Gönderen Konu: İran Kadir'leri suya indirdi  (Okunma sayısı 7162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İran Kadir'leri suya indirdi
« : 10 Şubat 2012, 22:49:59 »

Hürriyet Planet
10 Şubat 2012
İran donanmasına Kadir sınıfı iki hafif denizaltı daha eklendi. Bu yeni denizaltılar sığ sularda hareket edebiliyor, torpido ateşleyebiliyor.
Associated Press'in haberine göre, İran resmi haber ajansı IRNA’ya konuşan Deniz Kuvvetleri Komutanı Habibullah Seyyari, Kadir sınıfı bu denizaltıların, donanmanın ihtiyaçlarını karşıladığını söyledi.
Tahran’ın yerli üretim Kadir’leri suya indirmesi, İran’ın deniz gücünün daha da artması anlamına geliyor.
İran, Batı’yla yaşadığı nükleer program kaynaklı gerginlikte, petrol endüstrisini hedef alan yaptırım paketlerine yanıt olarak Hürmüz Boğazı’nı kapatma tehdidinde bulunmuştu.
Tahran, Kasım ayında da üç adet Kadir denizaltısını filosuna eklemişti.
İran donanmasının elinde 12 adet hafif, üç adet de Rus yapımı denizaltı bulunduğu tahmin ediliyor ancak kesin sayı henüz açıklanmış değil.
http://www.hurriyet.com.tr/planet/19890688.asp
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 08:07:37 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı balıkcı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2012, 00:37:26 »
 Fotograf bir ''Kilo Class'' denizaltıya ait. Hürriyet koymuş işte. ''Ghadir-Class'' ise aşağıdaki denizaltı.

Çevrimdışı DENO

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2012, 02:34:51 »
Bu Kadir sınıfı denizaltılar tam dar boğaz ve iç denizlere göre düşünülmüş ve gayri nizami saldırı taktikleri ile yontulmuş donanmalar için. Şu Japonların 2.Dünya savaşında kullandıkları "cep denizaltıları" gibi amacı sadece düşman saldırı gemi ve denizaltılarına zarara vermek. Ha tabi çok yakın mesafelerde göre yaptıkları için vurulma olasılıkları ve personel güvenliği sorunları da var ama...

2-3 resimde benden olsun, son yaptıkları deniz tatbikatından...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2012, 08:09:26 »
Fotograf bir ''Kilo Class'' denizaltıya ait. Hürriyet koymuş işte. ''Ghadir-Class'' ise aşağıdaki denizaltı.

Doğrudur. Habercilerimizin bu konuda ne kadar yeteneksiz oldukları göstermek amacıyla resmi de ekledim haberle birlikte. Ama kaldırmak daha iyi gibi diyerek kaldırdım. :)
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2012, 20:25:20 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı swat

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 17:03:03 »
Denizaltının üzerinde gözebatan bir tank var nedir? mazot tankı misali :)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: İran Kadir'leri suya indirdi
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2020, 21:33:55 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2020, 21:56:49 »
Cep denizaltısı bu. İran'ın yaklaşımına da uygun aslında, boğaz kapatmak, asimetrik saldırılar vs vs işler için. Amaan neyse, bu ABD ve Çin'in sorunu, bizim değil. Onlar düşünsün çaresini, bize ne.
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2020, 21:58:15 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2020, 22:07:17 »
Tek diyeceğim şey Bune la
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2020, 23:07:52 »
Bu boyutlu bir cep denizaltısının modern bir Abd savaş gemisini batırması imkansız. Zaten bir torpido'yu bu cep denizaltısına koysak , torpidonun kıçı denizaltının dışında kalır...
Bizim Mam-L bombası gibi küçük torpido uydursalar da gemiyi batıramaz harp başlığı.

5-6 tanesi saldırsa aynı anda belki. Bu cep denizaltıları ne tür torpiller kullanabilir acaba?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #9 : 31 Mayıs 2020, 23:21:16 »
Bu boyutlu bir cep denizaltısının modern bir Abd savaş gemisini batırması imkansız. Zaten bir torpido'yu bu cep denizaltısına koysak , torpidonun kıçı denizaltının dışında kalır...
Bizim Mam-L bombası gibi küçük torpido uydursalar da gemiyi batıramaz harp başlığı.

5-6 tanesi saldırsa aynı anda belki. Bu cep denizaltıları ne tür torpiller kullanabilir acaba?

+1

Bu iyidi  ;D