru gidiyoruz
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?