Gönderen Konu: Mi-14 Haze (Polonya Deniz Kuvvetleri - Polish Navy)  (Okunma sayısı 2577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Mi-14 Haze (Polonya Deniz Kuvvetleri - Polish Navy)
« : 16 Ağustos 2016, 13:32:28 »
Mil Moscow Helicopter Plant
Mi-14 Haze
Polonya Deniz Kuvvetleri - Polish Navy
Marynarka Wojenna

« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2016, 14:12:08 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Mi-14 Haze (Polonya Deniz Kuvvetleri - Polish Navy)
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2016, 13:34:51 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2016, 13:50:53 »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2016, 14:23:18 »
Merak ettim acaba o radar üzerindeyken de suya inebiliyor mu...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2016, 14:26:12 »
Kısa bir araştırma sonucu cevabımı buldum :)

https://www.youtube.com/watch?v=3lONe0FyTzo

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2016, 14:45:06 »
Merak ettim acaba o radar üzerindeyken de suya inebiliyor mu...

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2016, 09:25:42 »
Şunlara bakıyorum da bizim Mi 17 lerde yaşadığımız perişanlığa üzülüyorum. Öküz gibi helikopterler herkes dağa taşa merhametsizce kullanabiliyor ama biz havalandıramadık bile neredeyse. Halbuki ne kadar faydalı koca gövdeli kapasiteli ağır yük helikopteri gibi helikopterler.
Şu helikoptere bakar mısınız neredeyse yeni aldığımız  CH 47 ler gibi ama hiç kullanamadık doğru düzgün. Lojistiğin standardizasyonun önemi işte.

beğen

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2016, 10:43:36 »
Mi-17'ler zaten istenerek degil zoraki alindi. Rusya o donem iflas etmisti ve Turkiyeye ya borclari sil ya da sana yerine silah vereyim dedi, bizde kabullenmek zorunda kaldik.

Keske bari S-300 sistemi filan alinsaydi
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 10:44:31 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2016, 10:55:21 »
Olsun sonuçta Afrika lıların bile kullanabildikleri helikopteri biz bir türlü uçuramadık. Azerbaycan uçuruyor biz uçuramadık. Rusya ambargomu uyguladı niye uçmasın. Çok büyük bir helikopter ağır yük helikopteri uh 60 ların Rus muadili değil CH 67 lerin Rus muadili bir helikopter bu. Pallerine bakın 6 tane mesela. Elimizde böyle bir araç varken biz bunca sene ağır yük helikoptersiz yaşadık buna üzülüyorum. Haha yeni CH 47 lerimiz geldi de bu sıkıntımız ortadan kalktı oysa 18 tane gibi çok büyük rakamda helikopterimiz vardı kağıt üstünde. Yunanlıların CH 47 lerine imreniyorken bizim de 18 tane mi 17 miz olması gerekiyordu. Orman bakanlığının rus helikopterleri var ama TSK leri bunları kullanamadı. Yeri boş kaldıda onun için diyorum onu kullanmadıkta yerine UH 60 kullandık diyebileceğimiz bir şey değil.
beğen