Gönderen Konu: ABD Dışişleri'nden 'çuvalcı general'e yanıt  (Okunma sayısı 541 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

  • SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • *****
  • İleti: 41421
  • 442
ABD Dışişleri'nden 'çuvalcı general'e yanıt
« : 14 Ağustos 2015, 11:59:45 »
ABD Dışişleri'nden 'çuvalcı general'e yanıt
hurriyet.com.tr 14 Ağustos 2015
'Çuvalcı general'e yanıtTürk kamuoyunda "Çuvalcı general" olarak bilinen ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Ray Odierno, "Irak'ta tek çözümün bölünme olabileceğini" söyledi. ABD Dışişleri'nin bu sözlere yorumu, "Bu kesinlikle bizim politikamız" değil oldu.

Gelecek Cuma günü görevden ayrılarak yerini General Mark Milley’e bırakacak olan Odierno, Irak’ın gelecekte eski haline benzemeyebileceğine işaret etti.

ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) basın açıklamasında bulunan ABD’li general, bölünme konusunda kararın bölgeye, siyasetçilere ve diplomatlara ait olduğunu kaydetti ve bunun bir olasılık olduğunu vurguladı.

Sünnilerle Şiiler arasında barışın 'daha çok zorlaştığını' söyleyen Odierno, "Bölünmek tek çözüm olabilir. Ancak ben bunu söylemek için daha hazır değilim" değerlendirmesinde bulundu.

"BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ DEĞİL"
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'ye, günlük basın toplantısında, Odierno'nun bu sözleri soruldu.

Kirby, ABD olarak parçalanmış bir Irak istemediklerini belirterek, "Dışişleri Bakanlığı'ndan şunu söyleyebilirim ki; bu kesinlikle bizim politikamız, görüşümüz ve Irak için arayışta olduğumuz gelecek değil" dedi.

Kirby, Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin idaresi altındaki Irak hükümetini desteklemeye devam ettiklerini belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/29807427.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com