Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 181722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #320 : 27 Mayıs 2020, 14:49:19 »
Merzifonlu hocam, akıncıya meteor takılır mı? Bilmem ama meteor zor, belki gökdoğan füzemizin ramjet motorlusu çıkarsa o menzil olarak olabilir.

Ama haklısınız, uçak jetlere göre yavaş olduğundan uzun menzilli hava füzesi taşıması gerekir.

Ramjet motorlu Gökdoğan demek, MBDA Meteor demek zaten.  8) Tubitak SAGE Müdürü Gürcan OKUMUŞ, "Ramjet için 5 yıldan uzun, 10 yıla yakın bir süreye ihtiyacımız var." dedi.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #321 : 27 Mayıs 2020, 17:03:00 »
Hocam, şu anki konjöktürde meteor füzesini bize vermezler diye düşündüğüm için zor dedim. Bu yüzden de umudumu ramjetli gökdoğana bağladım. Ama dediğin gibi onada biraz zaman var.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #322 : 02 Haziran 2020, 21:59:37 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 08 Temmuz 2020, 21:44:08 »
Alıntı

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #324 : 09 Temmuz 2020, 00:45:18 »
Baykar makine, Boş boş durmayın, bir an evvel MİUS u bekliyor istiyoruz.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 09 Temmuz 2020, 00:56:11 »
Hocam durun daha akıncı üretime başlamadı daha  :D
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 09 Temmuz 2020, 11:34:44 »
Mius için tarih belli 2023 . Selçuk bayraktarda çalışanları at gibi çalıştırdığını bildiğimize göre bekleyip göreceğiz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #327 : 14 Temmuz 2020, 21:50:17 »
Mius için tarih belli 2023 . Selçuk bayraktarda çalışanları at gibi çalıştırdığını bildiğimize göre bekleyip göreceğiz.

Haddim olmayarak. Bu projede görev alan ve binlerce Mehmetçiğin hayatta kalmasının yegane nedeni olan çalışanlara at tabiri şık olmamış. Selçuk Bayraktar koyduğu irade ile başarıda belirleyici olsa bile sonuçta bu bir ekip işi. Ben eminimki o çalışanlar biri onları at arabasına koştuğu için değil seve seve, zevkle ve büyük bir iştahla çalışıyor.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2020, 21:59:11 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #328 : 14 Temmuz 2020, 22:10:31 »

Haddim olmayarak. Bu projede görev alan ve binlerce Mehmetçiğin hayatta kalmasının yegane nedeni olan çalışanlara at tabiri şık olmamış. Selçuk Bayraktar koyduğu irade ile başarıda belirleyici olsa bile sonuçta bu bir ekip işi. Ben eminimki o çalışanlar biri onları at arabasına koştuğu için değil seve seve, zevkle ve büyük bir iştahla çalışıyor.

+1
Sanıyorum Selçuk Bayraktar ve arkadaşları MİUS'u planlanan tarihe yetiştirmek için arı gibi çalışıyorlar demek istedi ama o an uygun kelimeleri bulamadı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 14 Temmuz 2020, 23:30:09 »
Bizler ve kullanıcı ürünleri dört gözle bekliyoruz ama tabi ki bu durum Baykar makine çalışanlarının hakkının yenmesini, aşırı çalışmak zorunda bırakılmalarını, sosyal haklarının engellenmesini  gerektirmez. Eğer olursa Ben şahsen buna şiddetle karşıyım. Önce insan düsturundan hiç bir şekilde ayrılmamalıyız.

Kul hakkı olacaksa hiç olmasın bu araçlar. Buntoplumu bozar, hiç bir fayda sağlamaz. Batı bu yoldan geçti ve sonuç ortada.