Gönderen Konu: 3K55 Bastion Anti-Gemi Füze Sistemi (SSC-5 Stooge)  (Okunma sayısı 3660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
3K55 Bastion Anti-Gemi Füze Sistemi (SSC-5 Stooge)
« : 25 Temmuz 2016, 14:09:07 »
3K55 Bastion Anti-Gemi Füze Sistemi
(SSC-5 Stooge)

Rusya Doğu Askeri bölgesi Pasifik Filo sözcüsünün açıklamalarına göre; Rus Donanması Pasifik Filosu kıyı güçleri, yeni 3K55 Bastion kıyı savunma mobil anti-gemi füze sistemini Uzak Doğu Primorsky Bölgesinde denedi. Rusya Pasifik Filosu füze ve topçu tugayı deneyi 22 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdi. Rus Pasifik Filosu füze ve topçu tugayı Mart 2016 tarihinde Bastion sistemini aldı ve sistemle donanmış bir tabur kurdu. Bu tarihten itibaren, tabur Bastion kıyı savunma füze sistemleri çalıştırmak için Rusya'nın Karadeniz Filosundan özle bir eğitim de aldı. Bu bölgede bu yıl servise giren sistem, ilk kez kıyı savunma güçleri tarafından denenmiş oldu.

3K55 Bastion kıyı savunma füze sistemi en fazla 300 kilometre (186 mil) uzaklıktaki düşman yüzey gemilerini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Sistem aynı zamanda yer  hedeflerini de vurabilir. Bastion kıyı savunma füze sistemi Rusya'nın Silahlı Kuvvetleri  dışında Suriye ve Vietnam'a da teslim edilmiştir.

Bastion kıyı savunma füze sistemi 2014 yılında Kırım kıyısında konuşlandırıldı. Eylül 2014 tarihinde, Karadeniz'in orta kesiminde gerçekleştirilen bir tatbikatta 90 kilometre (56 mil) mesafedeki bir dizi bir eğitim hedefini yok etmek için kullanıldı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
P-800 Onyx Gemisavar Füze
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2018, 22:15:44 »
P-800 Onyx Gemisavar Füze

Rusya, yeni süpersonik Onyx gemisavar füzesini ilk kez test etti

Rusya’nın Kuzey Filosu, Arktik bölgesindeki Novosibirsk takım adalarında Bastion kıyı savunma sistemiyle ilk kez P-800 Onyx gemisavar füzesini test etti.

Rusya'nın Kuzey Filosu, Arktik bölgesinde yapılan tatbikat sırasında Bastion kıyı savunma sistemiyle ilk kez P-800 Onyx gemisavar füzesi 60 kilometre uzaklıktaki bir deniz hedefine fırlatıldı. 3.186 k/sa hızla hareket edebilen Onyx füzesinin fırlatılış anı, Zvezda televizyonu tarafından yayınlandı.

Bastion sistemi, menzili 300 kilometreye varan Onyx füzelerinden 2 adet taşıyabiliyor. Gemiler için geliştirilen füze ile karadaki hedefler de vurulabiliyor.

Bastion sistemleri Rusya ordusuna ilk kez 2010 yılında verilmişti. Orduya 3 adet sistem teslim edilmişti ve sistem hâlâ Suriye'deki operasyonlarda kullanılıyor.

http://www.kokpit.aero/rusya-dan-ilk
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: 3K55 Bastion Anti-Gemi Füze Sistemi (SSC-5 Stooge)
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2018, 13:56:19 »
bizimde atmaca var

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2018, 14:14:43 »
bizimde atmaca var

Atmaca`nın kıyıdan atılan versiyonu Rusların Bal sistemi ile ayni diyebiliriz. Bastion ise daha ağır, süpersonik hızda uçan, daha uzun menzilli 450km, aktif ve pasif radara sahip karmaşık güdüm sistemi olan, elektronik harp sistemlerine karşı dayanıklı çok farklı  muazzam bir canavardır.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2018, 14:15:51 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2018, 14:02:17 »
https://mobile.twitter.com/ssysfakb/status/1046320410940370945

Şunun gidişe bak be, insanın ölesi gelir yav. Satılıyorsa alalım bundan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya, Pasifik’te seyir füzesi denemesi yaptı
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2019, 13:11:59 »
Rusya, Pasifik’te seyir füzesi denemesi yaptı

Rusya Savunma Bakanlığı, Oniks seyir füzesinin Pasifik Okyanusu’nda gerçekleştirilen fırlatma anına dair görüntüleri yayınladı.
Rusya Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz yıl ilk testi yapılan süpersonik Oniks seyir füzelerinin ikinci testini Pasifik Okyanusu kıyılarında gerçekleştirdi.

Pasifik Okyanusu kıyısında bulunan Rusya’nın Chukotka bölgesine gemilerle sevk edilen füzeler, fırlatma alanına yerleştirildikten sonra ateşlendi.

Testi gerçekleşen füze 200 kilometreyi aşkın mesafede bulunan gemi hedefini vurarak ikinci denemesini de başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı füzelerin gerçekleşen test tatbikatına 10 savaş gemisi ve 1 adet destek gemisinin yanı sıra deniz uçaklarının da eşlik ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl ilk testi gerçekleşen Oniks füzesi 3 bin 200 kilometre hıza çıkabiliyor. Bastion füze sistemi 2 adet oniks füzesi taşıyabiliyor.

Düşük yörüngede 300 kilometre, yüksek yörüngede de 120 kilometre uzaklıktaki hedefleri vurabiliyor.

Düşman gemilerinin imhası için tasarlanan füze sistemi, yer üzerindeki hedefleri de vurabiliyor.

Her bir Bastion sistemi, 600 kilometre uzunluğundaki deniz kıyısını koruma görevini yerine getiriyor.

Her bir sistem, 36 adet Oniks seyir füzesini taşıma kapasitesine sahip.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusya-pasifikte-seyir-fuzesi-denemesi-yapti-41339047