Gönderen Konu: karahavacılar  (Okunma sayısı 7198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
karahavacılar
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2011, 09:58:27 »
bahsettiğin eğitim Autorotation
http://www.youtube.com/watch?v=Yy9SK58mrYo&NR=1

bizimkiler bu eğitimi  yapıyorlar  ama  yere yaklaşınca  durduruyorlar  ,defalarca  düşeceklerini sandığım zaman oldu  ama her seferinde  yere inmeden durdular  , yere indikleri  eğitimler  10 metreyi geçmeyen  yükseklikten  aniden (ben motoru susturuyorlar sanmıştım ama değilmiş) rotorla motor  arasındaki  bağı  kesip ani iniş yapıyorlar  genelde  uh-1 helikopterlerde  yapıyorlardı  ama  jandarmanın  skorskylerininde bu eğitimi yaptıklarını  görmüştüm ,uh-1  ani inişte  resmen  zıplardı  yine  uh-1 ile  alçak mesafeden  hızlı uçuş  yaparlardı  öyle yaklaşırlardıki  uh-1 in alt  tarafındaki ayaklar  piste sürtüp ateş çıkarırdı abartılı gelmesin  bunu  karahavacılıkta  gece eğitimini gören her  asker  izlemiştir      diğer vidyona  gelince  aynı videoyu  bende izlemiştim   , bu videoyu izlediğim için yüzbaşı hakkında  yorum yaptım  yoksa  o  yüzbaşıyla  sohbet etme  gibi  bir  imkanımız  malesef  yoktu  zaten şimdiye kadar  binbaşı olmuştur  yani  yanına  yaklaşmak bile  mümkün  olmaz  bakmayın  siz  onun  uslu uslu konuştuğuna  sonuçta binbaşı  öl dese ikinci bir emri beklemeden  ölürsün  videolar  için teşekkürler  :)

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: karahavacılar
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2015, 01:58:54 »

Ankara'daki Kara Havacılık Okulu Isparta'ya getiriliyor!
Milli Savunma Bakanlığı'nın Ankara Güvercinlik'teki Kara Havacılık Okulu Komutanlığı'nı, Isparta'da Süleyman Demirel Havalimanı yanındaki 3 milyon metrekarelik alana taşımak için başlattığı proje, Aralık 2015'te tamamlanacak.

Ankara'daki Kara Havacılık Okulu Isparta'ya getiriliyor!

İçersinde 2 uçak pisti, 120 uçaklık park yeri, helikopter peronları, 4  bakım hangarı bulunacak Isparta Havacılık Okulu'nda diğer ülke ordularının havacılık personeline de eğitim verilecek.

Milli Savunma Bakanlığı, Ankara'daki Kara Havacılık Okulu'nu Isparta'ya taşımak için çalışma başlattı. 21 Ocak 2011'de ihalesi yapılarak yüklenici firma Koçoğlu A.Ş.'ye yer teslimi yapılan Isparta Kara Havacılık Okulu İskan Tesisleri, Aralık 2015'te tamamlanacak.

ARALIKTA İNŞAAT TESLİM EDİLECEK.
ISPARTA TÜRKİYE'NİN HAVA ÜSSÜ OLUYOR.
http://kokpit.aero/isparta-ya-getiriliyor
Hayırlı olsun Orduya ve Ülkeye...