Gönderen Konu: MİLGEM PROJESİ  (Okunma sayısı 358467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: MİLGEM PROJESİ
« Yanıtla #950 : 12 Mart 2024, 11:39:05 »
Ben Perry'leri uzattık diye biliyorum onda böyle problemler olmamıştı.

Kictan uzatıldı diye biliyorum kaynakcasini da ekledim.Yok gövdeyi ikiye ayir araya parçaya koy birlestir falan bunlar askeri gemilerde olacak şeyler değil.

https://mavivatan.net/gabya-sinifi-firkateynler/#:~:text=2007%2D2011%20y%C4%B1llar%C4%B1%20aras%C4%B1nda%20t%C3%BCm,%2D70B%27ler%20de%20konu%C5%9Flanabilmektedir.

OLUR

Neye göre olur

milgem üzerinden örnek vereyim size ön topun hemen arkasından kesilir uzatılır ayrıca atmaca füze lançerlerinin ordan kesilir ve uzatılır yapılamayacak şeyler değil ayrıca kuyruk pervanesinin çıktığı yerin 1m arkasından keserek ordanda uzatabilirsiniz...deniz kuvetlerinde çalıştığımdan olabilirliğini söylüyorum...

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #951 : 12 Mart 2024, 11:52:11 »

Eski tasarımda beğendiğim sadece en ve boy ve tonaj idi. O zaman da 128 Vlsli bir muhrip olması gerektiğini düşünüyordum.

Bu yeni tasarımda en genişlemiş gemi Bombus arısı gibi olmuş. :) Boyu uzatılarak dediğiniz gibi her türlü silah gücü arttırılmalıdır.

Bunu tasarlayan ekip ülkenin bu günden 10 yıl sonrasını düşünmemiş iddiam devam ediyor,  sadece bizim ülke gelişimi haricinde bazı dış etkenler gelişmekte.

Bizim için Afrika hayati bir önemde ancak ilerleyen yıllarda Çin ve Hindistan bu kıtada karşımıza sert güç ile çıkacaklar.

Üretim konusunda Dünyanın en ucuz iki ülkesi ile karşı karşıya kalacağız. Biz TCG-Anadolu  ve 149 mtlik 96 Vls ile karşılarına çıkarsak bizi Tef'e koyar oynatırlar, karşımızda Nükleer uçak gemileri ve gayet donanımlı Destroyerleri olan ve dahası Nükleer denizaltı gücü olan iki süper güç var, bizim hem nicelik hem nitelik olarak karşılarına çıkmamız gerekiyor.

Burada bazı arkadaşların dediği gibi elbette 128 Vls ile Çin'i durdurmayız ama zaten savaşacağız da demiyorum.

280 mtlik uçak gemisi ✓

Kaan ✓

Aip teknolojili Milden ✓

Tf-2000 bu tasarımla cık, olmamış.

Mütekabiliyet, caydırıcılık gibi unsurlar var.

değerli arkadaşlar türkiye yeni savaş konseptine göre gemiye gemi tanka tankla cevap vermeyecek.
O söylediğiniz gemilere aksungur sihası ile hava gücüne mmu akıncı ve kızılelma ile pekala rahatlıkla cevap verilir 50 parça gemiyi çin bizimle gireceği deniz savaşında 1 saat içinde kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya gelir.detaya girmedim...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #952 : 12 Mart 2024, 12:45:24 »
ADA sınıfı korvetlerde uzatma felan olmaz... Zaten İ sınıfı ile Hisar sınıfı Açık Deniz Karakol Gemileri aşağıdaki Ek Silah Konfigürasyonu ile fırkateyn gibi yüklenebiliyor...

Ek Silah Konfigürasyonu İle Hisar Sınıfı Karakol Gemisinde Bulunan Silah Sistemleri:
1 adet MKE üretimi 76 mm Milli Deniz Topu
1 adet ASELSAN üretimi Gökdeniz 35mm CIWS (Yakın Hava Savunma Sistemi)
8 adet ROKETSAN üretimi Hisar-O Hava Savunma Füzesi
8 adet ROKETSAN üretimi Atmaca Gemisavar Füzesi
2 adet ASELSAN üretimi 6’lı DSH (Denizaltı Savunma Harbi) Roketi Lançeri
2 adet UNIROBOTICS üretimi Targan 12.7 mm Uzaktan Komutalı Stabilize Kulesi

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #953 : 12 Mart 2024, 13:28:37 »
Yani daha önce en fazla iki adet mk41 kullanan ve 4500 ton deplasman gemisi en büyük savaş gemisi olan Donanma;

12 adet midlas 149 metre boy 8300 tonluk gemi inşa edecek ve bu gemi zayıf ve etkisiz görünüyor...

Diyecek yorum bulamıyorum...

Barbaroslarda sınırlı sayıda mk-41 vls var doğru ama 4 adet Gabya sınıfında da 8 hücreli quad pack mk-41 vls olduğunu unuttunuz galiba. Sadece laf olsun diye eleştiri yapmayın.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2024, 13:29:47 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #954 : 12 Mart 2024, 15:19:49 »
Sn Başkan Okuduğunuzu anlamadınız galiba

Bu zamana kadar en büyük tonajlı gemimiz 4500 tonluk gabya

Aynı şekil en etkili gemimiz varsaydığımız gemimiz olan barbaros'ta iki adet mk41 var yani 16 hücre

Durum bu iken tf2000 149 metre boy 12 adet midlas vls 8300 ton deplasman ile donanmaya çağ atlatıyor.
Arkadaşlar nesini beğenmiyor kasteddiğim şey bu
Yanlış bir kıyaslama yada mukayese varsa doğrusunu siz söyleyin.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #955 : 12 Mart 2024, 15:38:31 »
Kademe kademe ilerliyoruz. 1990'lara kadar bir kıyı donanması iken şimdi açık denizlere ilerliyoruz. Korvetten sonra fırkateyn ürettik, üretiyoruz. Şimdi 8.300 tonluk muhribe geçiyoruz.
Gördüğüm kadarıyla biz iki ayrı donanma kuruyoruz. Hücumbotlar, Tuzla karakol gemileri, 550 tonluk denizaltılar yakın denizler için. Uçak gemisi, amfibi taarruz gemisi, muhripler, Milden denizaltılar, açık deniz karakol ve destek gemileri de açık denizler için. Burada korvetler ve açık deniz karakol gemileri bana göre her alanda kullanılabilir.
İleride karşımıza çıkması muhtemel Çin ve Hindistan için ise bırakın bunları ABD ve İngiltere düşünsün.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #956 : 12 Mart 2024, 15:42:18 »

Aynı şekil en etkili gemimiz varsaydığımız gemimiz olan barbaros'ta iki adet mk41 var yani 16 hücre

Durum bu iken tf2000 149 metre boy 12 adet midlas vls 8300 ton deplasman ile donanmaya çağ atlatıyor.

Ben eleştirdiniz diye anladım hocam kusura bakmayın :)

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #957 : 12 Mart 2024, 16:17:36 »

12 adet midlas 149 metre boy 8300 tonluk gemi inşa edecek ve bu gemi zayıf ve etkisiz görünüyor...

Diyecek yorum bulamıyorum...

Hangi gemi bu ?

Tf2000 i kasteddim sn Ocak'a nesi zayıf anlamış değilim erbabında olarak söyledim..

Ona hitaben diyecek yorum bulamıyorum dedim

Yoksa biz tf2000 ile

Horizon
Schasen
Type45
Alvaro de bazan

Gibi Avrupa yapımı gemileri solluyoruz bu rağmen nasıl beğenilmiyor tf2000 şeklinde bir serzenişti

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #958 : 12 Mart 2024, 16:24:42 »

Ben eleştirdiniz diye anladım hocam kusura bakmayın :)

Sizde haklısınız benim cümlede de bir düşüklük var gibi yada düşündüğünüz yöne çekilebilir gibi😁