Gönderen Konu: BITES  (Okunma sayısı 1269 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AVCI

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3194
 • 34
BITES
« : 15 Haziran 2016, 11:56:48 »
2001 Yılında  İstanbul’da kurulmuş olan BİTES; İnteraktif Televizyonculuk, İnteraktif Yazılım Uygulamaları Geliştirme ve Oyun Teknolojileri ve Üretimi konusunda 2005 yılına kadar faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürütmüştür.

2005 yılı itibari ile faaliyet sektörünü Savunma Sanayi olarak belirleyerek şirketi Ankara’ya taşımıştır. İstanbul şehri ve doğasından gelen iş bitirme kültürü, rekabetçilik ve hatasız ve zamanında kaliteli iş çıkarma bilincini Savunma Sanayi Sektörüne de taşımıştır.

2004 yılında tamamen milli olarak kısa bir süre içinde geliştirilen M-60 Tankı Şoför Eğitim Simülatörü ile kendini kanıtlamış ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı üzerinden HAVELSAN tarafından açılan ihalede 2 adet iş paketini kazarak sektöre resmi olarak giriş yapmıştır.

2008-2009 yılları arasında her iki iş paketini %100 müşteri memnuniyeti ile tamamlayarak, Silahlı Kuvvetler envanterine kazandırmıştır. Ortaya çıkarılan başarılı ürünler ile devam eden yıllarda Savunma Sanayii’nde yeni projelerde yer almış, aynı kalite ve iş bitirme kültürü ile bu projelerini de teslim etmeye devam etmiştir. Projeler’den elde edilen deneyimler, ürün hattı yaklaşımı ile birleştirilmiş, bu şekilde Ar-Ge boyutu da içselleştirilmiştir.

Ana faaliyet alanları;
*Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri
*Sanal ve Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları
*Yazılım Geliştirme
*Coğrafi Bilgi Sistemleri

Önemli ürün ve projeleri,
*Sikorsky Blackhawk Helikopteri (S-70A, UH-60M) Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Kara Havacılık Okul Komutanlığı
*Sikorsky Seahawk Helikopteri (S-70B) Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik  Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı
*Eurocopter Cougar / Super Puma Helikopteri Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik  Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Kara Havacılık Okul Komutanlığı
*EADS CASA CN-235 Uçağı Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Hava Kuvvetleri Komutanlığı
*Temel Eğitim Uçağı (KT-1T) Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik  Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Hava Kuvvetleri Komutanlığı
*Jet Eğitim Uçağı (T-38M) Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik  Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Hava Kuvvetleri Komutanlığı
*Havayolu Nakliye Pilot Lisansı Teorik Eğitimi (ATPL Ders Konuları) Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi
*TEMEL EĞİTİM UÇAĞI VE JET EĞİTİM UÇAĞI UÇAK SİSTEMLERİ ARIZA EĞİTİCİSİ
*Atak Helikopteri (T-129) ) Pilot ve Bakım Teknisyenlerine yönelik  Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi – Son kullanıcı: Kara Havacılık Okul Komutanlığı
*STAMP/STOP Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi
*SYHK Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi
*Karıştırma/Aldatma Sistemleri Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemleri
*UMTASES Bilgisayar Destekli Bakım Eğitim Sistemi

http://www.bites.com.tr/tr/

Çevrimdışı AVCI

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3194
 • 34
Ynt: BITES
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2016, 11:57:35 »
BİTES AR Engine

AR motoru, 3 boyutlu model tabanlı tanıma ve takip işlemlerini gerçekleştirerek ortamda bulunan, önceden tanımlı nesnelere göre AR içeriklerinin kullanıcının görüş alanında AR destekli gözlüklerle gösterimini sağlamaktadır.

BİTES AR motoru; kamera özelliğine sahip herhangi bir mobil ya da giyilebilir cihazın kamera görüntüsü üzerine bilgisayar tarafından üretilen ses, video, grafik ve konum verilerin bindirilmesi ile gerçek ortam görüntüsünü zenginleştirmeyi sağlayan bir artırılmış gerçeklik uygulama geliştirme altyapısıdır.

Etkileşimli 3 boyutlu içerik desteği ile askeri durumsal farkındalık ve bakıma yönelik arttırılmış gerçeklik uygulamaları için hızlı bir uygulama gelişme ortamı sunmaktadır.


Çevrimdışı AVCI

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3194
 • 34
Ynt: BITES
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2016, 11:58:54 »
SANAL BAKIM SİMÜLATÖRLERİ

BİTES, sanal bakım eğiticileri askeri bakım teknisyenlerine yönelik eğitimlerde bakım ve sorun giderme prosedürlerinin öğretilmesi ve uygulanması için 3 boyutlu sentetik bir öğrenme ortamı sağlar. Sistem etkin bir eğitim için bakımı gerçekleştirilecek gerçek araç veya cihazın bilgisayar tarafından oluşturulmuş etkileşimli 3 boyutlu simülasyonlarını içeren sentetik modelini kullanmaktadır. Bu şekilde bakım teknisyenlerinin platformda yer alan sistemlerin ve ekipmanın servis, onarım, sorun giderme, bakım prosedürlerini güvenli ve doğru bir şekilde öğrenmeleri daha sonra uygulamaları mümkün olmaktadır.

 

Genel Özellikler:

Gerçek ekipman ile çalışmadan sınıf ortamında doğru bakım prosedürlerini öğrenmelerini ve geliştirmelerini,
Modern sistemlerde yer alan karmaşık bakım bilgisayarlarını kullanmayı öğrenmelerini,
Sistemin durumu ile teknik yayın ve verilerin doğru ilişkilendirilmesinin öğrenilmesini,
Arıza giderme ve sorun izolasyonu gibi yeteneklerini geliştirerek doğru arıza teşhis edilmesinin öğrenilmesini,
Güvenli, gerçekçi ve sanal bir bakım ortamında eğitimini,
Eğitim esnasında öğrenciye yada sisteme zarar gelmesinin engellenmesini,
Eğitmenin sisteme her türlü arızayı verebilmesini,
Eğitim performansının kaydedilmesini ve sonradan eğitmenle dibrif imkanını sağlar.

Faydaları:

Gerçek araç veya cihazların uygulamalı bakım eğitimi için kullanılmasından doğan maliyetlerde önemli tasarruflar sağlanır (azaltılmış yaşam döngüsü maliyetleri)
Öğrenci için güvenli bir eğitim ortamı sağlanarak fiziksel uygulamalı bakım eğitimi sırasında gerçek platformda oluşabilecek olası hasarlar önlenmiş olur
Kolayca tekrarlanabilen geniş çeşitlilikte bakım senaryoları ile etkin bir eğitim sağlanır
Öğrenci performansındaki gelişmelerin takibi için çeşitli araçlar sunar.


Çevrimdışı AVCI

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 3194
 • 34
Ynt: BITES
« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2016, 12:00:04 »
Coğrafi Bilgi Sistemleri

BITES gelecek nesil coğrafi veri işlemeye, GEOINT kullanımı ve yayılımı ve gelişmiş sensörlere ticari ve savunma marketleri için öncülük eder. Ar&Ge yatırımımız ihtiyaç için coğrafi üretim, optik uydu görüntüsü gibi farklı kaynaklardan coğrafi odaklı verinin entegrasyonu veya insansız araçlar ile elde edilen SAR görüntü veya LIDAR verisi ve tüm bu coğrafik bilgiyi bizim kurum içi GIS tabanlı ara yüzümüze entegre etmeye odaklanmıştır.

BITES ürünleri ve servisleri ile müşterilerimize tamamen istek üzerine GEOINT teslim ediyoruz.

BITES yüksek çözünürlük, talep üzerine yüksek doğruluk, şekil ve veri setleri oluşturur:

Görüntü Verisi
Şekil Verisi
Arazi Verisi
3D Veri
BITES tüm bu Coğrafi veriyi web ile buluşturmayı hedefler. Bir başka deyişle GIS sistemimiz, internet ile 3D verisini kapsayan coğrafi verinin entegrasyonuna olanak sağlar. Kullanıcıyı kolayca Google Earth veya Bing Maps´e kendi yüklü tarayıcısı ile birleştirir ve Streetview, KML production ve export gibi özelliklere erişimi sağlar.

Buna ek olarak kullanıcıların uzamsal sorgu oluşturmalarına, farklı kaynaklardan büyük uydu görüntüsü almalarına, vektör dosyası almalarına, analizleri yapma, düzenleme ve bunları paylaşmalarına olanak sağlar.

Kullanıcı ara yüzü kullanıcı dostu, kompakt, bağlamsal olarak akıllı telefonlar veya tabletle uyumludur.

Bununla beraber devlet ve ticari ortaklarının yanında BITES, hava lazer radarı ve sofistike görüntü işlemeyi faydalı hale getiren yoğun araçlar ile belirsizleşen potansiyel askeri hedefleri tespit etme işlevsel konsepti ve teknolojisinde çalışmaktadır.