Gönderen Konu: Zumwalt Sınıfı Destroyerler  (Okunma sayısı 8962 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Zumwalt Sınıfı Destroyerler
« : 08 Aralık 2015, 13:14:32 »
Zumwalt Sınıfı Destroyerler

USS Zumwalt İlk Deniz Denemeleri İçin Yola Çıktı

USS Zumwalt, ilk deniz denemeler için Pazartesi günü  yola çıktı. DDG-1000 olarak da bilinen gemi Amerikan Donanması için inşa edilmiş en büyük destroyer ve aynı zamanda ilk tamamen elektrikli ilk savaş gemisi. 610 feet uzunluğundaki gemi yaklaşık 15.000 ton ağırlığında. WCSH6 raporlarlarına göre geminin toplam üretim maliyeti yaklaşık 4,3 milyar ABD doları değerinde.

General Dynamics'in bir iştiraki olan Bath Iron Works, stealth destroyerin inşasına 2009 yılında başladı. Zumwalt, bu sınıfta inşa edilmesi planlanan üç destroyerden ilkidir. Düzgün açılı kenarları ve piramit şeklinde tasarlanan 1000 tonluk üst güvertesi radarlar tarafından tespit edilmesini zorlaştırır.

Planlanan deniz denemeleri, Zumwalt'ın gövdesini, mekanik ve elektrik sistemlerini test edecek. Denemeler sonrasında, gemi Bath'a geri dönecek ve Bath Iron Works çalışanları ile diğer Donanma müteahhitleri gemide çalışmaya devam edecekler.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Zumwalt Sınıfı Destroyerler
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2015, 16:04:52 »
Milliyet Haberden bir komedi daha. Zumwalt sınıfı destroyeri tanıttıkları haberin son sayfasında kullandıkları fotoğraf...

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/53745--gelecegin-savas-gemisi/14

« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 21:34:34 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2015, 18:08:14 »
son 4 tanesi komple LCS :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Raytheon'dan Üçüncü Zumwalt İçin Sözleşme
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2016, 01:01:04 »
Raytheon'dan Üçüncü Zumwalt İçin Sözleşme

Raytheon USS Lyndon B. Johnson için 255.000.000 $ değerinde bir sözleşme imzaladı. Sözleşme kapsamında Raytheon görev sistemleri ekipmanları üretecek. Sözleşme, yeni nesil çoklu görev kıyı muharebe gemileri olacak şekilde tasarlanmış Zumwalt sınıfında üçüncü ve son geminin yapımını destekleyecek tüm test opsiyonlarıyla birlikte  349 milyon $  değerine kadar çıkabilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İkinci Zumwalt'a İsim Verildi
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2016, 10:16:53 »
İkinci Zumwalt'a İsim Verildi

ABD Donanması'nın ikinci Zumwalt sınıfı güdümlü füze destroyerine (DDG 1001) 18 Haziran Cumartesi günü, General Dynamics'in Maine'deki tersanesinde isim verme töreni gerçekleştirildi.

Gemiye 2006 yılında Irak'da öldürülen 25 yaşındaki Kaliforniyalı Astsubay 2 Sınıf Michael Monsoor'un adı verildi. SEAL ekibinde görevli olan Monsoor, bir el bombasının üzerine atlayarak iki arkadaşını kurtarmak için kendisini feda etmişti. Bu kahramanlığı nedeniyle Onur Madalyası verilmişti. Törende Özel Harekat Savaşçı Vakfı Başkanı Emekli Koramiral Joseph Maguire, Monsoor'a kahramanlığı için teşekkür etti ve "Amerika, Monsoor ailesine asla ödenemeyecek şekilde borçludur." dedi. Monsoor'un annesi, yaklaşık 2000 kişinin katıldığı törende geleneklere uygun olarak şampanya şişesini kırma işlemini gerçekleştirdi.

Geminin omurgası Mayıs 2013 tarihinde konulmuştu. USS Michael Monsoor'un Pazartesi günü Kennebec Nehri'ne indirilmesi planlanıyor.

İlk gemi USS Zumwalt geçtiğimiz günlerde kabul denemelerini tamamlamıştı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2016, 10:19:39 »
Hayret!  :o :o :o
Amerikalılar nedense bu yüksek teknoloji içeren gemi için yapılan töreni siyasi şova dönüştürmemişler! Üstelik seçimleri de var!

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2016, 12:44:45 »
Adamlar her gemi için tören yapsaydı  obamanın tersanelerde yatıp kalkması gerekirdi,Biz milgem için yıllarca beklerken adamlar zumwaltı peynir ekmek gibi üretiyor.Diğer gemileri hiç saymıyorum bile ;)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2016, 23:52:46 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zumwalt'ta testler tamam.
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2018, 18:48:47 »
http://m.c4defence.com/Gundem/testler-tamam/5651/1

İkinci Zumwalt Sınıfı muhrip olan USS Michael Monsoor (DDG 1001), deniz testlerini tamamladı.

ABD Donanma Deniz Sistemleri Komutanlığı (Naval Sea Systems Command)’ndan yapılan açıklamaya göre USS Michael Monsoor, bütün testlerden geçti. Testler kapsamında hasar kontrol sistemleri, mekanik sistemler, seyrüsefer, muharebe, iletişim ve tahrik sistemleri, istenen değerlerde performans gösterdi.

Geçtiğimiz Aralık ayında ilk deniz testlerine çıkan 183 metrelik gemi, donanım arızalarından ötürü denemeleri yarıda kesmek zorunda kalmıştı.

USS Michael Monsoor, elektrik tahrikli, radar kesit alanı azaltılmış olan Zumwalt Sınıfı muhriplerden ikincisi. Üç adet Zumwalt’ın tahmini toplam değeri 22 milyar Amerikan Doları. Bu da Zumwalt Sınıfı Muhripleri dünyanın en pahalı muhripleri yapıyor.

-------

Vay be abi. 3 tanesi 22 milyar dolar ha. 100 F-35'in parasını öder, Altay'dan 1000 adet üretirdik.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2018, 13:13:49 »

Alıntı
ABD'nin başı Zumwalt sınıfı stealth destroyerleriyle belada. Birinci gemide pek çok sıkıntı ile karşılaşan ABD'nin, Zumwalt sınıfı ikinci gemisi USS Michael Monsoor'da motor arızası nedeniyle tersaneye çekildi.

https://twitter.com/ssysfakb/status/1021334403656683520