Gönderen Konu: Roketsan Balistik Koruma Merkezi  (Okunma sayısı 4710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atak

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • DefenceTurk.com
Roketsan Balistik Koruma Merkezi
« : 17 Nisan 2015, 15:20:35 »
Roketsan balistik koruma merkezi tanıtım videosu

Tesisin Tanımı

Roketsan BKM, kara, hava ve deniz kuvvetlerinin her seviyede koruma ihtiyaçlarını karşılayacak, yeni platform çözümleri geliştirecek ve mevcut platformların modernizasyon projelerinde aktif rol oynayacak şekilde yapılanmıştır. BKM, hafif/ağır zırhlı araçlar için kompozit zırh ve reaktif zırh  tasarım, geliştirme, üretimve test yeteneklerine sahiptir. Ayrıca, alan koruma çözümleri de sağlamaktadır. BKM bünyesindeki faaliyetler EN1522, STANAG 4569, ITOP-2.2.713, TOP 2-2-710, MIL-STD-12560 ve diğer uluslararası standartlar referans alınarak gerçekleştirilmektedir.

Roketsan BKM, Otokar tarafından geliştirilen ALTAY Türk Ana Muharebe Tankının Zırh Sisteminin tasarım ve geliştilrme faaliyetleri için görevlendirilmiştir.

Ürün Broşürü için tıklayınız

Tesis Yetenekleri

Kompozit, Reaktif ve Hibrit Zırh Tasarım Alt Yapısı / Özgün yazılımlarla 3 Boyutlu Modelleme ve Simülasyon
Tehdit Bilgi Bankası
Balistik Seramik Üretim
Kompozit Üretim
Reaktif Zırh Üretim
Hibrit Zırh Üretim
Balistik Test

Çevrimdışı deniz

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Roketsan Balistik Koruma Merkezi
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2015, 14:22:09 »
Çin'in küresel Times raporına göre Çin Halk Kurtuluş Ordusu sonunda kendi ana muharebe tanklarını Anti-Tank Silahlarının meydana getirecegi hasarı önlemek için "Elektrik Reaktif Zırh" ile donatatacak.

"Elektrik Reaktif Zırh" yüksek güçlü bir kapasitör olup genellikle bir yalıtkan tarafından birbirinden ayrılmış iki elektrik tabakadan ibarettir.Bu Zırhla donatılmaıs bir tank, roket veya füze gibi silahlarla  vurduğunda, elektrik yüklü kondansatör  boşalarak bu silahları buharlastracaktir.Raporda  boşalan elektrik gelen silahı  plazma haline getirecek kadar güçlü olduğu iddia ediliyor. 

Raporda ayrica "Elektrik Reaktif Zırh" şu anda dünyada mevcut en iyi tank savunma teknoloji olup ve  şimdi Çin'in bu teknolojiyi geliştirme yeteneğine sahip olduğu vurgulandı.

http://www.wantchinatimes.com/news-subclass-cnt.aspx?id=20150916000089&cid=1101
Ileri teknolojiler sihirlidir. Arthur C. Clarke

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
Ynt: Roketsan Balistik Koruma Merkezi
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2015, 23:28:18 »
Iki ve fazlasi isabet alirsa koruma devam ediyormu aceba