Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 181659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #600 : 28 Mayıs 2022, 20:27:10 »
Kökü bizde olduğu ve de teknoloji transferi yapılmadığı sürece ben de satışlarında bir sakınca görmüyorum.
Yalnız Akıncı ve Anka gibi insansız uçakların bizim elimizde başarılı olmalarının ana sebebi, pek açıklanmayan, EH kabiliyetimiz. Bunun ne kadarını sattığımız ülkelerle paylaşıyoruz? O önemli!
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2022, 21:25:32 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #601 : 29 Mayıs 2022, 15:07:51 »
Bu suudlar oldukça beceriksiz terlikli savaşmayı bilmeyen husiler karşısında yakın zamanda 18 tane siha kaybettiler.
Akinciyi alma sebepleri de eldeki sistemlerinin oldukça yavaş ve kolay hedef olması. Akinci bu sistemlere göre oldukça hızlı ve manevra kabiliyeti çok daha yüksek.
Her ne kadar sihalar düşük radar izleri sessiz olmaları yüzünden önemli bir sistem olsa da gene belli bir uzmanlık ve beceri isteyen sistemler. Bu beceriksiz suudlar ne yapar ne eder akinciyi da düşürür.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #602 : 29 Mayıs 2022, 15:27:21 »
Adamlar Tornado, F-15 düşürdü ; değil Akıncı , RQ-4B bile düşürür bunlar... Terlikli deyip hafife almayın İran destekli bu adamları...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #603 : 29 Mayıs 2022, 16:09:08 »
Efendim denk geldikçe combat fooatage videolarını izliyorum. Husiler eğitimsiz salla pati çatışan adamlar ama karşılarındaki Suudlar ve paralel milisleri bu adamlardan beter.
F 15de olsa Akıncı da olsa belli bir beceri isteyen sistemler.
Ornegin bizim cobralar yillarca mapdas yoğun ucak savar ateşine rağmen pilotumuzun ve diğer askeri unsurlarimizin becerisi sayesinde 30 yılda sadece 3 tane düştü.
Ha keza diğer helikopter pilotlarimizda öyle koca orduyu havada taşımamiza rağmen toplam terorle mucadele kaza kırımı 10u geçmiyor.
Ayrica bu Suudlar kadar elimizde silah yokkende boyledi şimdi de öyle.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #604 : 29 Mayıs 2022, 16:48:49 »
Husileri terlikli diye hiç hafife almayın, en tehlikeli adam kaybedecek bir şeyi olmayan adamdır. Dün Osmanlı'nın başına bela olan da, acılara sebep olup, türküler yakılmasına neden olanlar da o adamların atalarıdır. Çoğunluk 1. Dünya Savaşı ndaki Araplarla mücadele ile karıştırır, ama Yemen acısı, açlıktan, susuzluktan, gerilla savaşından kayıplar dünya savaşı öncesinde başlar.  Toplumsal hafızamızda özel bir yeri vardır. Yine o terliklilerin Suudi mevzilerine gündüz gözü nasıl sızdıklarının, nasıl el bombaları sakladıklarının videolarını izlediğinizde, gerilla harbinin en temel derslerini verdiklerini görürsünüz. Suudi de ya mücadele etmeyi öğrenecek ya bu sevdadan vaz geçecek.

Akıncı özelinde ise akıncı muhtemelen TB-2 veya Vestel İHA kadar düşük radar izine sahip değildir. Ama bir şekilde orta, yüksek irtifa hava savunması etkisizleştirilir, imha edilir ise çok çok verimli bir sistem haline gelir.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #605 : 29 Mayıs 2022, 19:26:15 »
Konuyu dağıtmak istemiyorum o yüzden Tarih kısmına girmeyeceğim (isterseniz özelden cevap verebilirim)
Ben gördüğümü söyleyim bu terliklerin catismalari ilk okul müsameresinden hallice askeri/gerilla harekat tarzları sifir düzeyinde buna rağmen Suudlara tarihi kayıplar verdiriyorlar. Buda Suud ordusunun beceriksizliği iki tarafta beceriksiz olunca savaşın uzaması oldukça normal tabi. Ama bu Suudlara siha satmak oldukça mantıksız uçağın prestijini düşürür.
Ayrica Suudlarin elinde hss yok ki radar izi olsa ne olur olmasa ne olur.
Gene radar izi demişken 3 tane de karayel düşürdüler.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2022, 19:27:55 Gönderen: Bogü Alp »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #606 : 29 Mayıs 2022, 19:38:42 »
Adamlar , Suudi Arabistan sınırını geçip karakollara bastılar. Çok uzun videoyu +18 görüntüler vardı...

Ama hep başka ülkelerden gelen askerleri kullanıyordu Suudi Arabistan. Adamlar da kendi vatanlarını olmayınca zoru görünce pırrrrrrrr

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #607 : 29 Mayıs 2022, 19:52:48 »
Karakol baskini kadar kolay bir şey yok eline ilk defa silah verdiğin 50 tane adamla da Karakol basarsın özellik bu Suud gibi askeri becerileri sifir göbekli subayların olduğu bir ülkede. O karakollari max 1 2 milyona adam akıllı bir savunma kompleksine getirememeleri de Suud aymazlıği başka bir şey değil
Benzer videolarda da Husilerin yaptıkları baskınlarda yakın görüş mesafesinden kimseyi vurmadığı videolarda var.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #608 : 29 Mayıs 2022, 22:18:28 »
Suudi Ordusundaki askerler bu kadar beceriksizken Akıncı'yıda düşürür bu Husiler TB2'yi de. Daha o kadar eğitim almalarına rağmen Amerikalılardan, F-15'i Tornado'yu kullanmasını beceremiyorlar. Husiler Karayel, Wing Loong dahil birçok İHA/SİHA sistemini düşürdüler bu beceriksiz ordu sayesinde. İlk önce Suudiler ordularındaki askerlerinin eğitimini sıkılaştırmalı ve ellerindeki silah sistemlerinin nasıl kullanılacağını iyi öğrenmek zorundalar.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 47
« Yanıtla #609 : 31 Mayıs 2022, 14:27:07 »
Kökü bizde olduğu ve de teknoloji transferi yapılmadığı sürece ben de satışlarında bir sakınca görmüyorum.
Yalnız Akıncı ve Anka gibi insansız uçakların bizim elimizde başarılı olmalarının ana sebebi, pek açıklanmayan, EH kabiliyetimiz. Bunun ne kadarını sattığımız ülkelerle paylaşıyoruz? O önemli!

Buna ek olarak güncelleme kabiliyetimiz, savaşın ilk günlerindeki değişenlere bile hemen müdahalede bulunan ekiplerimiz mevcut , böylece her koşula ayak uydurmak kolaylaşıyor